منو سایت

اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی جهان «نیاز به سرعت» دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی جهان «نیاز به سرعت» دارد

گزارش مختصر از CIDER – وقتی صحبت از هوش مصنوعی (AI) می شود، کسانی که قوانین را می نویسند ممکن است به اندازه نوآوران مهم باشند.

کارشناسان می گویند اولین بودن احتمالاً مزیت های رقابتی را به همراه خواهد داشت – به ویژه در فضای امنیتی – که استانداردهای جهانی را ایجاد می کند و بازارها را با ارزش ها و اولویت های برنده هماهنگ می کند.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا، این هفته، پیش از رای گیری انتقادی در شهر استراسبورگ فرانسه، مقر رسمی اتحادیه اروپا، گفت: در حالی که با سرعت نوآوری هوش مصنوعی در کنار رقابت چینی روبرو هستیم، “زمانی برای از دست دادن وجود ندارد”. مجلس.

قانون هوش مصنوعی پیشنهادی که برای ایجاد اولین کتاب قواعد هوش مصنوعی در جهان طراحی شده است، یک چارچوب قانونی گسترده است که هدف آن تقویت حاکمیت هوش مصنوعی در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها است، که مطمئناً رقبای خود را دنبال می‌کنند. نسخه ها وستاگر افزود: «آنچه به نظر من مهم است سرعت است.

اما این کمیسیون که برای اولین بار در سال 2021 از پیشنهادهای نظارتی رونمایی کرد، در اتخاذ چنین اقداماتی کند بوده است که برای تحکیم استانداردهای اخلاقی، ایمنی و قابلیت اطمینان و شفافیت اساسی سیستم‌های هوش مصنوعی در حال ظهور بسیار مهم است. با این حال، همانطور که مسابقه نظارتی آشکار می شود، هیچ دو رویکردی یکسان نیستند.

از آنجایی که اروپایی‌ها بر قوانین تخصصی‌تر تمرکز می‌کنند و عباراتی مانند «دستکاری هدفمند»، «تشخیص احساسات» و «پلیس پیش‌بینی‌کننده» را هدف قرار می‌دهند، رویکرد ایالات متحده «به‌شدت در آژانس‌های فدرال رایج است» و «تطبیق بسیار زیادی با هوش مصنوعی بدون نهادهای قانونی جدید دارد. بر اساس گزارش اخیر موسسه بروکینگز.

ژنرال مایکل گروئن، مدیر سابق مرکز مشترک هوش مصنوعی ایالات متحده، گفت: «این یک اندازه برای همه نیست. خلاصه رمز در مورد رویکرد آمریکا همه چیز یک مدل سازمان نظارتی دقیق نخواهد بود. در اینجا فرصت های خوبی برای همکاری بین صنعت و دولت وجود دارد [and] استانداردهایی را تعیین کنید که برای هر دوی شما خوب است.»

در حالی که مقامات می گویند امیدوارند این دو سیستم با هم کار کنند، روش “لمس سبک” که نماد تدبیر ایالات متحده است، تفاوت قابل توجهی را نشان می دهد.

برایان اسکات، معاون دستیار مدیر ملی سایبری برای سیاست ها و برنامه های سایبری، در کنفرانس امسال RSA در سانفرانسیسکو، گفت: «یک لمس سبک امکان پذیر است، اما سبک تر از حد لازم نیست. بنابراین این یک بخش کلیدی است. همانطور که ما این مقررات را توسعه می‌دهیم، باید با مشورت با کسانی که تنظیم می‌شوند به … آگاهانه از ریسک، مبتنی بر نتیجه، متمرکز بر نتیجه و واقعاً … نگاه کنیم.

چه بر اساس قانونگذاری متمرکز باشد و چه توسط آژانس، پذیرش یک چارچوب مبتنی بر قوانین همچنان به عنوان مرحله بعدی حیاتی فناوری تلقی می شود که بیل گیتس پیش بینی می کند در نهایت تأثیرگذارتر از انقلاب رایانه های شخصی خواهد بود.

و که این چیزی است که پکن آن را مد نظر قرار داده است و تلاش های اولیه خود را برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی در سال 2017 تدوین کرده است. در توسعه چین به عنوان یک “مرکز بزرگ جهانی برای نوآوری هوش مصنوعی” که آن را در “رده اول کشورهای نوآور و یک نیروگاه اقتصادی” قرار می دهد. از آن زمان، بخش هوش مصنوعی چین به سرعت به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است و تقریباً یک سوم از مجلات و استنادات مجلات هوش مصنوعی را تا سال 2021 ایجاد کرده است.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترکین+اعضا به مجموعه مختصر منبع باز روزانه دسترسی انحصاری دارند و شما را از رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارند مطلع می کند. ارزشش را دارد که مشترک+عضو باشید.


در همین حال، تلاش های چین برای رسیدن به فناوری های جدیدتر مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI – چت ربات محبوب هوش مصنوعی که بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد – در حال افزایش است. در آوریل، ابر علی بابا – یک شرکت تابعه از شرکت فناوری چند ملیتی چینی گروه علی باباراه اندازی چت ربات مجهز به هوش مصنوعی خود را اعلام کرد. تونگی کیانوندر حالی که مقر آن در پکن است بایدو رقیب مشابهی را پیشنهاد کرد. در همان زمان، یک سازنده چینی مخابرات هواوی و دیگران، اعتقاد بر این است که محصولات پیشرفته هوش مصنوعی را با نیمه هادی های کم یا کمتر قدرتمند مجبور می کنند. اقدامی که برای پایان دادن به تحریم های ایالات متحده بر مواد و ماشین آلات مورد نیاز برای توسعه پیشرفته هوش مصنوعی طراحی شده است.

بنابراین، همانطور که چین به دنبال رسیدگی به مسائل مربوط به زنجیره تامین و نوآوری است، مقررات – به نظر می رسد – گام بعدی منطقی است. در واقع، این هفته نوید یک هفته بزرگ برای پکن است، زیرا مقامات چینی دور دوم مقررات هوش مصنوعی را در روز چهارشنبه به پایان می‌رسانند، پس از انتشار پیش‌نویس قوانین طراحی شده برای کنترل فناوری‌های هوش مصنوعی در ماه گذشته. اما توسعه استانداردهای جهانی یک شاهکار پیچیده است که شامل یک اسکلت فراگیر و همیشه در حال تکامل از نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و مسئولیت‌پذیری، و همچنین جنبه‌های مدیریت رسانه‌های اجتماعی، مدیریت شبکه سلولی و سایر فناوری‌ها است.

ماه گذشته، دولت بایدن گفت که در پی تماس‌های گروه‌های اخلاقی از جمله به دنبال اظهارنظر عمومی در مورد رویه‌های پاسخگویی هوش مصنوعی در ایالات متحده است. مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتالکه از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده درخواست توقف کرد OpenAIاز انتشار تجاری در حال انجام GPT-4ادعا می کند که این “سوگیری، فریبنده و خطری برای حریم خصوصی و امنیت عمومی” است.

آلن دیویدسون، مدیر NTIA در بیانیه‌ای گفت: «سیستم‌های هوش مصنوعی مسئول می‌توانند مزایای زیادی به همراه داشته باشند، اما تنها در صورتی که به پیامدها و آسیب‌های احتمالی آن‌ها توجه کنیم». برای اینکه این سیستم ها به پتانسیل کامل خود برسند، شرکت ها و مصرف کنندگان باید بتوانند به آنها اعتماد کنند.


یک بودن ارزش داردمشترک+عضوبا دسترسی انحصاری به جلسات توجیهی مجازی با کارشناسان برجسته امنیت ملی و اطلاعات و مقامات ارشد.


با این حال، به طور کلی، آگاهی روزافزون در میان کارشناسان امنیتی نشان می دهد که “این جن را نمی توان دوباره در بطری قرار داد.” این به گفته سوزان ام. گوردون، معاون سابق مدیر اطلاعات ملی، که با او صحبت کرده استخلاصه رمزدر یک مصاحبه جداگانه

ایده های کاهش سرعت، متوقف کردن آن، جلوگیری از آن، این اتفاق نمی افتد.

با این حال، او افزود، با توجه به تلاش آمریکا برای یافتن «راهی برای حکومت کردن»، با این حال، نگرانی‌ها مبنی بر اینکه «دنیای آزاد به دلیل این فناوری به پایان خواهد رسید» نیز باید کنار گذاشته شود.

از نظر هوش مصنوعی، این زمان بسیار خوبی برای گفتگو از منظر امنیت ملی است … با کسانی که در حال توسعه هستند. [this technology] با سرعتی باورنکردنی.»

محترم سوزان ام. گوردونمعاون سابق رئیس اطلاعات ملی (PDDNI)

اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی جهان «نیاز به سرعت» دارد

محترم سوزان ام. گوردون یک افسر اطلاعاتی بازنشسته است که بیش از 27 سال را در سیا گذرانده است، به عنوان معاون مدیر آژانس ملی اطلاعات مکانی و پنجمین معاون اصلی مدیر اطلاعات ملی (PDDNI)، سمتی که توسط کنگره مجاز شده است. قبل از بازنشستگی از خدمات دولتی در سال 1998، او ایجاد In-Q-Tel، یک شرکت خصوصی و غیرانتفاعی را طراحی و رهبری کرد که هدف اصلی آن ارائه راه حل های فناوری نوآورانه برای آژانس و IC است. او در حال حاضر در تعدادی از هیئت مدیره ها، از جمله شورای نوآوری دفاعی و شریک گوردون ونچرز است.

سپهبد مایکل گرون (سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده، رت.)مدیر سابق مرکز مشترک هوش مصنوعی

اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی جهان «نیاز به سرعت» دارد

سپهبد مایکل گرون (سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده، بازنشسته) بیش از 36 سال در ارتش ایالات متحده خدمت کرد و به عنوان مدیر ارشد هوش مصنوعی این وزارتخانه به اوج خود رسید. گروئن همچنین در آژانس امنیت ملی، نظارت بر عملیات شبکه کامپیوتری و به عنوان مدیر اطلاعات مشترک کارکنان، همکاری نزدیک با رئیس و رهبران ارشد در این بخش، خدمت کرد. او یک فرمانده باتجربه تفنگداران دریایی و کهنه سرباز چند نبرد است. گروئن مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق و فیزیک کاربردی از دانشکده فوق لیسانس نیروی دریایی دریافت کرد.


کن هیوز سردبیر سایبری Cipher Brief در این گزارش مشارکت داشت.


بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانید خلاصه رمز زیرا امنیت ملی کار همه است

اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی در جهان «نیاز به سرعت» دارد اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.