منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • توانمندسازی مجلس و بخش خصوصی استان در عرصه بین المللی در دستور کار اتاق دهم قرار دارد.

توانمندسازی مجلس و بخش خصوصی استان در عرصه بین المللی در دستور کار اتاق دهم قرار دارد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
توانمندسازی مجلس و بخش خصوصی استان در عرصه بین المللی در دستور کار اتاق دهم قرار دارد.

رئیس اتاق بازرگانی همدان اعلام کرد: توانمندسازی مجلس و بخش خصوصی استان در عرصه بین المللی در دستور کار اتاق دهم قرار دارد.

من گزارش میدم روزنامه، رحیم مرتضایی رئیس اتاق بازرگانی استان همدان صبح امروز در نشست مشترک با مدیر امور بین الملل استانداری همدان اظهار داشت: با توجه به اهمیت ویژه امور بین الملل، از ابتدای دهمین دوره اتاق بازرگانی، برنامه های مدون در دستور کار قرار گرفت. برای این حوزه در دستور کار اتاق بازرگانی همدان قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش می کنیم از تمام توان و ظرفیت خود در عرصه بین المللی استفاده کنیم.

در ادامه این نشست یزدان آذرمی مدیر امور بین الملل استانداری همدان بر لزوم جلوگیری از فعالیت های جزیره ای در حوزه بین الملل تاکید کرد و افزود: ایجاد هماهنگی بیشتر بین دولت و بخش خصوصی، برگزاری وبینارها، اعزام و پذیرش هیات های تجاری. هماهنگی با سازمان توسعه تجارت برای همکاری بیشتر و مشارکت فعالان اقتصادی استان در نمایشگاه های بین المللی و برگزاری نشست های مشترک با سفرا، مشاوران بازرگانی و سایر متولیان امر از جمله مواردی است که با حضور اتاق همدان در دستور کار قرار می گیرد. در تجارت

را فرصت های مشترک برای همکاری حوزه های بین المللی اتاق بازرگانی و استان همدان بررسی شده است

در این جلسه حمیدرضا نجفی دبیر اتاق بازرگانی همدان آمادگی مجلس بخش خصوصی استان را با توجه به تعاملات روزافزون با استانداری همدان برای توسعه و بهره برداری از اهداف اقتصادی استان و استان اعلام کرد. گفت: برای گسترش روابط تجاری باید از ظرفیت های اصلی بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی افزود: برای دستیابی به آنچه در برنامه هفتم توسعه پیش بینی شده است، کشور باید حضور بخش خصوصی را در اقتصاد کشور افزایش دهد تا به رشد اقتصادی مطلوب دست یابد.

در زیر رستمی مدیر حوزه بین الملل اتاق بازرگانی همدان ضمن تشریح برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت اتاق همدان در حوزه بین المللی، بازاریابی و تهیه اطلس صادرات و برگزاری همایش یک روزه با وی کشورهای هدف را برای آگاهی از پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری، اعزام و پذیرش هیات ها و تشکیل میز مشترک را از مهمترین اولویت های معاونت بین الملل اتاق همدان می داند.

لازم به ذکر است تشکیل کارگروه توسعه روابط اقتصادی استان در بخش بین الملل، ادغام نهادها در حوزه فعالیت های بین المللی، پیگیری تفاهم نامه های قبلی، توسعه بازار شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت حلبچه برای کشت فراسرزمینی از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح و بررسی شد.