منو سایت

بازی هوشمند در حال تغییر است. آیا ما آماده ایم؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بازی هوشمند در حال تغییر است. آیا ما آماده ایم؟


دیدگاه تخصصی ما به‌عنوان بازنشسته‌های سرویس مخفی سیا، برای دهه‌ها در سایه در سراسر جهان کار کردیم، بی سر و صدا در فضایی که بی سر و صدا خدمت می‌کردیم.» ما اخیراً خود را در یک فضای عمومی ناخوشایند دیدیم و مجبور شدیم در رسانه های اجتماعی در مورد داده ها و نیاز دولت ایالات متحده به پذیرش اطلاعات از منابع تجاری، CSINT، به عنوان یک جزء اصلی و حیاتی امنیت ملی صحبت کنیم.

داده ها همه جا حاضر، پویا هستند و پتانسیل ارائه اطلاعات برای تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری در مورد موضوعاتی از تغییرات آب و هوایی گرفته تا تروریسم تا زیرساخت های ملی حیاتی و همه چیز را دارند. CSINT مکمل HUMINT (هوش انسانی) و سایر ابزارهای فنی ملی جمع آوری است، نه جایگزین. CSINT به علاوه این ابزارهای مجموعه دیگر معادله موفقیت در به دست آوردن مزیت استراتژیک است.

CSINT OSINT (هوش منبع باز) نیست. در حالی که OSINT ارجاع به هر گونه اطلاعاتی است که می تواند به طور قانونی از منابع عمومی و رایگان جمع آوری شود، CSINT داده هایی است که توسط افراد در سراسر جهان تولید می شود و توسط شرکت های مختلف جمع آوری و فروخته می شود تا تصمیمات آگاهانه بگیرند. نمونه هایی از CSINT عبارتند از: فروش داروها در دوران کووید، ارتباطات از راه دور برای وسایل نقلیه، بینش‌های جغرافیایی، روند آب و هوا و کوکی‌ها در وب‌سایت‌هایی که استراتژی‌های خرده‌فروشان را برای هدف قرار دادن کاربران تبلیغاتی بر اساس سابقه مرور اینترنتی آن‌ها اعلام می‌کنند.

و بله، ما طنز HUMINT را در ستایش فضایل CSINT – یک INT جدید می بینیم.

ما در بحبوحه انقلاب صنعتی چهارم هستیم. و داده ها – داده هایی که ما به عنوان شهروندان روزانه تولید می کنیم – کالایی با ارزش است. ما آن را به ارزش نفت و نقش نفت در انقلاب صنعتی سوم تشبیه می کنیم، اما نفت یک منبع محدود است و داده ها اینطور نیستند. در واقع، داده های تجارت از طریق تعاملات شخصی و حرفه ای روزانه ما به طور تصاعدی در حال رشد است. بسیاری از شرکت ها از این داده ها برای بهبود نتیجه نهایی و رشد کسب و کار خود استفاده می کنند. به طور مشابه، برخی از دولت ها از داده های منابع تجاری برای دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال، جمهوری خلق چین (PRC) را در نظر بگیرید. اسناد منبع باز سرمایه‌گذاری‌هایی را که جمهوری خلق چین در ساخت مراکز داده و توسعه مدل‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) انجام می‌دهد، مستند می‌کند تا آنها را قادر به استخراج ارزش از داده‌ها سریع‌تر کند. دولت جمهوری خلق چین قوانینی را وضع کرده است که شرکت های چینی را ملزم می کند، حتی زمانی که در خارج از چین فعالیت می کنند، داده هایی را که از طریق انجام تجارت جمع آوری می کنند، به مراکز داده چینی هدایت کنند. یک قانون جدید در جمهوری خلق چین همچنین شرکت‌های خارجی را که در چین تجارت می‌کنند ملزم می‌کند داده‌های خود را در اختیار دولت جمهوری خلق چین قرار دهند. جمهوری خلق چین همزمان داده های شهروندان خود را به عنوان حفاظتی مسدود می کند.

جمهوری خلق چین یک استراتژی داده ای برای تلاش برای کسب برتری در انقلاب صنعتی چهارم دارد. اجزای کلیدی استراتژی آنها طیف گسترده ای از داده ها از منابع تجاری، مدل های AI / ML و قدرت محاسباتی است که زمان را از داده ها به ارزش / بینش سرعت می بخشد. کیفیت مدل‌های AI/ML و سرعت قدرت محاسباتی اجزای حیاتی این مدار متوالی هستند، اما داده‌ها شاید حیاتی‌ترین آنها باشند.


Cipher Brief Subscriber + اعضا جلسات تخصصی استثنایی را از اعضای شبکه تخصصی ما دریافت می کنند. امروز به مشترک + ارتقا دهید.


این پارادایم همچنان در دروازه های سازمان های اطلاعاتی وجود دارد. ما معتقدیم که داده های منابع تجاری سنگ بنای آینده هوش است. CSINT یک نوآوری رادیکال است که هم اطلاعات و هم تجارت را در مقابل مخالفان خود راه اندازی می کند و اساساً از وضعیت موجود برای ایجاد نظمی جدید صرف نظر می کند. مجموعه داده های طبقه بندی شده و اطلاعاتی که مخفیانه به دست آمده اند بسیار ارزشمند هستند و قابل جایگزینی نیستند. CSINT به دنبال جایگزینی داده های طبقه بندی شده نیست. او به دنبال بهبود و تکمیل آن است.

پارادایم برای ارزیابی داده های طبقه بندی شده در درجه اول قدیمی است و برای انطباق با دنیای داده محور باید مدرن شود. اگر دولت ایالات متحده به ارزیابی داده های طبقه بندی شده به قیمت پذیرش داده ها از منابع تجاری ادامه دهد، ما در خطر از دست دادن موقعیت ایالات متحده در برابر مخالفان خود هستیم.

و این سوال را مطرح می کند که استراتژی داده USG چیست؟ در حالی که این واضح نیست، واضح است که CSINT نقش بزرگی ایفا می کند.

هیچ نظم مبتنی بر قانون در میدان بازی انقلاب صنعتی چهارم در مورد داده وجود ندارد. در تکنو دموکراسی ما، نگرانی های زیادی در مورد محرمانگی وجود دارد – و بر این اساس. این توسعه یک استراتژی داده ملی مشابه مدل PRC را پیچیده می کند. در حالی که بسیاری با نحوه بهینه‌سازی داده‌ها از منابع تجاری و ایجاد تعادل در نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی مشکل دارند، ما پیشنهاد می‌کنیم که ایالات متحده و دموکراسی‌های فنی که دیدگاه‌های مشابهی دارند، ارزش‌های ما را در تعیین نحوه استفاده از داده‌ها در آینده تحمیل کنند. .

اگر به حریفان خود زمین بازی برای تعیین قوانین بدهیم، مطمئن باشید که آنها به ارزش های دموکراتیک ما عمل نخواهند کرد. ما باید این گفتگوی دشوار را آغاز کنیم، یک دلیل مشترک با شرکای متفق القول تکنو دموکراتیک خود پیدا کنیم و چارچوبی ایجاد کنیم که ایجاد ارزش از منابع تجاری از یک سو و نگرانی های حفظ حریم خصوصی از سوی دیگر را متعادل کند.

زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده داده ها را از منابع تجاری اتخاذ کند، قوانین خود را مدرن کند تا امکان ذخیره سازی و محاسبه کارآمد داده ها را فراهم کند، و در ابزارها و مدل های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سرمایه گذاری کند تا در مقیاس و سرعت ماموریت ارزش کسب کند. زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده CSINT را اتخاذ کند.

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بیشتر درباره امنیت ملی به رهبری کارشناسان را در The Cipher Brief بخوانید.

انتشارات بازی هوشمند در حال تغییر است. آیا ما آماده ایم؟ برای اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.