منو سایت

احداث بازارچه فروش پوشاک در خوشه صنعتی روستای کردآباد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
احداث بازارچه فروش پوشاک در خوشه صنعتی روستای کردآباد

فرماندار کبودراهنگ احداث بازارچه فروش محصولات پوشاک در خوشه صنعتی روستای کردآباد را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش اخبار روز، مسلم غلامی در جلسه هماهنگی احداث بازارچه فروش پوشاک گفت: در روستای کردآباد ماهانه یک میلیون و 200 هزار پوشاک در صنعت پوشاک این روستا تولید می شود. بیشتر محصولات آن به چندین کشور و در تعدادی از کشورها صادر می شود.این استان برای فروش می باشد.

فرماندار کبودراهنگ با بیان اینکه 90 درصد از جوانان 60 تا 70 ساله این روستا به تولید پوشاک مشغول هستند افزود: 90 درصد جمعیت روستا اعم از نوجوان، جوان و زن میانسال به خیاطی و پوشاک مشغول هستند. تولیدی از طراحی گرفته تا خیاطی و فروش و بازاریابی و با این حرفه برای روستاها، شهرها و حتی استان های دیگر شغل ایجاد کرده اند.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به راه اندازی بازار پوشاک در روستای کردآباد، خاطرنشان کرد: اکثر مسافرانی که وارد روستای کردآباد می شوند معمولاً برای بازدید و خرید به دنبال بازار این خوشه صنعتی در حوزه پوشاک می گردند. ایجاد بازار و نمایشگاه و محلی برای عرضه پوشاک تولیدکنندگان روستایی در این خوشه صنعتی ضروری هستند.

روستای کردآباد در بخش مرکزی شهرستان کبودراهنگ دارای 2670 نفر جمعیت است که این روستای فعال در زمینه تولید و اشتغال حدود 230 واحد تولیدی پوشاک دارد.