منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • امیر عبداللهیان: موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین است

امیر عبداللهیان: موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
امیر عبداللهیان: موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین است

وزیر امور خارجه گفت: موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین قرار دارد و این موضوعات ادبیات جدیدی را در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

حسین امیرعبداللهیان که به چین سفر کرده است با اشاره به گسترش روابط ایران و چین در ماه های اخیر گفت: در چهار ماه گذشته بیش از هفت تماس و دیدار بین من و وزیر امور خارجه چین صورت گرفته است. در سطح ریاست جمهوری گفت: تماس ها و ارتباطات بسیار روان است که نشان دهنده اهمیت و رشد و توسعه روابط دو کشور است.

وی با بیان اینکه در دولت جدید با شتاب بیشتری در روابط روبه رو هستیم، گفت: در روابط دوجانبه از هماهنگی و تنوع خوبی در موضوعات مختلف برخورداریم و در موضوعات مختلف به نفع دو طرف پیشرفت زیادی داشته ایم.

وی گفت: موضوعات راهبردی در دستور کار دو کشور قرار دارد و این موضوعات ادبیات جدیدی را در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، امیر عبداللهیان در بدو ورود به فرودگاه ووشو، هدف از سفر خود به چین را برای بررسی روابط سیاسی دوجانبه با مقامات چینی و همچنین اجرای توافقات جمهوری اسلامی ایران و چین در زمینه همکاری های اقتصادی اعلام کرد. سابق.

وزیر امور خارجه کشورمان که به دعوت رسمی وانگ یی وزیر امور خارجه چین و در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی عازم چین شده است، قرار است امروز جمعه با همتای چینی خود در خصوص مسائل مختلف دوجانبه و بین المللی از جمله دیدار و گفتگو کند. آخرین وضعیت بررسی برنامه 25 ساله همکاری دو کشور است/ایرنا