منو سایت

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

حمایت دولت سیزدهم از رونق تولید، رفع موانع و دستمزد پایین صنایع به ویژه مشاغل کوچک و کلبه ای، نقشه راهی است که استاندار همدان برای تیم اقتصادی خود ترسیم کرد تا کلمه ناخوشایند بیکاری را از بین ببرد. فرهنگ لغت اقتصاد همدان.

من گزارش میدم روزنامه، «سکوی پرتاب آمادایی» شروعی قدرتمند و آگاهانه برای این سفر پر فراز و نشیب بود. تبلیغات این سمینار بزرگ روزها در فضای مجازی دست به دست می چرخید و بر در و دیوار شهر به نمایش در می آمد، از این رو مسئولان رسالت اطلاع رسانی به علاقمندان برای راه اندازی کسب و کار جدید را به انجام رساندند.

این سمینار رایگان برای اولین بار در کشور به همت و ابتکار اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان روز چهارشنبه 26 خردادماه در تالار معلم شهرمان برگزار شد و میزبان بیش از 500 دانش آموخته و جویای کسب و کار بود. و تیم اقتصادی استان خوشرو و پر انرژی از سیر تا پیاز، راه اندازی کسب و کار کوچک و خانگی از اخذ مجوز تا اخذ تسهیلات، ساخت و فروش محصولات را به صورت حضوری به داوطلبان آموزش دادند.

موسسه کارآفرینی فرهیختگان برنای غرب و اداره کل ورزش و جوانان و سایر دستگاه های اجرایی استان، اداره کل صمت را در برگزاری این کارگاه ارزشمند یاری کردند.

ساماندهی کانون های اشتغال بیکاران و روستایی هابر هوش معاون استاندار همدان

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در بزرگترین کارگاه اشتغال زایی استان، اقتصاد و اشتغال را مهمترین رکن کشور در شرایط کنونی کشور دانست و گفت: دولت سیزدهم اقدامات مهمی در این زمینه انجام داده است. در این مسیر و با درایت استاندار همدان، شبکه اقتصادی استان پیش می رود.

سیدمجتبی حسینی ایجاد کانون های اشتغال در روستاها را یکی از راهکارهای مهم بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم دانست و افزود: در هر شهرستان 2 روستای مستعد شناسایی شده است.

وی تصریح کرد: در این طرح جوانان روستایی بیکار به مراکز اشتغال هدایت می شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان همچنین از ایجاد زنجیره ارزش در سطح شهرستان خبر داد و گفت: این کار در راستای ایجاد ارزش افزوده، توسعه صادرات و رونق اقتصاد انجام می شود.

حسینی به ساماندهی بیکاران استان نیز اشاره کرد و افزود: فارغ التحصیلان، افراد دارای مهارت و توانمندی های هشت ساعته کار طبقه بندی و در قالب سامانه ای اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کارگری با کمبود نیروی کار و در قشر نخبه و تحصیلکرده با کمبود کار مواجه هستیم و ساماندهی این مشکل در اولویت قرار دارد.

پوشاک، مبلمان و جوراب همدان دارای برند ملی است

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز در این رویداد بزرگ گفت: مهمترین راهکار برای رشد تولید توجه به مشاغل کوچک و خانگی است.

وی صنعت خیاطی کردآباد، مبل سازی ملایر و جوراب بافی لتگاه را از بنگاه های کوچک و موفق در استان همدان برشمرد و افزود: مناطق مختلف استان پتانسیل های متفاوتی دارند که اکنون دارای برندها و نشان های ملی هستند.

احمد شانیان استعداد، تحصیل، انگیزه و بصیرت را ضروری برای کارآفرینی می داند و تاکید می کند: دولت سیزدهم حمایت ویژه ای برای حمایت از کارآفرینی و مشاغل خانگی دارد.

وی از اعطای بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت متقاضیان مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد و گفت: تمامی موسسات صدور مجوز مشاغل خانگی از این نوع اعتبار بهره مند می شوند.

وی یادآور شد: سال گذشته اداره کل صنعت، معدن و تجارت بیشترین سهم را در این زمینه در سطح استان داشته است.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم رشد 900 درصدی تسهیلات در روستاها داشتیم که این مهم نشان از توجه به خوشه های صنعتی و بنگاه های کوچک و روستایی دارد.

ارائه خدمات کم هزینه به 400 کسب و کار خانگی

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه استان همدان نیز در این سمینار گفت: در سال جاری 132 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از مشاغل و مشاغل خانگی به این استان اختصاص یافته است.

یوسف شعبانی، سهمیه تعیین شده برای مجریان استانی ایجاد 20 هزار و 706 شغل در سال جاری است که با توسعه فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در استان محقق می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته میزان تسهیلات مشاغل خانگی در استان همدان 100 میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به 132 میلیارد تومان افزایش یافت و تلاش برای پرداخت این تسهیلات به کارگران مشاغل خانگی در راستای توسعه فضای کسب و کار و اشتغالزایی در استان در دستور کار بانک های کارگر قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سال 1401، مبلغ وجوه مذکور توسط این سازمان به چهار بانک کشاورزی، رفاه کارگران پرداخت می شود. ، توسعه تعاون و پست بانک و سود تسهیلات مذکور به صورت شارژ چهار درصد و مدت پرداخت هفت سال می باشد.

شعبانی مشاغل خانگی را یکی از ابزارهای تحقق وظایف پیش بینی شده برای فضای کسب و کار و اشتغال زایی در استان برشمرد و افزود: فرصت های شغلی بخش دولتی دیگر برای افراد جویای کار مناسب نیست و در این شرایط بهترین راه حل این است که ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال در زمینه های مختلف و همچنین توسعه کسب و کارهای داخلی است.

وی اظهار داشت: مشاغل خانگی در استان همدان شامل بیش از 400 گرایش شغلی است که افراد می توانند با انتخاب گرایش در یک رشته خاص به آن دست یابند.

بازاریابی مهمترین عامل در پایداری مشاغل خانگی است

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

حسین وفایی همچنین به روش های نوین بازاریابی و فروش محصولات اشاره کرد و افزود: فعالان مشاغل خانگی برای موفقیت در کسب و کار خود نیازمند فراگیری روش های عرضه محصولات و حضور در بازارهای هدف هستند.

مسئول طرح و برنامه اداره کل صنعت معدن و تجارت استان همدان تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم در تولید موفق و پایدار فروش محصولات است و با توجه به رشد و توسعه فضای مجازی. ، صاحبان مشاغل کوچک می توانند از این امکانات برای معرفی و جذب مشتری استفاده کنند

توسعه اشتغال در همدان حاصل خوش فکری مدیران جوان است

بزرگترین کارگاه اشتغالزایی کشور در همدان برگزار شد

مدیرعامل مؤسسه کارآفرینی برنای غرب حضور پرشور مردم همدان در این کارگاه را بی نظیر دانست و گفت: پیشتازی دستگاه های اجرایی استان در ترویج و توسعه مشاغل خانگی قابل تقدیر است.

علی مسلم هانی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از مشاغل کوچک و خانگی افزود: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت با این مهم موافقت کرد و موسس بزرگترین مکان های کارگاهی اشتغال زایی شد.

وی گفت: حسن اندیشی و اشتیاق مدیران اقتصادی استان از جمله معاون اقتصادی و مدیر کل صمت در اجرای بسته های حمایتی دولت سیزدهم حاصل تلاش ویژه استاندار همدان در انتصاب مدیران جوان که جای قدردانی دارد.
وی همچنین حضور دکتر حسینی، شعبانی و وفایی سخنرانان این سمینار را فرصتی ارزشمند برای جویندگان کار دانست و افزود: استان همدان زادگاه بسیاری از نخبگان و فرهیختگان متخصص در حوزه های مختلف است.

لازم به ذکر است راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه، راه اندازی مشاغل خانگی، نحوه دستیابی به تجهیزات ارزان و تکنیک های فروش و بازاریابی از محورهای این کارگاه بود و شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه فنی و حرفه ای معتبر دریافت خواهند کرد.