منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • تهاجم چین به جزایر اقیانوس آرام نگرانی های ایالات متحده و استرالیا را برانگیخته است

تهاجم چین به جزایر اقیانوس آرام نگرانی های ایالات متحده و استرالیا را برانگیخته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تهاجم چین به جزایر اقیانوس آرام نگرانی های ایالات متحده و استرالیا را برانگیخته است

توافقنامه امنیتی که در ماه آوریل توسط چین و جزایر سلیمان امضا شد، باعث ناآرامی در سراسر منطقه شد و تا ایالات متحده نیز رسید. این قرارداد که در ابتدا پیش‌نویس شده بود، به طور رسمی در نشستی در پکن بین مقامات وزارت خارجه چین و جزایر سلیمان امضا شد و نگرانی‌هایی را در مورد معنای این امر برای امنیت ملی استرالیا ایجاد کرد.

طبق گزارش‌ها، این توافقنامه حاوی ماده‌ای است که به جزایر سلیمان اجازه می‌دهد از چین بخواهند پلیس و پرسنل نظامی را برای کمک به اجرای قانون محلی برای حفظ نظم و قانون و حفاظت از جان و مال بفرستند.

چین ابتکار جزایر سلیمان را با سفر به جزایر اقیانوس آرام توسط وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، دنبال کرد که اخیراً در جریان سفر به فیجی با نمایندگان هشت کشور جزیره‌ای دیدار کرد، جایی که طبق گزارش‌ها، دیپلمات‌ها در حال کار بر روی اقدامات همکاری در مورد مسائل مختلف از مراقبت‌های بهداشتی هستند. مدیریت بلایا به کشاورزی

در اواخر ماه مه، رئیس جمهور ایالات فدرال میکرونزی از بیست و یک کشور جزیره ای دیگر در اقیانوس آرام خواست تا با پیشنهاد پکن مخالفت کنند. دیوید پانوئلو گفت که چارچوب مشترک برای توسعه جزایر چین-اقیانوس آرام با هدف دستیابی چین به “دسترسی و کنترل بر منطقه ما و در نتیجه نابودی صلح، امنیت و ثبات منطقه ای” است.

در همین حال، ایالات متحده اقدامات خود را برای بازگشایی سفارت خود در جزایر سلیمان که از سال 1993 بسته شده است، تسریع کرده است و استرالیا با ایجاد یک پست مرزی برای ایجاد شبکه ارتباطی اضطراری موافقت کرده است.

اشاره ای کوتاه به رمز به چندین متخصص در مورد مسائل منطقه ای اقیانوس آرام مراجعه کرد تا نگاهی عمیق تر به معنای این موضوع برای منطقه و امنیت ملی بیندازد.

با عضویت در سطح I Cipher Brief به تمام اطلاعات تخصصی The Cipher Brief که بر امنیت ملی متمرکز است دسترسی پیدا کنید.

حمله چین به جزایر اقیانوس آرام ترس ایالات متحده را برانگیخت و استرالیا برای اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.