اطلاعات آمریکا به همان اندازه که هست خوب است

اطلاعات آمریکا به همان اندازه که هست خوب است

نظر – کارکنان اداره عملیات سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) تمایل به عمل و تمایل به خدمت در هر شرایطی دارند. افسران DO از چالش های یافتن راه حل برای کارهای به ظاهر غیرممکن و دفاع از آمریکا در این فرآیند لذت می برند. افسران بازنشسته DO هنوز این جذابیت را نسبت به مأموریت و وظیفه میهنی احساس می کنند.

تهاجم بی دلیل روسیه به کشور مستقل اوکراین ما را به تعجب وادار می کند که چه کاری می توانیم برای خدمت به ملت خود و حمایت از دموکراسی در اوکراین انجام دهیم. ما ولادیمیر پوتین را به آدولف هیتلر مدرن تشبیه کردیم: الحاق بخش‌هایی از یک کشور همسایه از روی هوی و هوس، و هنگامی که واکنش بقیه جهان خاموش یا غایب است، متجاوز تشویق می‌شود که حتی بیشتر تهاجمی شود. احتمالات برای مقابله با این تجاوز بسیار متفاوت است. همه باید با اطلاعات دقیق مطلع شوند تا اثربخش باشند.

قبل از بازنشستگی، اغلب در مورد اینکه چگونه «کسب و کار» با تأثیر عظیمی که فناوری بر جاسوسی، «دومین حرفه قدیمی» دارد، در حال تغییر است، بحث می‌کردیم. اصول اولیه این کاردستی که در دهه های 1980 و 1990 برای استفاده از آن آموزش دیده بودیم، به اندازه حرفه جاسوسی وجود داشته است و توسط حلقه Culper جورج واشنگتن در طول جنگ استقلال و OSS در طول جنگ جهانی دوم استفاده می شد. . این یک کاردستی تجاری است که بر دنیای فیزیکی متمرکز شده است. تکامل صنایع دستی در مراحل بعدی حرفه ما، رشد تصاعدی فناوری و مشاهدات فنی فراگیر، از جمله تمرکز بر دنیای دیجیتال را در نظر گرفته است. دنیای دیجیتال شامل داده ها، پردازش داده ها، هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی (ML)، پردازش زبان طبیعی (NLP) و تجزیه و تحلیل بود.

همانطور که ما در تجارت بازنشستگی شرکت می کنیم و از ماموریت اطلاعاتی دور می شویم، به اجماع رسیده ایم که داده ها در واقع حیاتی ترین عنصر معادله دیجیتال هستند، زیرا کیفیت محصول (داده ها به علاوه پردازش و تجزیه و تحلیل) با کیفیت محصول متناسب است. داده های مورد استفاده. در زبان عامیانه «آشغال داخل، آشغال بیرون».

این بدان معناست که داده‌ها، که داده‌های تجاری زیرمجموعه بزرگ و رو به رشد آن هستند، در سنگ بنای دنیای دیجیتال قرار دارند. داده‌های تجاری یا اطلاعات از منابع تجاری، CSINT، در حال حاضر کسب‌وکار را در دنیای دیجیتال شکل می‌دهد. برخی می پرسند چرا یک INT جدید ایجاد می شود؟ و ما به آن پاسخ می دهیم، نیازی به ایجاد آن نداریم. در حال حاضر اینجا است و توسط دولت ها و کسب و کارها استفاده می شود تا جلوتر از رقبا باقی بماند.

چرا باید اهمیت دهیم؟ ما باید مراقب باشیم، زیرا در حال حاضر معادل یک مسابقه تسلیحاتی مدرن هستیم تا از CSINT معنا و ارزش پیدا کنیم و کسانی که در این رقابت پیروز شوند، مزیت استراتژیک به دست خواهند آورد. کسانی که شکست نمی خورند.

در اوکراین، CSINT نقش مهمی در همه چیز ایفا می کند. عملیات دفاعی نظامی اوکراین می تواند با استفاده از CSINT برای ردیابی دستگاه های تلفن همراه سربازان روسی که در چند هفته گذشته در روسیه و بلاروس در مرز با اوکراین بوده اند، مطلع شود. CSINT تجزیه و تحلیل شده می تواند به ارائه ایده ای از اوکراین و متحدانش برای برنامه ریزی استراتژیک استقرار نیروها و مواد ادامه دهد. از جنبه بشردوستانه، CSINT می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا مناطق بحرانی را درک کنند و منابع پزشکی، بشردوستانه و غذایی را برای حداکثر تأثیر قرار دهند. به طور گسترده تر، برای همسایگان اوکراین (لتونی، استونی، لیتوانی، لهستان، مولداوی، رومانی و مجارستان)، CSINT می تواند با پر کردن شکاف های موجود در پازل اطلاعات، به تحلیل و ارزیابی برنامه ها و نیات روسیه کمک کند.

CSINT همچنین دارای پتانسیل بسیار زیادی برای شکل دادن به ابزارهای اطلاعاتی، تقویت یا به چالش کشیدن آن در هر شکلی از جمع آوری اطلاعات (INT) است: هوش انسانی (HUMINT)، هوش سیگنال (SIGINT)، هوش تصویر (IMINT)، هوش اندازه گیری، و سیگنال ها (MASINT). و هوش منبع باز (OSINT).

مهم است که بین OSINT و CSINT تمایز قائل شویم زیرا برخی تمایل دارند اصطلاحات را اشتباه بگیرند. OSINT به طیف گسترده ای از اطلاعات در حوزه عمومی اشاره دارد که می تواند در دسترس عموم قرار گیرد. OSINT شامل اطلاعات به دست آمده از رسانه ها، سوابق و کنفرانس های حرفه ای و دانشگاهی، گزارش های دولتی، جمعیت شناسی و غیره است. رایگان و مقرون به صرفه است. CSINT فقط در اختیار مبتکر است، فعالیت های تجاری داخلی را توصیف یا نشان می دهد و فقط از طریق یک معامله تجاری به دست می آید. رایگان نیست (خرید و بفروشید) و این داده ها یک کالای ارزشمند برای صاحب داده است.


جریان مداوم اطلاعات امروزی، اجرای کمپین های اطلاعات نادرست را برای کشورها آسان تر می کند و احساسات شما سلاح انتخابی هستند. در این ویدیوی کوتاه بیاموزید که اطلاعات غلط چگونه کار می کند و چگونه می توانیم با آن مبارزه کنیم. این رابطه ای است که می توانید با به اشتراک گذاشتن آن احساس خوبی داشته باشید.


از نظر طراحی هوشمند، CSINT یک مؤلفه حیاتی است زیرا به پایگاه داده برای تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری دقیق‌تر و کامل‌تر می‌شود. در HUMINT، CSINT ممکن است جزئیات گمشده را برای اهداف عملیاتی، از جمله اطلاعات مربوط به مکان و جابجایی داده‌های تجاری و بانکی ارائه دهد. روابط مبتنی بر CSINT و تحلیل مدل می‌تواند منجر به جریان‌های جدیدی از مجموعه SIGINT، IMINT و MASINT شود. CSINT می‌تواند بینش‌هایی را برای برنامه‌ریزان نظامی فراهم کند، زیرا آنها برنامه‌ها و نیات ملت‌ها را کاملاً متضاد با آرمان‌های آزادی و آزادی می‌دانند. به طور گسترده‌تر، CSINT می‌تواند بخش‌های ناشناخته و ضروری پازل را برای حل تحقیقات زنجیره تامین پیچیده، اطلاعات نادرست و ضد جاسوسی فراهم کند، بنابراین از اطلاعات ثبت اختراع، زیرساخت‌های ملی حیاتی، اسرار ایالات متحده و ساختار خود ایالات متحده از دموکراسی ارزشمند ما محافظت می‌کند.

وقتی از هوش مصنوعی و ML برای استخراج بینش از داده‌های تجاری استفاده می‌شود، خروجی داستان را در سطح الگوریتمی بیان می‌کند، تنها تحلیل انسانی ظرفیت دستیابی به آن را نخواهد داشت. و این قدرت CSINT است.

علاوه بر مجوز مأموریت‌های شناسایی، CSINT می‌تواند به حفاظت از زیرساخت‌های مهم ملی ایالات متحده، بهبود موقعیت ایالات متحده در امنیت سایبری و کمک به وزارت دفاع در برنامه‌ریزی و اجرای هر یک از مأموریت‌های خود کمک کند. ایالات متحده و متحدان ما باید در استفاده از CSINT برای اجازه دادن به این ماموریت ها فعال باشند. CSINT وجود دارد چه ما از آن استفاده کنیم یا نه – شکست در درک و جذب CSINT به این معنی است که نه به عنوان یک ابزار، بلکه به عنوان یک چالش تجاری و یک چالش ماموریت وجود خواهد داشت، زیرا بینش های کلیدی در تصمیم گیری وجود ندارد. دشمنان ایالات متحده – دشمنان دموکراسی و ارزش های دموکراتیک – از اطلاعات تجاری به عنوان وسیله ای برای کمک به هر طریقی که بتواند مزیت استراتژیک خود را تقویت کند، استفاده می کنند.

یادت هست در مورد زباله چه گفتیم؟ آیا ما می خواهیم کمتر از ماموریت های موفقیت آمیز که به عنوان “دفن زباله” نیز شناخته می شود، نتیجه عدم درک و پذیرش CSINT باشد؟ ما اینطور فکر نمی کنیم. زمان استفاده از CSINT فرا رسیده است.

به اشتراک گذاشتن نظرات آگاهانه مهم است. نظرات بیانگر دیدگاه‌های متنوع مخاطبان The Cipher Brief هستند و دیدگاه‌های The Cipher Brief را نشان نمی‌دهند.

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بیشتر امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در The Cipher Brief بخوانید، زیرا امنیت ملی کار همه است.

انتشار اطلاعات آمریکا به همان خوبی است که برای اولین بار در The Cipher Brief منتشر شد.