منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • ارجاع پرونده مالک کارخانه کیوان به کمیسیون اصل 90/ آموزش 23 دانش آموز دختر همدانی در زیرزمین

ارجاع پرونده مالک کارخانه کیوان به کمیسیون اصل 90/ آموزش 23 دانش آموز دختر همدانی در زیرزمین

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
ارجاع پرونده مالک کارخانه کیوان به کمیسیون اصل 90/ آموزش 23 دانش آموز دختر همدانی در زیرزمین

نماینده مردم همدان در شورای اسلامی با اشاره به واگذاری کارخانه کیوان همدان به بخش خصوصی تاکید کرد: پرونده مالک کارخانه کیوان در کمیسیون اصل 90 قرار گرفته است که این فرد دارای 24 پرونده است. شرکت هایی در کشور که همگی تعطیل هستند.

به گزارش اخبار روز، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی روز شنبه 21 آذرماه در مراسم تکریم و معارفه استاندار همدان با بیان اینکه موضوع ساماندهی حاشیه شهر با سفر مقام معظم رهبری به تصویب رسید. وی تصریح کرد: اگر برنامه ریزی جامع شهری زودتر مدیریت می شد، امروز با حاشیه نشینی مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه PUP باید تصویب شود اما نه با 500 خطا و ایراد، یادآور شد: عده ای در فضای مجازی گفتند که نماینده همدان باعث افزایش قیمت مسکن شده و آن را به مشکل PUP ربط دادند. طرح جامع همدان 500 خطا داشت. چه کارهایی در مقطع کارشناسی روی این طرح انجام شده است؟

نواقص طرح شهرسازی باید هر چه سریعتر برطرف شود

فلاحی ادامه داد: تعدادی از کارشناسان جوان به صورت جهادی این طرح را بررسی کردند و ایرادات و مشکلات آن را برشمردند و ما نیز گفتیم که هر چه زودتر این نواقص برطرف شود تا منوچهاری ها و حاشیه شهر تکرار نشود.

وی تاکید کرد: قرارگاه حاتم را با پاکسازی حاشیه شهر یعنی کلید در دست، برای بازسازی حاشیه شهر به کار انداختیم.شب گذشته به شهردار همدان اعلام کردم که اگر نیاز به تشکیل کمیسیون ماده 5 باشد. باید در اسرع وقت اتفاق بیفتد و ما در اسرع وقت زمین را فراهم خواهیم کرد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با تاکید بر اینکه در این کشور کاری نمی توان کرد، گفت: ما منابع، نیروی انسانی و سرمایه اجتماعی در کشور داریم اما کار دیر انجام می شود و تاخیر نیز مضر است. اگر تلاش کنیم مشکلات حل می شود.

مهاجرت یکی از دلایل پیری همدان است

فلاحی با اشاره به مشکل اشتغال در همدان گفت: مشکل اشتغال دغدغه شبانه روزی ما شده است. جوان همدانی برای یافتن کار به تهران منتقل شد. یکی از دلایل پیری شهر همدان مهاجرت جوانان است.

وی با تاکید بر اینکه در همدان نیاز به اشتغال وجود دارد، گفت: اشتغال نیاز به سرمایه گذار دارد و برای جذب سرمایه گذار باید کارها تسهیل شود. ما نباید پیچ ​​و خم برای تجارت ایجاد کنیم.

فلاحی با بیان اینکه یکی از واحدهای تولیدی همدان 700 کارگر دارد اما محیط زیست مشکل آلایندگی دارد، تصریح کرد: نیروگاه مفتح همدان را خفه کرده است، قبلاً باید مدیریت می کردند که نشد و امروز بسیاری از واحدهای تولیدی. بسته هستند.

مالک کارخانه کیوان 24 شرکت تعطیل شده در کشور دارد

وی با اشاره به واگذاری کارخانه کیوان همدان به بخش خصوصی تاکید کرد: پرونده مالک کارخانه کیوان به کمیسیون اصل 90 ارائه شده است که این فرد 24 شرکت در کشور دارد که همه آنها تعطیل هستند. .

نماینده مردم همدان در هانه ملت گفت: مالک کارخانه کیوان همدان 30 هزار میلیارد به بنیاد 15 خرداد بدهکار است، 1200 میلیارد فرار مالیاتی دارد و گردش مالی 6 ماهه اول 1600 میلیارد است و تعطیل شده است. کارخانه با 700 کارگر

عضوکمیسیون آموزش و پرورش مجلس با بیان اینکه بسیاری از افراد نسبت به برگزاری انتخابات شوراهای شهر ابهام کرده اند، افزود: این دوره بسیار دقیق بود و تلاش کردیم در بحث نظارت حقی ضایع نشود.

فلاحی با اشاره به اینکه بر اساس استعلام از مراجع قضایی کار را انجام داده ایم ادامه داد: عده ای که به نتیجه اعتراض کردند و به مجلس آمدند دوباره آنها را شمردیم و یک رای با نتیجه تفاوتی ندارد.

مشکل آب شهر همدان موقتا حل شد

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در شهر همدان وجود دارد، گفت: در بحران آب چیزی بود که می شد زودتر حل شود تا مردم دچار مشکل نشوند، اما متاسفانه انجام نشد و به تاخیر افتاد.

فلاحی با بیان اینکه مشکل آب همدان به طور موقت حل شده است، تصریح کرد: همدان به آب پایدار نیاز دارد و اگر قرار باشد 60 هزار واحد مسکونی به همدان اضافه شود، قطعا نیاز به افزایش آب است.

از بحران قدرت مطلع شوید

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته از برق باختر خواسته ایم بگوید برای برق همدان چه کرده است. وی افزود: به وزیر گفتیم که بحران آب موقتا حل شده است، از بحران برق مطلع شوید. در حال حاضر هیچ ظرفیتی برای صنایع نداریم.

فلاحی با تاکید بر اینکه پست های برق همدان در حال حاضر بیش از ظرفیت خود کار می کنند، گفت: باید مشکلات را پیش بینی کرد نه اینکه بحران تبدیل شود. در حال حاضر دو پست موقت پست شده است که سمت شهید همدانی و … تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم در زمینه مسکن از ما مطالبه دارند، یادآور شد: مسکن مشکل اصلی شهر همدان است، این موضوع باید در نهایت حل شود. در شهر همدان باید از ظرفیت برخی اراضی در شهرک ها استفاده کرد.

3 میلیون اختلاف در تعداد خانه های خالی

فلاحی با تاکید بر اینکه مجلس قانون مالیات خانه های خالی در حوزه مسکن را تصویب کرده است، ادامه داد: قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرده و به دولت داده ایم. دولت باید تعداد دو میلیون خانه خالی کشور را محاسبه کند، آیا پنج میلیون خانه وجود دارد؟

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه 2 میلیون و 700 تا 5 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد، گفت: مالیات را به صورت مقطعی پرداخت کردیم تا بازار سیاهی برای مردم ایجاد نکنند.

وی با بیان اینکه جهش تولید مسکن در مجلس تصویب شده است، تاکید کرد: دولت متعهد به تولید یک میلیون مسکن در سال است و سومین قانون مسکن که در حال تدوین است، مربوط به اجاره بها است، بنابراین با افزایش قیمت ها، شاهد افزایش قیمت هستیم. افزایش تعرفه اجاره که اشتباه است و همین مشکل باعث رشد قارچ گونه شرکت ها در شهر همدان شده است.

فلاحی با تاکید بر کار جهادی گفت: اگر دولت در یک سال گذشته رشد اقتصادی و 40 درصد افزایش صادرات غیرنفتی داشت و توانست ویروس کرونا را حل کند، می‌تواند بازار را نیز کنترل کند.

وی با بیان اینکه دولت باید بازار را کنترل کند، تصریح کرد: استاندار باید بازار استان را کنترل کند. چند نفر معترض هستند؟ دلیل سردرگمی در بازار مدیریت اصلاح ارز ترجیحی بود.

فلاحی خاطرنشان کرد: مدیریت ارز ترجیحی باید اصلاح شود، اما کی و چگونه؟ وی ادامه داد: دولت باید این کار را می کرد که مجلس گفت باید منتظر بود تا زیرساخت ها فراهم شود.

دولت با تغییر ارز ترجیحی هم چوب خورد و هم پیاز!

نماینده همدان در مجلس گفت: دولت ارز ترجیحی را اصلاح کرد و ارز ترجیحی را حذف نکرد، هم چوب خورد و هم پیاز! یارانه می دهد و بازار به هم ریخته است.

وی با تاکید بر اینکه تحصیلات ما از هم پاشیده است، یادآور شد: دانشجویی که در دانشگاه مشغول است دانش آموزی است که از مدرسه به این محیط رفته و هنوز استاد را ملاقات نکرده است.

عضوکمیسیون آموزش و پرورش مجلس با اشاره به کمبود 4 هزار معلم در شهر همدان تصریح کرد: 380 دانش آموز در قالب طرح امین در استان همدان وجود دارد که هنوز اجرایی نشده است در حالی که این طرح انجام شده است. در سایر استان ها انجام شده است.

در پاسخ به این سوال که چرا معلمی از لرستان به همدان می آید؟

وی با بیان اینکه لرستان 2 هزار معلم دارد اما همدان 500 معلم دارد، گفت: بعد می گویند چرا معلم لرستانی به همدان می آید؟ چون لرستان از ظرفیت خود استفاده کرده و معلم مازاد دارد و طبق قانون می تواند به استان های دیگر اعزام کند و در استان همدان که امروز 4000 معلم کمبود داریم مدیریت نمی شود.

فلاحی با اشاره به اینکه 23 دانش آموز دختر در همدان در زیرزمین مشغول به تحصیل هستند، گفت: نظام اسلامی این همه پیشرفت و موفقیت داشته و در عرصه های نظامی حرف های زیادی برای گفتن دارد. وقتی دانش آموز این چیزها را می بیند چگونه باید توجیهش کنیم؟ ? که دولت باید به طور خاص به این بخش نگاه کند.

وی با بیان اینکه سرانه مدارس ما کم است، یادآور شد: در استان همدان کمبود فضای آموزشی و معلم داریم. هنوز مدارسی در این شهر سردسیر گرمایش را روشن نکرده اند که این امر نیازمند همکاری دستگاه های خدمات رسان است./ایسنا