منو سایت

تنفر از آیت الله مصباح یزدی زاییده ولایت بودن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تنفر از آیت الله مصباح یزدی زاییده ولایت بودن است

فرمانده سپاه انصارالحسین(علیه السلام) گفت: آیت الله مصباح یزدی در استان تفکر و تفکر جدیدی داشت که اگر بغض و کینه ای نسبت به ایشان وجود دارد یکی از دلایل اصلی ذوب شدن ایشان در ولایت است.

من گزارش میدم روزنامهسردار مجیدی امروز در همایش یاد و خاطره استاد اندیشه آیت الله مصباح یزدی و اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر که در سالن شهدای ناحیه همدان برگزار شد، اظهار داشت: وقتی به عظمت خلقت خداوند نگاه می کنیم، خداوند تبریک گفت. خودش از آنجایی که خلقت انسان که نتیجه می‌گیریم حاصل وجود انسان آفریده خداوند است، مخصوصاً امروز که برای بزرگداشت آیت‌الله مصباح جمع شده‌ایم، یادآور این مطلب است.

وی ادامه داد: قرآن کریم وقتی می خواهد عظمت انسان را ذکر کند به علم و قلم اشاره می کند و به آن قسم می خورد، آیت الله مصباح یزدی این ویژگی های جمعی را دارد. طرز فکر جدیدی وجود داشت و مردی که در روستاها ذوب شد. امروز اگر کینه ای نسبت به او وجود دارد یکی از دلایل اصلی ذوب شدن این دانشمند بزرگ در دهات است.

مجیدی تصریح کرد: استان همدان ظرفیتی دارد که شاید در بین استان ها کوچکترین باشد، یکی علمای بزرگی که در راس آموزش علمی قرار دارند و دیگری حضور 8 هزار شهید استان همدان که حوادث و حوادث بی نظیری را رقم زدند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) تصریح کرد: لازم به یادآوری است که تنها یک فرمانده زن در کشور به نام مرضیه دباغ داشتیم که در رابطه با پایگاه هایی که امروز مورد حمله قرار گرفت می توان به وی اشاره کرد.

وی به بمباران نماز جمعه همدان اشاره کرد و گفت: در روز مبارک سال 61 نماز جمعه همدان بمباران شد و پس از حمله و شهادت عده زیادی نماز جمعه متوقف نشد و ادامه یافت.

مجیدی با بیان اینکه امروز اختتامیه جشنواره ابودر است، خاطرنشان کرد: این زمینه خوبی است تا در راستای کنگره شهدای 1402 با هم افزایی بیشتری به کار خود ادامه دهیم.

مکان های آزاد اندیشی باید مورد پیگرد جدی قرار گیرند

دبیر همایش یادواره آیت الله مصباح یزدی در استان همدان نیز با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری گفت: فرزانه رهبر انقلاب بر ایجاد فضاهای آزاد اندیشی تاکید کردند و در این راستا فرمودند که این مهم را تکرار کرده ام. صد بار که تاکید او را باید جدی گرفت

حجت الاسلام والمسلمین مهدی جوادی تصریح کرد: افکار و اندیشه های آیت الله مصباح باید روز به روز به نسل جدید منتقل شود و این وظیفه من و شماست. هیچ کس نمی تواند بگوید که این یک مشکل فرهنگی یا مربوط به یک منطقه خاص است.

وی ادامه داد: این اتفاق باید با جدیت همه ما پیگیری شود و در نسل جدید درگیر اضطراب اجتماعی خواهیم شد.

دبیر این همایش تصریح کرد: بحث مکان های آزاد اندیشی از اولویت بالایی برخوردار است. هیچ اداره، سازمان، نهاد، مسجد و مسجدی وجود ندارد که نتواند باب بحث آزاد و آزاداندیشی را در مجموعه خود باز کند، بلکه همه ما مسئول این حوزه بحث و اندیشه علمی هستیم.» هر کس.