منو سایت

بازار نقش اساسی در آسایش و رفاه مردم دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بازار نقش اساسی در آسایش و رفاه مردم دارد

استاندار همدان اعلام کرد: بازار در آسایش و رفاه مردم نقش اساسی دارد و لازم است با برنامه ریزی صحیح اقدامات اساسی انجام شود.

من گزارش میدم روزنامه، علیرضا قاسمی فرزاد در دیدار با رئیس اتاق اصناف استان همدان و هیئت رئیسه گفت: اتاق اصناف باید در حدود و جایگاه واقعی خود حضور داشته باشند و وارد امور اقتصادی و تجاری شوند.

وی با بیان اینکه دولت هیچ منفعتی برای ورود به مشکلات و گستره بازار ندارد ادامه داد: اتاق اصناف با توجه به گستره و اختیارات قانونی باید به طور کامل امور اصناف و بازار را مدیریت و کنترل کند.

استاندار همدان به اتفاقات و مشکلات اخیر پیرامون بازار در برخی استان ها اشاره کرد و گفت: این اتفاقات در شان بازار و مردم نیست، بنابراین دولت با تمام توان در کنار بازار و اصناف است.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: باید صدای واقعی و یکپارچه از اصناف و بازار بیرون بیاید و اجازه ندهیم عده ای خارج از بازار با شایعه سازی فضای بازار را تخریب کنند.

با اشاره به فعالیت اتاق اصناف و اصناف در خصوص مدیریت و آرامش بازار در شرایط شیوع ویروس کرونا و توزیع کالاهای اساسی، برابری بازار، نبود بلاتکلیفی و اخلال در بازار بازار استان، کمک به زلزله زدگان و تامین کالاهای اساسی توسط اتاق اصناف را استقبال کرد و افزود: این امر موجب وحدت بین دولت و بخش خصوصی می شود.

استاندار همدان از اصناف به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای عمرانی هر کشور یاد کرد و افزود: این موسسات توسط خود مردم اداره می شوند و نقش بسیار موثری در وضعیت بازار و قیمت گذاری کالاها دارند.

قاسمی فرزاد با تاکید بر نقش اصناف در اقتصاد استان گفت: اصناف و کسبه نقش بسیار مهمی در تنظیم بازار و بهبود اقتصاد شهرستان دارند.

وی در ادامه نقش اتاق اصناف را در مدیریت وضعیت موجود در بازار بسیار مهم دانسته و تاکید می کند: اصناف در این مقطع باید با اعضای کارگروه بازار شهرستان برای حفظ آرامش در بازار و عرضه کالا همکاری کنند. اقلام ضروری و ضروری مردم برای جلوگیری از هر گونه تنش در بازار و فروش و احتکار زیاد.

بازار نقش اساسی در آسایش و رفاه مردم دارد

امنیت کار اصناف باید تامین شود

در ادامه رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به جایگاه و اهمیت کار اصناف در رابطه با اقدامات قهری ناظران، اعتراض خود را به اصناف اعلام کرد.

محمد ارگوان با اشاره به اهمیت امنیت شغلی صنفی و تاثیرات آن بر کسب و کار گفت: امنیت شغلی صنفی باید در شرایط رکود بازار تامین شود و برای تامین این امر نیازمند توجه و پیگیری سمت مدیر هستیم.

وی در پایان از استاندار برای حضور در جلسه اتاق برای تعامل با اصناف دعوت کرد.

بازار نقش اساسی در آسایش و رفاه مردم دارد

لازم به ذکر است در پایان این جلسه از سوی استاندار با اهداء لوح سپاس به رئیس اتاق اصناف قدردانی شد.