منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • استاندار همدان: مشکلی برای تامین آب شرب سالم در استان وجود ندارد

استاندار همدان: مشکلی برای تامین آب شرب سالم در استان وجود ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
استاندار همدان: مشکلی برای تامین آب شرب سالم در استان وجود ندارد

استاندار همدان اعلام کرد: مشکلی برای تامین آب شرب سالم در استان وجود ندارد.

به گزارش خبر روز، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در سخنانی پیش از خطبه های خطبه های نماز جمعه آبادی امروز همدان گفت: ایمنی آب شرب همدان توسط دانشگاه علوم پزشکی مورد آزمایش قرار گرفته است. علوم و تاییدیه رسمی ایمنی آب از آزمایشگاه های معتبر کشور دریافت شده است.

به گفته وی، انتقال آب از سد تلوار و تامین آب آشامیدنی پایدار به شهر همدان در حال انجام است و در تابستان مشکلی نخواهیم داشت.

استاندار همدان گفت: پالایشگاه شیخیجان مهاجران در مرحله اجراست و در خدمت مردم شریف همدان است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: 6 کمیسیون در استان برای مبارزه با بیماری زنان ترک اعتیاد فعال است.

وی افزود: کلاس های پیشگیری از اعتیاد برای بیش از 150 هزار دانش آموز در مدارس استانی و 15 هزار دانش آموز در دانشگاه های استان برگزار شده است.

استاندار همدان به برگزاری آموزش های پیشگیری از اعتیاد و آگاهی بخشی در زمینه مبارزه با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ای و شبکه دانش آموزی شاد اشاره کرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه بیش از 850 کارگاه آموزشی برای توانمندسازی اقشار مختلف و 3 هزار نیروی اجرایی برگزار شد، گفت: معتادان متجاهر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر به کمپ های ترک اعتیاد در کبود درهنگ و شهرستان های نهاوند منتقل شدند. آنها درمان می شوند و توانمند می شوند.

به گفته وی، در استان 48 کمپ زیر نظر اداره کل بهزیستی و 5 بیمارستان و 7 مرکز درمانی به معتادان برای رهایی از اعتیاد خدمات ارائه می کنند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه معتادان در صورت توان مالی از طریق بیمه سلامت درمان می شوند، افزود: در استان بیش از 60 سازمان مردم نهاد در کمیته های مشارکت مردمی برای پیشگیری و درمان اعتیاد و ارتقای سلامت جامعه فعالیت می کنند.