منو سایت

بزرگترین فرودگاه غرب کشور خالی از پروازهای مسافربری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بزرگترین فرودگاه غرب کشور خالی از پروازهای مسافربری است

فرودگاه بین المللی همدان به عنوان مرز هوایی غرب ایران و بزرگترین فرودگاه غرب کشور شناخته می شود، این در حالی است که این ظرفیت مهم در استان با مشکلات جدی مواجه است که نتیجه آن نبود پروازهای مسافری در این مکان است.

به گزارش خبر روز به نقل از واردو نیوز، آذرماه سال گذشته استاندار همدان از تمایل جدی استانداری برای برقراری پروازهای بین المللی در فرودگاه خبر داد.

استاندار همدان 22 آذرماه سال گذشته در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم، اهمیت و ضرورت از سرگیری پروازها از فرودگاه بین المللی شهدای همدان را خواستار شد.

علیرضا قاسمی فرزاد در خصوص نتایج پیگیری های انجام شده با رایزنی با سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و مؤسسات هواپیمایی در نامه ای به شرکت هواپیمایی «آتا» “، خواستار برقراری سریع پرواز در مسیر همدان به کیش و مشهد شد.

ردیابی اتفاق افتاد تا اینکه اندکی پس از انتشار خبر مذکور، پس از توقفی نسبتا طولانی، فرودگاه همدان شاهد پروازهای داخلی به مقصد کیش و مشهد و مدتی بعد اولین پرواز بین المللی به سرزمین وحی بود.

متأسفانه پرواز حج از همدان به مکه اولین و آخرین پرواز بین المللی این فرودگاه بود.

در حال حاضر با توجه به ایام اربعین حسینی و احتمال قابل توجه برقراری پرواز بین المللی همدان – نجف و نگرش ضعیف شرکت های هواپیمایی برای برقراری پروازهای داخلی، بزرگ ترین فرودگاه غرب کشور بار دیگر با سکوتی سنگین و مضر روبرو شده است. و دیگر پرواز مسافری برقرار نمی شود.

فقدان مسافران برای سفرهای هوایی دلیل اصلی بد شهرت خطوط هوایی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان نبود متقاضی حمل و نقل هوایی را دلیل اصلی بدگویی ایرلاین های استان دانست.

فرزاد تیموری در گفتگو با خبرنگار وردنیوز با اشاره به کمبود حمل و نقل هوایی در فرودگاه بین المللی همدان اظهار داشت: استانداری با جدیت در تلاش است تا دلایل کمبود پروازهای مسافری در این فرودگاه را برطرف کند. متاسفانه کمبود مسافر برای این سفر دلیل اصلی بد نامی شرکت های مسافرتی است.

وی با بیان اینکه برخی ایرلاین ها با توجه به شرایط و عدم استقبال همدانیان پیشنهاد ایجاد پروازهای چارتر برای ادامه حضور و همکاری خود در استان را داده اند، گفت: این نوع پیشنهاد اضافه کردن هزینه صندلی خالی به بلیت است. از مسافران حاضر . این در حالی است که مجموعه مدیریت مربوطه با این پیشنهاد مخالفت کرده و از اجرای آن خودداری کرده است.

تیموری با اشاره به اینکه شرایط فعلی استقبال ایرلاین ها در فرودگاه بین المللی همدان را کاهش داده است، گفت: برقراری نشدن پروازهای نجف در ایام قبل از اربعین حسینی علیرغم صدور مجوز برای تعدادی از فرودگاه های بین المللی کشور، امکان پذیر نیست. هم به دلیل همین مشکل بود

ورود استانداری دلیل عدم پیگیری نمایندگان

نماینده مردم همدان در مجلس یازدهم همچنین به ورود نمایندگان استان به خانه ملت برای برقراری پروازهای مسافری در فرودگاه بین المللی در ماه های اخیر اشاره کرد و توضیح داد: پس از برقراری پروازهای مسافری به دلیل با پیگیری، فرمانداری داوطلبانه خواستار مدیریت این وضعیت شد.

فلاحی ادامه داد: با پذیرش این درخواست، پیگیری مسائل و فعالیت های مرتبط از دست نمایندگان به استانداری منتقل شد.

وی با اشاره به نظارت بر فعالیت ها و مراحل اخذ مجوز برقراری پروازهای مسافربری بین المللی در ایام قبل از اربعین حسینی، گفت: پس از ورود اولیه به این موضوع، همکاران اجرایی مربوطه از استانداری برای پیگیری تعیین شدند. این موضوع و در نتیجه نمایندگان مجلس بیش از این وارد این موضوع نشدند.

فرودگاه بین المللی همدان برای پروازهای مسافری خالی است

مدیر فرودگاه بین المللی همدان از انجام نشدن پرواز مسافری در این فرودگاه خبر داده است.

علی اصغر جهانگیری با اشاره به بد اعتمادی شرکت آتا به برقراری پروازهای مربوطه و عدم همکاری سایر شرکت های هواپیمایی به بهانه نبود ناوگان مناسب، گفت: متاسفانه علیرغم همه پیگیری های انجام شده توسط همدان. فرودگاه، هیچ پرواز مسافربری در این مکان وجود ندارد…

وی خاطرنشان کرد: پروازهای اربعین از 15 شهریور در سراسر کشور آغاز شد. در آن زمان فرودگاه بین المللی همدان با اینکه آمادگی کامل برای انجام پروازهای اربعین حسینی را داشت، نتوانست مجوزهای لازم را دریافت کند.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه مشکلات موجود فرودگاه به زودی و در کوتاه مدت قابل حل نیست، خاطرنشان کرد: وضعیت نامناسب ناوگان هوایی به دلیل تحریم، کمبود هواپیما و فرود برخی هواپیماها باعث شد شرکت های هواپیمایی عدم تمایل به همکاری؛ بنابراین با وجود پیگیری های استانداری و نمایندگان، مشکلات موجود به دلیل وجود برخی علل مرتبط در سطح کشور به زودی قابل حل نیست.