منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • اجازه نمی دهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی از موضوع فساد آسیب ببیند

اجازه نمی دهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی از موضوع فساد آسیب ببیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
اجازه نمی دهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی از موضوع فساد آسیب ببیند

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم هماهنگی و همفکری نیروهای دولتی، اطلاعاتی و دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد در کشور تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی این موضوع آسیب می بیند.

به گزارش اخبار روز، محمد محبر در اولین جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت سیزدهم، موضوع شفافیت را یکی از مهم ترین راهکارهای مبارزه با فساد در کشور برشمرد و گفت: باید اقدامات جدی و عملیاتی شود. برای مقابله با فساد و نیز ریشه کن کردن پایه های فساد در کشور اتخاذ شود.

وی همچنین در این جلسه که با حضور معاون اول قوه قضاییه، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، وزرای اقتصاد و دارایی و دادگستری، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی و مسئولان دستگاه های ذیربط موضوع فعالیت و کارآمدی بیشتر در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی.

تشکیل کمیسیون ویژه تغییر ماموریت های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

شناسایی و شناسایی گلوگاه های فساد در کشور، ضرورت آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری، بازنگری و اصلاح فرآیندها، مشارکت سازمان های مردم نهاد، شفافیت و گردش آزاد اطلاعات، مدیریت ریالی، تقویت زیرساخت های فنی و قانونی، الزامات و رعایت قوانین معلق. در زمینه فساد در کشور، هماهنگی و همکاری قوای سه گانه و مجریه و ارائه سازوکارهای عملیاتی برای رفع زمینه های فساد از جمله موارد مطرح شده در این جلسه برای مبارزه با فساد در کشور بود.

در پایان جلسه مقرر شد کمیسیونی با حضور برخی از اعضای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به منظور اصلاح و بررسی ساختار، روش ها و ماموریت های این ستاد تشکیل شود./ ایرنا