منو سایت

با اقدامات دولت 10 هزار روستا از آب شرب بهره مند می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
با اقدامات دولت 10 هزار روستا از آب شرب بهره مند می شوند

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: حدود 20 هزار روستای کشور آبرسانی ندارند و تا پایان دولت سیزدهم 10 هزار روستای بالای 20 خانوار از آبرسانی برخوردار می شوند و آب آشامیدنی و بهداشتی.

به گزارش دیلی نیوز، «اتابک جعفریلور» وی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر اظهار داشت: این تعداد روستا در قالب طرح محرومیت زدایی و جهاد آبرسانی در دستور کار قرار دارد و به هفت هزار و 100 روستا آبرسانی می شود. آب توسط سپاه پاسداران و سه هزار روستا از بخش خصوصی و خیرین در دو سال آینده.

وی افزود: علاوه بر این در سال آینده 10 هزار روستای دیگر به این تعداد اضافه می شود و تلاش آبفای کشور بر رفع مشکلات روستاهای بالای 20 خانواری است که مشکل آب دارند.

معاون وزیر نیرو به فاضلاب به عنوان یکی از معضلات جدی شهرها و امکان اختلاط آب با فاضلاب اشاره کرد و تصریح کرد: حدود 1.1 میلیارد مترمکعب فاضلاب در کشور تولید می شود که این میزان باید به 5.5 میلیارد مکعب افزایش یابد. متر

جعفریلر ادامه داد: برای رفع این مشکل برنامه ملموسی برای سرویس بهداشتی تعریف کرده ایم که یکی از این برنامه ها برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه در طول سال حدود 1500 شهر دچار تنش آبی هستند، ادامه داد: تمام تلاش ما این است که این شهرها را برای بهره مندی از آب شرب باکیفیت مدیریت کنیم که شهر همدان نیز در کمترین زمان ممکن آزمایش و مدیریت شد. آب به شهر همدان رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایران با اشاره به تعریف پروژه های مشخص در حوزه آبرسانی و فاضلاب و تکمیل آنها در بهترین زمان ممکن، تصریح کرد: پروژه انتقال آب سد کلان ملایر یکی از این پروژه ها است که فاز اول آن است. که تکمیل شده و تکمیل فاز دوم فاز دوم جزء پروژه های این شرکت می باشد.

جعفری لر یادآور شد: اعتبارات خوبی برای شهرستان ملایر پیش بینی شده است که در ماده 56 مبلغ 75 میلیارد تومان تخصیص یافت و در تلاش هستیم این اعتبار را به 150 میلیارد تومان برسانیم.

وی گفت: همچنین برای این شهرستان 25 میلیارد تومان ردیف اعتباری در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همت نمایندگان مجلس و با ورود بخش خصوصی، وام های اصل 56 و وام های ملی آزاد شود. شرایط خوبی برای ملایر ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد: با تامین اعتبارات و تلاش نمایندگان آبفای و مسئولان استانی بتوانیم تا 2 سال دیگر شبکه فاضلاب ملایر را به مرحله خوبی برسانیم و مردم شرایط بهتری را تجربه کنند.

جعفری لر ضمن قدردانی از تلاش های مستمر فرماندار و نمایندگان ملایر تاکید کرد: شرکت آبفای استان همدان زمان بیشتری را برای تکمیل زهکشی ملایر اختصاص دهد.

وی با تاکید بر اینکه در هیچ شرایطی فرصت خدمت به مردم را از دست ندهیم، افزود: وظیفه امروز همه ما تبیین جهاد به فرموده رهبر معظم انقلاب و خدمت به مردم است تا بتوانیم استکبار جهانی را خنثی کنیم. توطئه ها

به گزارش اخبار روز، معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آبفای کشور روز پنجشنبه برای بازدید از چندین پروژه آبفای و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان ملایر به این شهرستان سفر کردند.