منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • آغاز اجلاس منطقه ای جمعه ائمه جماعات کشور به میزبانی همدان

آغاز اجلاس منطقه ای جمعه ائمه جماعات کشور به میزبانی همدان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
آغاز اجلاس منطقه ای جمعه ائمه جماعات کشور به میزبانی همدان

مجمع منطقه ای ائمه جمعه کشور با عنوان «نذر حضور» کار خود را آغاز کرد.

من گزارش میدم روزنامه، گردهمایی منطقه ای ائمه جمعه کشور تحت عنوان «توافق حضور» با حضور رئیس شورای امام جمعه کشور، دبیر شورای انقلاب فرهنگی و ائمه جمعه استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و لرستان از روز سه شنبه به میزبانی همدان آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در این مراسم گفت: همدان استان هشت هزار شهید است و امسال دومین کنگره ملی هشت هزار شهید در این استان برگزار می شود.

آیت الله حبیب الله شعبانی متقی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، خاک همدان حاصلخیز عرفان است اینجا سرزمین عرفای همدانی است که روح مطهرش 300 عارف را تربیت کرده است.

وی افزود: اینجا محل زندگی شیخ محمد بهاری به عنوان حکیم صحابه است و سرزمین بزرگانی چون ملا علی معصومی همدانی و شهید مدنی است که در ترویج کلام الله تلاش کردند.

امام جمعه همدان گفت: شبکه امامت در راستای توصیه های امیرالمومنین(ع) با توجه به نهج البلاغه حق مردم برای صحبت با مراجع و بالعکس حرکت می کند.

آیت الله شعبانی متقی افزود: برای داشتن جامعه اسلامی باید حقوق دو طرف در نظر گرفته شود یعنی. به مردم و مسئولان، زیرا در این صورت جامعه به عدالت نزدیکتر خواهد شد.

وی افزود: شبکه نورانی امامت خود را عدالت خواهی می داند و در عرصه مطالبه گری و امید آفرینی با استفاده از تریبون نماز جمعه علاوه بر انتقاد از عملکرد مسئولان، سعی در حراست دارد.

امام جمعه همدان بیان می کند: شبکه امامت خود را حق طلب و وابسته به جریان حق می داند و برای صراط مستقیم می کوشد زیرا این تریبون های حق طلبانه زمینه ساز ظهور اسلام است.

منبع: ایرنا