منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای توسعه معادن استان اختصاص یافت

بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای توسعه معادن استان اختصاص یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای توسعه معادن استان اختصاص یافت

استاندار همدان: بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای توسعه معادن استان اختصاص یافت.

استاندار همدان گفت: در سفر مردادماه امسال رئیس جمهور به این استان، چهار هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه و احیای معادن استان اختصاص یافت.

به گزارش اخبار روز، علیرضا قاسمی فرزاد در چهل و ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و خصوصی با اشاره به فعال بودن 198 معدن از 302 معدن موجود در استان همدان، اظهار داشت: با برنامه ریزی و پرداخت تسهیلات در تلاش هستیم. برای احیای معادن بسته و نیمه فعال.

وی با اشاره به اینکه استان همدان ظرفیت قابل توجهی در زمینه سنگ های تزئینی دارد، افزود: با حمایت استاندار و همکاری شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صمت و شهرک فرآوری سنگ های تزئینی در استان همدان راه اندازی می شود. قرار گرفتن در خارج از شهر، برای تبدیل شدن به نمادی از سنگ. تزئینی در غرب کشور باشد.

استاندار همدان تصریح کرد: به دنبال افزایش تخصیص منابع به بخش معدن، مجوز خرید ماشین آلات دست دوم، حذف مخالفان بومی در حوزه معدن و ایجاد شهرک فرآوری سنگ های تزئینی و مصالح ساختمانی هستیم. .

قاسمی فرزاد گفت: تمدید پروانه بهره برداری معادن، رفع موانع زیست محیطی و منابع طبیعی، توسعه معادن دولومیت و معادن فلزی برای افزایش سرمایه گذاری در بخش معدن استان در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: معادن باید بابت خسارتی که به محیط زیست وارد می کنند یک درصد از درآمد خود را پرداخت کنند که باید در حساب ویژه خزانه استان نگهداری شود تا طبق قانون صرف احیای محیط زیست شود.

در این جلسه 10 مورد از مشکلات معدنی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواردی نیز به شورای گفتگوی دولت و خصوصی در سطح ملی ارجاع شد تا تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، از 67 نوع ماده معدنی کشور، 26 نوع آن در معادن استان همدان استخراج و فرآوری می شود.

استان همدان حدود 2 میلیارد تن از 60 میلیارد تن ذخایر کشف شده کشور را به خود اختصاص داده است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران (پنجشنبه 15 مرداد 1401) در سی امین سفر خود به استان وارد همدان شد، مراسم استقبال رسمی از رئیس جمهور با حضور آیت الله حبیب الله شعبانی متقی نماینده مردم همدان برگزار شد. فقیه استان و علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تدارکات و جمعی از مدیران اجرایی استان در فرودگاه همدان برگزار شدند.

سفر پر برکت رئیس جمهور به استان همدان در مجموع 24 هزار میلیارد تومان برای استان درآمد داشت که شامل 14 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه های مختلف می شود. بخش ها