منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • بانک ها باید شفاف سازی کنند که در پرداخت تسهیلات چه مشکلی دارند تا بتوانیم پیگیری کنیم و برای مردم مشکل ایجاد نکنیم.

بانک ها باید شفاف سازی کنند که در پرداخت تسهیلات چه مشکلی دارند تا بتوانیم پیگیری کنیم و برای مردم مشکل ایجاد نکنیم.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

فرماندار نهاوند اعلام کرد: بانک ها به صراحت اعلام کنند که در پرداخت تسهیلات چه مشکلاتی دارند تا بتوانیم پیگیری کنیم و شرمنده مردم نشویم..

من گزارش میدم روزنامه، ضرگام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه شورای مسکن این شهرستان گفت: اگر بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن نیایند با بانک مرکزی بحث می کنیم.

فرماندار نهاوند گفت: با توجه به شرایط کنونی بحث نهضت ملی مسکن در استان را هدایت می کنیم.

احمدوند گفت: طرح نهضت ملی در چه شرایطی باید ادامه پیدا کند، چرا به پای مردم سنگ می اندازید؟

وی تصریح کرد: بانک ها باید به صراحت بگویند که در پرداخت تسهیلات چه مشکلاتی دارند تا بتوانیم نظارت داشته باشیم و برای مردم سخت نگیریم.

فرماندار نهاوند تصریح کرد: هر چه در پس پرداخت تسهیلات است بیان شود تا مردم از عدم دریافت مزایا مطلع و آگاه شوند.

احمدوند در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پیگیری طرح ملی مسکن به نام مردم است و دولت وارد این عرصه شده و مسئولیت ما در قبال مردم بسیار سنگین است و به رسالت خود پایبند است.

وی افزود: بحث مسکن یکی از مهمترین مسائل دولت است که باید به طور جدی به آن رسیدگی شود.

احمدوند تصریح کرد: در این خصوص چه از سوی بانک ها و چه از سوی نهادهای نگهبانی باید صلاحدید شود چرا که این مشکل از سوی رئیس جمهور برجسته شده و از بانک ها نیز خواسته شده تا در کار مشارکت کنند.

وی افزود: موضوع دیگر رفع کمبودها و موانع است و نمی توان آن را تنها به این شهرستان محدود کرد که شرایط خوبی در این زمینه دارد.

فرماندار نهاوند در ادامه با اشاره به اینکه هفته آینده بخش هایی از تیم عمرانی تعیین می شود، اظهار داشت: با توجه به تاکید استاندار بر آزمایشگاه خاک، دستگاه های اجرایی و نظام مهندسی باید موضوع را جدی گرفته و در صورت وجود اقدام کنند. مشکل، آسیب شناسی و رفع شود

احمدوند با بیان اینکه ذهنیت مردم روی مسکن است، گفت: بخشی از عدم پذیرش ریشه در مسکن مهرهای محقق نشده گذشته به ویژه برزول دارد که باید مشخص شود.

وی افزود: طرح نهضت ملی مسکن فیروزان در حال انجام است و گیان باید با جدیت پیگیری شود و بانک مسکن نیز نسبت به املاک خود در برزول و گیان احساس مسئولیت و تعهد کرده و برای خود تعیین تکلیف کند.

فرماندار نهاوند در پایان گفت: در بحث نهضت ملی مسکن باید شفاف سازی شود و مردم در جریان شرایط نهضت ملی قرار گیرند تا مبالغ و سرمایه و وام های لازم را بدانند تا از این موضوع آگاه نشوند. در میانه کار تسلیم شوید و بر سرعت پروژه تاثیر منفی بگذارد.