منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • تصویب 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی همدان در سفر رئیس جمهور

تصویب 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی همدان در سفر رئیس جمهور

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تصویب 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی همدان در سفر رئیس جمهور

مدیر برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان (مرداد امسال) 2 هزار میلیارد تومان برای برنامه ها و فعالیت های حوزه کشاورزی و توسعه بخش کشاورزی مصوب شد. استان.

ˈاحمد قدیدیˈ افزود: جهاد کشاورزی استان بیش از 6 هزار میلیارد تومان طرح کشاورزی و بهره برداری برای سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان همدان ارائه کرد.

وی بیان کرد: 25 میلیارد تومان از کل اعتبار در نظر گرفته شده برای بخش کشاورزی استان همدان در سفر رئیس جمهور اعطا شد.

الگادی ادامه داد: اعتباری که برای بخش کشاورزی استان همدان در نظر گرفته شده و تخصیص داده شده از سه منبع اعتبار استانی سازمان جهاد کشاورزی و برنامه و بودجه استان همدان است.

مدیر برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان مهم ترین اولویت را صرف این اعتبارات در حوزه آب و انتقال آن، آبیاری تحت فشار، ایجاد گلخانه، ایجاد قنوات، گیاهان دارویی، اصلاح باغات و ایجاد تحول می داند. صنایع

الگادی یادآور شد: انجام تحقیقات عملی و توسعه ای در زمینه آب و خاک، تولید بذر و نهال، اصلاح نژاد، دامپروری و دامپروری آبزیان، جنگل داری و مرتع و آبخیزداری، آفات و بیماری های گیاهی و روش های مبارزه با آنها از جمله این موارد است. مهم ترین وظایف جهاد کشاورزی این است که این اعتبارات را هزینه کند.

وی تاکید کرد: اجرای مدل جدید کشت و آبیاری، احیا و احیای قنات ها، احداث زیرساخت های گلخانه ای در نهاوند، ریزن و درگزین، توسعه باغات انگور و احداث و بهسازی باغات گردو در تویسرکان از دیگر موارد است. برنامه های این سازمان

الگادی ادامه داد: همچنین بخشی از این اعتبارات برای آبیاری باغ های همدان از جمله عباس آباد، دره مرادبیگ و حیدره از طریق خطوط لوله و آبیاری نوین، آبیاری تحت فشار در کهوند، زیرساخت های گلخانه ای در ملایر، کشت و پرورش ماهی قزل آلا، آبیاری تحت فشار در شهرستان کهاوند استفاده می شود. بهسازی و مرمت قنات همدان و کبودرآهنگ، احداث، تعمیر و لایروبی کانال های آب و احداث گلخانه در درگزین هزینه می شود.

مدیر برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: جهاد کشاورزی استان همدان سالانه پنج میلیون تن محصولات کشاورزی، دامی، طیور و باغی تولید می کند.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در سی امین سفر خود به استان، روز پنجشنبه 15 مرداد 1401 وارد همدان شد و سفر پر برکت رئیس جمهور 24 هزار میلیارد تومان از جمله 14 هزار میلیارد تومان برای استان همدان به ارمغان آورد. تومان برای اجرای پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف.