منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات فرآوری آب شرکت ایرانی دانش بنیان

تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات فرآوری آب شرکت ایرانی دانش بنیان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات فرآوری آب شرکت ایرانی دانش بنیان

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از نصب موفقیت آمیز دستگاه تصفیه آب رادکلین بالانس بر روی یکی از نفتکش های غول پیکر این شرکت خبر داد.

به گزارش شرکت ملی نفتکش ایران، حسین شیوا با اشاره به این موفقیت اعلام کرد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، پس از چندین سال حمایت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش به این شرکت دانش امروز در کشور شاهد ثمره این تلاش ها هستیم.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک ناوگان شمنا در تامین منافع ملی و حفظ جریان صادرات نفت و فرآورده های نفتی، گفت: این نفتکش غول پیکر با وجود پیچیدگی و حساسیت عملیاتی ناوگان، اولین کشتی تحت پرچم ایران است که یک سیستم در آن یک دستگاه تصفیه آب متعادل نصب شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش خاطرنشان کرد: کنوانسیون مدیریت تراز آبی کشتی ها برای جلوگیری از انتقال گونه های مهاجم آبزی توسط کشتی ها از 17 شهریور 1396 لازم الاجرا شد و با توجه به عضویت جمهوری ایران در این کنوانسیون، نیروی دریایی کشور موظف به نصب سیستم تصفیه آب است.

حسین شیوا یادآور شد: دانش بنیان سازنده این دستگاه با کمک و نظارت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش پیش از این توانسته بود تائیدیه اولیه و تاییدیه نهایی را از سازمان بین المللی دریانوردی کسب کند.