منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • اساس کار کنگره الگوبرداری از شهدای روستا/ نقش مهم رسانه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

اساس کار کنگره الگوبرداری از شهدای روستا/ نقش مهم رسانه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
اساس کار کنگره الگوبرداری از شهدای روستا/ نقش مهم رسانه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

من گزارش میدم روزنامه، سردار مظهر مجیدی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: 11 سال پیش اولین کنگره با شکوه برگزار شد و سردار آزادی و شهید حاج حسین همدانی در این کنگره زحمات زیادی کشیدند که تلاش ما برای برگزاری کنگره دوم سخت تر می شود. در سطح خوبی برگزار شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس دستاورد بزرگ کنگره اول بود، افزود: امروز رسالت ما بسیار دشوارتر است زیرا هر روز شهدای بیشتری تقدیم می کنیم.

سردار مجیدی اساس کار کنگره را نمایندگی و الگوبرداری از شهدای استان عنوان کرد و تصریح کرد: بخشی از کارهای کنگره اجرایی و فیزیکی است اما مهمترین قسمت کار فرهنگ سازی است. ایثار و شهادت به نسل حاضر که نیاز مبرم به شهدا دارند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه رسانه ها نقش مهمی در عرصه معرفی فرهنگ ناب دفاع مقدس دارند، گفت: کنگره دوم را باید به سمتی ببریم که اثربخشی در جامعه قابل مشاهده است.

وی یادآور شد: زندگی هر یک از هشت هزار شهید گرانقدر استان همدان را که مطالعه می کنیم، یک دنیا معنویت و فداکاری می بینم. امروز باید سیره مقتدرانه شهدا را به تعبیر مقام معظم رهبری معرفی کرد.

سردار مجیدی تقدیم هشت هزار شهید استان همدان را یک وظیفه بیان کرد و افزود: تصمیمات اصلی کنگره در شورای سیاستگذاری که به ریاست نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه تشکیل می شود اتخاذ می شود. همدان.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ضمن اشاره به لزوم مشارکت بیشتر مردم در دومین کنگره اذعان داشت: اقدامات مهمی در حوزه دانشگاه، دانشجویان و اقشار مختلف انجام شده است. تا پایان کنوانسیون که بیشتر بر ارائه خدمات متمرکز است انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی کنگره متشکل از 23 کمیته است که مدیران کل ادارات، روسای کمیته ها و سرپرست این ستاد استاندار همدان است. با مساعدت مدیر جلسات هفتگی کارکنان تشکیل می شود تا کارهای اجرایی به صورت هماهنگ انجام شود.

سردار مجیدی با بیان اینکه در دومین کنگره زمینه برای کارهای هنری فراهم شده است، افزود: در دومین کنگره فکر زیادی شد تا از خانواده شهدا تشکر ویژه شود. قرار شد امسال با سرکشی به خانواده شهدا، تابلوی «سرو» به این بستگان اهدا شود. نکته مهم این است که طراحی این نشان کار بسیار مهمی بود.

سردار مجیدی در این خصوص گفت: اعطای نشان سارو با سرکشی از سوی خانواده های گرانقدر چند شهید از جمله شهیدان بهادربیگی، حکگویان و تیموری انجام شد و تا پایان اجلاسیه ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه در حوزه ایثار و شهادت موضوعات و موضوعات زیادی وجود دارد که می توان روی آن کار کرد، تاکید کرد: هشت هزار شهید استان نماد کار هستند. و اهدافی که کنگره برای انجام اعمال مختلف قرار داده مضرب عدد 8 می باشد. برای شهدا در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در 15 موضوع هدف گذاری کردیم که همه آنها محقق شد. 14 هزار ختم قرآن در ماه مبارک رمضان انجام شد. علاوه بر این، VMU 8000 بازدید رایگان انجام خواهد داد که از این تعداد 3000 بازدید انجام شده و مابقی تا پایان کنگره انجام خواهد شد.

سردار مجیدی با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید کنگره را تنها بر برگزاری یک مراسم متمرکز کنیم، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال جاری مقرر شد 8000 نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شوند که این امر باعث شد که این امر به صورت ویژه برگزار شود. بدون شک برکات زیادی خواهد داشت. دو هزار یادواره نیز برای دانش آموزان تدارک دیده شد که آثار معنوی بسیاری دارد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان به برنامه نمایش خلاق اشاره کرد و گفت: اقدامات خوب و خلاقانه ای در حوزه دانشگاه انجام شده که قابل تحسین است.

وی به نمایش میدانی فصل شیدایی اشاره کرد و ادامه داد: این نمایش به مبدأ اسلام تا پاسداری مقدس و ظهور می پردازد و هشت هزار نفر هر شب به مدت 15 شب این نمایش را تماشا می کنند.

سردار مجیدی افزود: در همان شب ها تلاش کرده ایم شهرستان ها سهمی داشته باشند و در حال برنامه ریزی هستیم تا مردم از سراسر استان بتوانند از این برنامه و اجرا استفاده کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: برگزاری جلسه در مهرماه مهمترین برنامه کنگره است. چهار تا 6 روز برای برگزاری همایش در نظر گرفته شده است و به دنبال برنامه ریزی برای حضور مدعوین و مهمانان در این همایش هستیم.