منو سایت

تراز تجاری همدان 49 میلیون دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تراز تجاری همدان 49 میلیون دلار است

معاون امور بازرگانی و توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری استان در سال جاری حدود 90 میلیون دلار است، گفت: تراز تجاری استان همدان است. مثبت با حدود 49 میلیون دلار

به گزارش اخبار روز، بیژن ترابیان با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال 96 قلم کالا از استان به 27 کشور جهان صادر شده است، گفت: در هشت ماهه امسال ارزش صادرات استان از گمرک همدان بوده است. 69 میلیون و 429 هزار دلار و وزن آن به 74 هزار و 141 تن رسید.

وی با بیان اینکه واردات کالا از گمرک همدان در این مدت 20 میلیون و 406 هزار دلار با وزن 4496 تن بوده است، اظهار کرد: یک هزار دلار معادل 20.9 درصد کالاهای خط تولید و 95 هزار دلار معادل شش دهم درصد است. از کالاهای مصرفی

ترابیان با بیان اینکه تراز تجاری استان مثبت و حدود 49 میلیون دلار و حجم مبادلات تجاری استان حدود 90 میلیون دلار است، ادامه داد: صادرات بخش صنعت 23 میلیون و 629 هزار دلار و وزن 43 دلار است. هزار و 717 تن که 35 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده و در مدت مشابه 125 درصد از نظر ارزشی افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میلگرد با صادرات هفت میلیون و 920 هزار دلاری که معادل 11.7 درصد صادرات استان است، مهمترین محصول صادراتی این بخش است، یادآور شد: مفتول آلومینیومی با دو میلیون و 444 هزار دلار، 2 میلیون و 374 هزار دلار است. موتور الکتریکی و ظروف و بطری های شیشه ای 2.338 میلیون دلاری از دیگر اقلام اصلی این بخش هستند.

ترابیان افزود: این بخش شامل 61 محصول است که به کشورهای کانادا، استرالیا، فرانسه، نروژ، سوئیس، ایتالیا، روسیه، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان، ترکمنستان، ازبکستان، امارات، ترکیه، پاکستان، افغانستان و عراق صادر شده است.

وی در بخشی دیگر گفت: صادرات در بخش معدن 17 میلیون و 426 دلار بوده که سهمی معادل 25.8 درصد از صادرات را به خود اختصاص داده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر 353 درصد رشد داشته است. از ارزش

معاون امور بازرگانی و توسعه بازرگانی سازمان صمت استان همدان یادآور شد: فروسیلیس تنها محصول صادراتی این بخش است که این محصول به کشورهای روسیه، لهستان، ایتالیا، بلژیک، هلند، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، بلغارستان، صادر می شود. گرجستان، قزاقستان، ترکیه، پاکستان و عراق صادر شد.

وی ادامه داد: صادرات در حوزه پتروشیمی و شیمیایی 12 میلیون و 187 هزار دلار معادل 18 درصد صادرات استان بوده که نسبت به مدت مشابه از نظر ارزشی 18 درصد افزایش داشته و ترکیب پلی وینیل کلراید نیز با صادرات چهار میلیون و 560 هزار دلار بوده است. مهمترین محصول صادراتی این بخش است.

ترابیان با بیان اینکه صادرات ژله نفتی غیربهداشتی به ارزش یک میلیون و 959 هزار دلار یکی از اقلام مهم این بخش است، گفت: این بخش شامل 15 قلم کالا است که به کشورهای روسیه، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان و … صادر می شود. سوریه، ترکیه، پاکستان و افغانستان. ، امارات، عمان و عراق صادر می شود.

وی در بخشی دیگر با اشاره به اینکه بخش کشاورزی استان با صادرات 14 میلیون و 178 هزار دلار 21 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است، گفت: کشمش ترش به عنوان مهمترین محصول صادراتی این بخش با صادرات 9 میلیون و 884 هزار دلاری است. 14.6 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است و کشمش با صادرات سه میلیون و 541 هزار دلاری یکی از اقلام اصلی این بخش است.

ترابیان افزود: محصولات این اداره کل شامل 18 قلم کالا است که به کشورهای کانادا، استرالیا، هلند، سوئیس، نروژ، بلاروس، رومانی، لهستان، اوکراین، قزاقستان، ارمنستان، ترکمنستان، روسیه، ترکیه، افغانستان، کویت و عراق صادر شده است. . .

وی صادرات صنایع دستی را 20 هزار دلار و سهم این بخش از صادرات استان را کمتر از یک درصد ذکر کرد و یادآور شد: سرامیک تنها محصول این بخش است که به امارات صادر شده است.

طرابیان در پایان گفت: طی هشت ماهه سال جاری 96 قلم کالا از استان به 27 کشور از جمله کانادا، استرالیا، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، بلژیک، هلند، نروژ، لهستان، روسیه ارسال شده است. ، بلاروس، رومانی، بلغارستان، اوکراین، قزاقستان، به ازبکستان، آذربایجان، گرجستان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، سوریه، پاکستان، افغانستان، امارات، عمان و عراق صادر شد.