ایجاد بیش از 370 فروش گران ویژه برای شب یلدا

ایجاد بیش از 370 فروش گران ویژه برای شب یلدا

معاون بازرگانی و توسعه بازرگانی سازمان صمت استان همدان از تشکیل بیش از 370 پرونده گرانفروشی شب یلدا توسط گشت های ویژه نظارت بر فروش محصولات شب یلدا از 24 آذرماه تاکنون خبر داد.

بیژن ترابیان در گفت و گو با خبرنگار اخبار روز با بیان اینکه توزیع میوه شب یلدا به منظور کاهش هزینه های خانوار و افزایش اجناس در سبد خانوار به صورت چادری در ده نقطه شهر همدان توزیع می شود، گفت: پرتقال، سیب زرد و قرمز، کیوی و هندوانه از اقلامی است که توسط اتحادیه تعاون روستایی استان همدان به نفع اقشار مختلف جامعه در چادرهای توزیع میوه عرضه می شود.

وی با بیان اینکه این محصولات به صورت مستقیم از باغدار خریداری و بدون واسطه با حداقل قیمت توزیع می شود، افزود: با مدیریت اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان اصناف و سازمان کشاورزی سومات و جهاد در تشکیل 15 گشت گشت. تیم هایی که فروش محصولات شب یلدا را کنترل می کنند. لازم به ذکر است از ابتدای این گشت مشترک بیش از 370 فقره تخلف اضافه شارژ و عدم درج قیمت تشکیل و برای تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

ترابیان با بیان اینکه میزان تصمیمات این مراکز با موافقت شهرداری همدان در صورت تصویب تا سه برابر قابل افزایش است، افزود: ایجاد بازارچه دائمی محصولات کشاورزی نیز از برنامه های موفق کارگروهی است که می تواند عرضه کند. محصولات کشاورزی مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز و … سهم عمده ای از مصرف خانوار را به خود اختصاص می دهند.

و ادامه داد: قنادی، آجیل و شکلات و تنقلات مشمول این بازرسی ها بوده و با هرگونه افزایش قیمت غیر منطقی در عرضه کالا و خدمات برخورد می شود. همشهریان عزیز می توانند هرگونه تخلف و اضافه شارژ را با سامانه 124 اطلاع دهند و گزارش خود را پیگیری کنند.