منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • استاد جدید اوکراینی نظم و هرج و مرج و شکار خرابکاران و همکاران

استاد جدید اوکراینی نظم و هرج و مرج و شکار خرابکاران و همکاران

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
استاد جدید اوکراینی نظم و هرج و مرج و شکار خرابکاران و همکاران

کیف، اوکراین – ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اخیرا تحریم های جدیدی را علیه بیش از 650 فرد و نهادی که دولت آنها را “برای تجاوز روسیه” توصیف می کند، اعلام کرد. زلنسکی هفته گذشته در یک سخنرانی ویدئویی گفت: “هیچ یک از کسانی که به تروریست ها کمک می کنند، برای آنها کار می کنند، برای تروریسم سلاح تهیه می کنند یا تولید می کنند، از مسئولیت فرار نمی کنند.”

به گفته مدیر جدید این وزارتخانه، ایگور کلیمنکو، برخورد با خرابکاران و همدستان – کسانی که مخفیانه به روسیه کمک کردند تا یک سال پیش زمینه حمله به اوکراین را فراهم کند – وظیفه ای است که وزارت کشور از روز اول جنگ با آن سروکار داشته است.

کلیمنکو در اولین مصاحبه خود پس از تحلیف، در ماه فوریه به The Cipher Brief گفت که خرابکاران و همکارانی که در اوکراین کار می کنند از زمان شروع جنگ، ویران می کنند.

کلیمنکو گفت: “آنها سعی کردند تا به قلب کیف نفوذ کنند، زیرا می خواستند کار ارگان های دولتی را فلج کنند.” «آنها همه نوع براندازی می کردند. آنها سعی داشتند زیرساخت های حیاتی کشور را خراب کنند. آنها سعی کردند جاده ها را مسدود و کنترل کنند. و آنها در تلاش بودند تا در جاهایی که بتوانند اطلاعات را به نیروهای خود مخابره کنند، جای پای خود را به دست آورند.

چند ساعت پس از شروع تهاجم تمام عیار روسیه، افسران وزارت کشور با واحدهای خدمات ویژه این کشور (SSU) برای یافتن و دستگیری کسانی که به مسکو در زمینه سازی تهاجم روسیه کمک کردند، کار می کردند.

جاسوسان، همانطور که کلیمنکو آنها را توصیف کرد، دوربین‌های مخفی را در مکان‌های استراتژیک قرار دادند، اهدافی را برای حمله روسیه مشخص کردند و تله‌های کوچکی برای اوکراینی‌هایی که پاسخ می‌دادند ایجاد کردند. همه فعالیت هایی که به سردرگمی اولیه در روزهای اولیه جنگ کمک زیادی کرد.

هنگامی که رئیس جمهور زلنسکی حکومت نظامی را اعلام کرد، منع آمد و شد به عنوان ابزاری برای دشوارتر کردن کار برای خرابکاران معرفی شد. پست‌های بازرسی در اطراف پایتخت ایجاد شد و در ابتدا سربازانی که بخشی از یگان‌های گارد ملی بودند و بعداً در برخی موارد توسط افرادی که روزها پیش شهروندان عادی بودند، کار می‌کردند.

نگهبانان امنیتی در ایست های بازرسی از رانندگانی که در حال شکستن مقررات منع آمد و شد بازجویی می کردند و گاهی اوقات آنها را در حین تفتیش وسایل نقلیه خود به زور از خودروهایشان بیرون می کردند. حومه کیف فوراً به میدان جنگ تبدیل شد و وزارت امور داخلی به همراه ارتش از جمله نگهبانانی بودند که وظیفه بازگرداندن نظم را بر عهده داشتند.

«ما با سرویس‌های ویژه دست به دست هم دادیم تا همه گروه‌های خرابکارانی را که از مرز عبور کرده و وارد محله‌های پایتخت شده بودند، خنثی کنیم. کلیمنکو از دفتر جدید خود در دفتر مرکزی وزارتخانه، نه چندان دور از کاخ ریاست جمهوری، گفت: و من معتقدم که ما کار معجزه آسایی انجام داده ایم.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانه، شما را از رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارد مطلع می کند. یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


یگان های وزارت امور داخله از ابتدای جنگ تاکنون حدود 2000 نفر را به ظن همکاری با گروه های خرابکاران بازداشت کرده اند. امروز، این وزارتخانه بر مقابله با فعالیت های خرابکارانه در خط مقدم، جایی که برخی از شدیدترین نبردهای کشور در آن رخ داده است، متمرکز است.

کلیمنکو گفت: «ما در تلاش هستیم تا خرابکارانی را پیدا کنیم که سعی می کنند با غیرنظامیان مخلوط شوند و در میان آنها پنهان شوند.

از 24 فوریه 2022، بیش از 100 واحد Find and Deal with Associates با کمک ساکنان ساکن در این مناطق ایجاد شده است. او گفت: «این روستاها در مناطق جنگی جمعیت کمی دارند، بنابراین تشخیص یک غریبه در آنجا بسیار آسان است.

و سپس همکاران هستند.

کلیمنکو توضیح می‌دهد: «ما همراه با SSU، اطلاعاتی در مورد افرادی داشتیم که در سرزمین‌های موقتاً اشغال شده مناصب رسمی داشتند و در نتیجه با اشغالگران همکاری می‌کردند. و وزارت او بر اساس این اطلاعات عمل می کند. «در حال حاضر همدستان در مناطق آزاد شده در حال کشف و شناسایی هستند. و برخی از همکاران آنها به صورت غیابی متهم می شوند، زیرا آنها در حال حاضر در سرزمین های اشغال شده موقت زندگی می کنند.

پلیس ملی اوکراین از ابتدای جنگ تاکنون بیش از 2450 پرونده کیفری را به اتهام همکاری آغاز کرده است.

استاد جدید اوکراینی نظم و هرج و مرج و شکار خرابکاران و همکاران
افسران پلیس با گل در مراسم تشییع جنازه اعضای وزارت کشور اوکراین در خانه اوکراین در 21 ژانویه 2023 در کیف، اوکراین شرکت می کنند.

کلیمنکو وزارت امور داخلی اوکراین (MIA) را آنطور که دوست داشت به عهده نگرفت. رئیس سابق پلیس ملی اوکراین در 7 فوریه سوگند یاد کرد، پس از آن که دنیس موناستیرسکی، مدیر قبلی وزارت امور داخلی، یوگنی ینین معاون او و 12 نفر دیگر در سقوط هلیکوپتر EC-225 سوپر پوما در ژانویه کشته شدند. در کیف

در عرض 20 روز پس از سقوط، که مقامات آن را تصادف کردند، کلیمنکو رسماً سازمانی را رهبری می کرد که حجم کاری آن از زمان تهاجم روسیه در یک سال قبل 70 درصد افزایش یافته بود. این نشان دهنده شروع کار جدید کارگردان برای یافتن راه هایی برای مدیریت هرج و مرج است که در وزارتخانه ای که به طور سنتی وظیفه نظارت بر پلیس، امنیت و خدمات اضطراری را بر عهده دارد، ایجاد شده است.

امروز، سازمان او وظیفه مستندسازی جنایات جنگی روسیه، مین زدایی برخی از خطرناک ترین نقاط کشور و تشکیل تیپ های جدید را بر عهده دارد. اینها همه وظایفی است که یک کهنه سرباز 34 ساله قبل از جنگ هرگز انتظارش را نداشت.

او اکنون بر ثبت و کنترل تسلیحاتی نظارت می کند که زمانی که شهروندان اوکراینی یک شبه سرباز شدند، بین مردم توزیع شد. و او نیروی کار خود را از طریق انتقال از نقش های مبتنی بر مهارت های اجرای قانون سنتی به انواع مهارت هایی که شما را در میدان جنگ زنده نگه می دارد هدایت می کند.

کلیمنکو می گوید: «ما در حال حاضر در حال تشکیل هشت تیپ تهاجمی از گارد ملی اوکراین، یک تیپ پلیس ملی اوکراین و یک تیپ که تحت فرماندهی سرویس مرزی دولتی اوکراین خواهد بود». او خاطرنشان کرد: اگرچه اوکراین هنوز برای تسلیح آنها به سلاح نیاز دارد، اما مربیان نظامی برای آموزش آنها و تدارکات مورد نیاز برای حفظ آنها مانند تجهیزات سنگین تر و بیمارستان های صحرایی نیاز دارد. وی گفت: ما هنوز در حال آشنایی با وظایف جدید و نقش های جدید خود هستیم.

کلیمنکو به یک نقشه بزرگ برش خورده از چوب اشاره کرد که بر روی دیوار دفتر کارش آویزان شده و منطقه خرسون را نشان می دهد که 30000 پلیس در آن مستقر شده اند. او می‌گوید: «در حال حاضر ده‌ها افسر گارد ملی و همچنین خدمات امداد و نجات و سرویس مرزی دولتی اوکراین در آنجا مستقر هستند.

کلیمنکو گفت: ما همچنین در حال کاهش اثرات حملات موشکی و هوایی علیه کشورمان هستیم و با پاکسازی آوارهای ایجاد شده توسط این حملات مقابله می کنیم.

استاد جدید اوکراینی نظم و هرج و مرج و شکار خرابکاران و همکاران
عکس: وزارت امور داخلی اوکراین از طریق توییترواحدهای سیار در حال مبارزه با حملات هواپیماهای بدون سرنشین

وزارت امور داخله قبل از تهاجم هیچ تجربه ای در زمینه مستندسازی جنایات جنگی نداشت، اما اکنون در جمع آوری و گزارش اطلاعات مربوط به جنایات جنگی به نهادهای بین المللی رهبری می کند. تا فوریه، کلیمنکو گفت که وزارت کشور بیش از 7516 شهروند اوکراینی را که در نتیجه تهاجم روسیه کشته شده اند، مستند کرده است که 461 نفر از آنها کودک بودند.

او گفت: «ما کاملاً آگاه هستیم که این ارقام هنوز تثبیت نشده است، زیرا می‌دانیم که با آزادسازی مناطق دیگر، تعداد و تعداد تلفات افزایش خواهد یافت.» «از ابتدای جنگ، ما اجساد غیرنظامیان خود را که در گورها دفن شده‌اند بیرون می‌آوریم و آنها را شناسایی می‌کنیم. ما کاملاً آگاه هستیم که حتی بیشتر از این کار در سرزمین های آزاد شده در انتظار ما است.

کلیمنکو می‌گوید که تا فوریه، MIA تخریب 152000 خانه، 3200 موسسه آموزشی، 1200 مرکز پزشکی و 7500 زیرساخت حیاتی را مستند کرده است.

وی گفت: «روسیه باید به‌خاطر جنایاتی که در کشور ما مرتکب شده است به درستی محاکمه شود و ما درک می‌کنیم که اکثریت قریب به اتفاق جنایات ارتکابی باید توسط دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند».


Cipher Brief میزبان جلسات توجیهی در سطح کارشناسی در مورد مسائل امنیت ملی است مشترک + اعضا که به ایجاد زمینه پیرامون مسائل امنیت ملی امروزی و معنای آنها برای تجارت کمک می کند. وضعیت خود را به ارتقا دهید مشترک + امروز.


خرابکاران نیز از معادن استفاده می کنند

خرابکارانی که در مناطقی که شدیدترین درگیری ها در جریان است – در امتداد مرزهای شرقی و جنوبی اوکراین – از مین ها به عنوان سلاح نیز استفاده می کنند. وزارت کشور می گوید که نزدیک به 500000 مهمات منفجر نشده را در مناطق جنگی جمع آوری کرده است. ارتش بخشی از مواد منفجره را که امکان استفاده مجدد وجود ندارد خنثی می کند و قطعات باقی مانده به گفته کلیمنکو برای “تلافی دشمن” به نیروهای مسلح اوکراین فرستاده می شود. امروزه، بسیاری از فعالیت های مین زدایی در نزدیکی سایت های زیرساختی حیاتی انجام می شود.

کلیمنکو گفت: «ما در مورد خطوط لوله گاز و شبکه های برق صحبت می کنیم که اکنون در حال بازسازی هستند. به عنوان مثال، مشکلی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، در شهر خرسون است، جایی که بسیاری از معادن در ساختمان‌های اداری یا ساختمان‌هایی که مکان‌های زیرساختی حیاتی را در خود جای داده‌اند، قرار داده شده‌اند که مین‌زدایی آنها بسیار دشوار است.»

خرابکاران در این مناطق خود را در دیوارها یا زیرزمین ها می کارند تا با باز شدن درها، انفجار بزرگی ایجاد شود.

کلیمنکو گفت: «این قبلاً در ساختمان بخش اصلی پلیس ملی اوکراین در منطقه خرسون اتفاق افتاده است، زیرا یکی از کارشناسان EOD ما چیزی را از روی زمین بلند کرد و باعث انفجاری شد که کل ساختمان را منفجر کرد. همچنین می گوید که خرابکاران تجهیزات و مبلمان اداری را حفاری می کنند. «مثلاً یک مینی را روی صندلی صندلی گذاشتند و یک پرینتر روی آن گذاشتند. بنابراین وقتی شخصی وارد می شود و سعی می کند چاپگر را بگیرد، باعث انفجار می شود.

اوکراین کشوری مبتنی بر کشاورزی است و با گرم شدن هوا، تیم کلیمنکو وظیفه مین زدایی مقادیر زیادی از مزارع کشاورزی این کشور را بر عهده خواهد گرفت. کلیمنکو می گوید که اوکراین تا به امروز حدود 90000 هکتار زمین را مین زدایی کرده است که به زودی مین زدایی رودخانه ها و مناطقی از دریای سیاه انجام خواهد شد. اما او می گوید که پرسنل او هنوز به وسایل نقلیه ای نیاز دارند که به آنها اجازه دهد سریع و ایمن این مناطق را پاکسازی کنند.

آینده

کلیمنکو می‌گوید که همچنان در تلاش است تا در نقش جدیدش راحت باشد. او کل وزارتخانه را همچنان در شوک از دست دادن رهبری در ژانویه گذشته توصیف کرد. او می‌گوید که در مورد کارهای آینده‌ای که در پیش است بسیار فکر می‌کند، از جمله یافتن راه‌هایی برای بازگشت شهروندانی که از کشور فرار کرده‌اند و زندگی‌شان را بازسازی می‌کنند و در عین حال تلاش می‌کنند تعداد سلاح‌هایی را که اکنون در میان مردم در گردش هستند به حداقل برسانند. او همچنین اکنون در حال برنامه‌ریزی برای این واقعیت است که جنایات مواد مخدر احتمالاً دوباره در اینجا رخ می‌دهد، حتی اگر میزان جرم و جنایت از زمان شروع جنگ پایین بوده است. و همچنین نگران مردان و زنانی است که این جنگ را نخواسته اند و بهای زیادی برای آن می پردازند. “ما در مورد مجروحان جدی صحبت می کنیم، افرادی که دست و پای خود را از دست داده اند، افرادی که اکنون با مشکلات روانی روبرو هستند. این افراد نیاز به حمایت روحی و جسمی دارند.

کلیمنکو می گوید آنچه که در ماموریت خود برای نظم بخشیدن به هرج و مرج بیشتر به آن تکیه می کند، داشتن تیم مناسب در اطرافش است. “من آشنایی ندارم. دوستان قبول ندارم فقط حرفه ای بودن و تخصص کسانی که از آغاز تهاجم گسترده خود را ثابت کرده اند مهم است. کسانی که در کیف ماندند، در اوکراین و سایر نقاط کشور ما زندگی کردند و در مقابل دشمن مقاومت کردند. به من اعتماد کنید، من به این افراد امید زیادی دارم. متأسفانه ما جان‌های زیادی را از دست داده‌ایم، اما تمام تلاش خود را برای رسیدن به پیروزی انجام می‌دهیم.»

مصاحبه Cipher Brief با یک مترجم انجام شد و برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

رئیس اطلاعات نظامی اوکراین چگونگی پایان جنگ را پیش بینی می کند

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی توسط متخصصان را در The Cipher Brief بخوانید و برای دسترسی انحصاری به محتوای تحت رهبری متخصص، مشترک+عضو Cipher Brief شوید.

The post استاد جدید نظم و هرج و مرج اوکراین و شکار خرابکاران و همکاران ظاهر شد اولین در The Cipher Brief.