منو سایت

بانک ها در تحقق رشد تولید و محدود کردن تورم نقش دارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

یکی از اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی با بیان اینکه علاوه بر مهار تورم باید تولید نیز محقق شود، افزود: بانک ها برای تحقق رشد تولید و مهار تورم مشارکت می کنند.

بانک ها در تحقق رشد تولید و محدود کردن تورم نقش دارند

من گزارش میدم روزنامهمحسن صفدری ظهر امروز در مراسم تحلیف و معارفه رئیس بانک کشاورزی با بیان اینکه از ابتدای شعار سال همه نگاه ها به بحث بانکی است، اظهار داشت: موثرترین سازمان ها در بحث تورم، بانک ها هستند چون پول قدرتمند است، پول قدرتمندی را نگه می دارند و تولید می کنند و در این زمینه نفوذ بیشتری دارند.

وی ادامه داد: اهدافی که مقام معظم رهبری با اعلام شعار سال «کنترل تورم و رشد تولید» تدوین و ترویج کردند، وظایف ما را سخت‌تر می‌کند و باید با دقت و توجه بیشتری کار کنیم.

یکی از اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی گفت: با یک تصمیم و حرکت اشتباه در سیستم بانکی قطعاً تورم را مهار نمی کنیم بلکه آن را افزایش می دهیم بنابراین سیاست دولت خروج از ناهماهنگی است. به همین دلیل رئیس جمهور در اولین جلسه کاری سال جدید در خصوص اضافه برداشت بانک ها هشدار داد و گفت: عدم تمکین بانک ها به هیچ وجه قابل قبول نیست و بانک ها باید با آنها برخورد کنند.

صفدری مهم ترین عامل موثر بر تورم را رشد نقدینگی عنوان کرد و گفت: بانک ها در خط اول تولید آن قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: باید مقررات مالی ایجاد کنیم که اثرات نامطلوبی بر رشد تورم نداشته باشد، بلکه در مهار تورم نیز اثر مثبت داشته باشد.

یکی از اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی با اشاره به اینکه نمی توان به بهانه مهار تورم و نارضایتی از پرداخت تسهیلات جلوگیری کرد، گفت: بانک کشاورزی موثرترین بانک در بحث بانک کشاورزی است. حمایت از تولید و بخش کشاورزی هیئت مدیره برنامه‌هایی را تدوین کرده است که علاوه بر جبران عدم تعادل، به مهار تورم کمک می‌کند و همچنین ما را قادر می‌سازد به تعهدات رشد تولید به خوبی عمل کنیم.

صفدری بیان کرد: برای رعایت مدیریت منابع و هزینه ها، اولین اقدامی که انجام می شود، جلوگیری از پرداخت تسهیلات است که می تواند عواقب جدی داشته باشد، بنابراین باید برای جلوگیری از وقفه در پرداخت تسهیلات، برنامه ریزی داشته باشیم. راه حل با یک برنامه جدی تر ارائه شده است.

به گفته وی تامین منابع لازم برای حمایت از بخش کشاورزی بخشی از نقشه راه است و بانک کشاورزی در راس آن قرار دارد اما برای تحقق آن باید به وصول مطالبات و تجهیز منابع بانک کشاورزی کمک کرد.

یکی از اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی گفت: اولین فعالیت استان همدان حوزه کشاورزی با 70 درصد است اما بازار مالی 10 درصد است که نشان از تناقض دارد بنابراین باید تقویت و تجهیز شود. منابع

در ادامه مراسم بابک کلانتری رئیس جدید بانک کشاورزی گفت: در استان همدان در بحث ناهماهنگی چالش هایی وجود دارد و بحث رفع ناهماهنگی در اولویت است.

به گفته وی، 30 درصد اقتصاد استان توسط بخش کشاورزی تامین می شود و 30 درصد مطالبات غیرجاری نظام بانکی به بانک کشاورزی و 15 درصد تسهیلات توسط بانک کشاورزی پرداخت می شود. و 11 درصد از منابع نظام بانکی با بانک کشاورزی مرتبط است که دلیل روشنی بر عدم تعادل است و امیدواریم در این بانک به سرعت به حالت ایده آل برگردیم و خدمات ارائه کنیم.

در این مراسم از خدمات هوشنگ حیدر نژادیان تقدیر و بابک کلانتری به عنوان رئیس جدید امور شعب بانک همدان معرفی شد.