منو سایت

بیانیه بسیج جامعه زنان انصارالحسین ع به مناسبت هفته زن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بیانیه بسیج جامعه زنان انصارالحسین ع به مناسبت هفته زن

سازمان بسیج جامعه زنان انصارالحسین(ع) استان همدان به مناسبت هفته زن بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش دیلی نیوز، در متن این بیانیه آمده است:

امام صادق (علیه السلام) : هر کس به شناخت واقعی فاطمه (سلام الله علیها) دست یابد، بی تردید شب قدر را درک کرده است. (ص) روز زن و گرامیداشت مقام مادر است، این میلاد بزرگ یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است. زیرا فاطمه زهرا سلام الله علیها فردی استثنایی و بزرگ و درجه اول اسلام است; در واقع او یک شخصیت درجه یک در تاریخ بشریت است.

فاطمه زهرا سلام الله علیها معشوقه همه زنان عالم است; بانویی که در جوانی و در عمری کوتاه توانست به مقامات معنوی، علمی و شناختی برسد و به مرتبه انبیا و اولیای الهی برسد. فاطمه زهرا(س) در حقیقت سحری روشن است که از گردن او می درخشد، خورشید امامت و ولایت و نبوت; آسمان بلند و بلند است، ستارگان سوزان روستا در دستان او قرار گرفته است. همه ائمه علیهم السلام به مادر بزرگوارشان احترام می گذاشتند که کمتر کسی از این بزرگواران این همه احترام و تکریم می گیرد.

ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرصتی برای درک و رهنمود از زندگی این بزرگوار است. اولاً مقامات معنوی فاطمه زهرا علیهاالسلام از بالاترین مقامات معنوی در بین معدود افراد بشر هستند. آنها بی گناه هستند. عصمت از خصوصیات برگزیدگان خداوند در میان انسانهاست; و این بزرگوار یکی از آنهاست; او از این درجه معنوی برخوردار است که او را در ردیف اولیا و پیامبران و امثال آن قرار می دهد و رسولان الهی او را «سید نساء العالمین» می نامند. علاوه بر این مقام معنوی، ویژگی های بارز و کارکردهای مهم در زندگی شخصی این بانوی بزرگوار مایه عبرت است. تقوای او، عفت و پاکی او، مجاهدتش، ازدواجش، فرزندآوری، شناختش از سیاست، حضورش در مهم ترین عرصه های زندگی بشر در این دوران، چه در دوران نوجوانی و کودکی و چه پس از ازدواج، هر یک یک درس.؛ این فقط یک درس برای زنان نیست، بلکه برای تمام بشریت است. بنابراین، این یک فرصت برای ما است. در زندگی فاطمه زهرا باید حواسش بود، این زندگی را با نگاهی نو شناخت، فهمید و به معنای واقعی کلمه الگو قرار داد. آری رهبر انقلاب اسلامی خوب فرمودند: زن آرام است، زن مایه آرامش است، ببینید چه عواملی باعث سلب آرامش و سکون زن در خانواده می شود؟ به دنبال حل آنها با قانون، با روش های تبلیغاتی، با روش ها و روش های مختلف باشید. این اساس قضیه است. زن مایه آرامش در خانه است. مایه آرامش انسان و مایه آرامش فرزندان; دختر و پسر اگر خود زن آرامش روحی و روانی نداشته باشد، نمی تواند این آرامش را به خانواده بدهد. زنی که توسط کار تحقیر شده، توهین و تحت فشار قرار می گیرد، نمی تواند یک خانم کد باشد. او نمی تواند سرپرست خانواده باشد. در حالی که زن مدیر خانواده است. سوال اصلی همین است. این یکی از مشکلات بزرگی است که در محیط زندگی ما – چه در محیط قدیم و چه در محیط جدید – مورد غفلت قرار گرفته است و باید به آن رسیدگی شود.

سازمان بسیج جامعه زنان استان همدان فرا رسیدن سالروز ولادت صدیقه طاهره (س) و مصادف شدن میلاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) را با این خجسته تبریک می گوید. روز زن و مرد امت اسلامی به ویژه کوتزارهای ولایت، ارشاد و رهبری را رهبر معظم انقلاب به همه بانوان امت اسلامی به ویژه انقلابیون و بانوان بیدار کشورمان تبریک و تهنیت عرض می کنند. ، بیش از هر زمان دیگری در هفته ای که جایگاه خود را نشان می دهد، سربلند و پیشگام در همه چیزهای خوب باشند.

سلام بر شما و رحمت و برکات خدا