منو سایت

تولید مرغ همدان بیش از نیاز است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
تولید مرغ همدان بیش از نیاز است

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه تولید مرغ در استان بیش از تقاضا است، از تولید روزانه 140 تن مرغ در این استان خبر داد.

حسین فضلی با اشاره به اینکه به جز شهریور و بخشی از مهرماه به طور متوسط ​​روزانه 130 تا 140 تن جوجه تولیدی داریم، اظهار داشت: در آبان ماه دو میلیون و 900 هزار قطعه جوجه جوجه ریزی شده که این میزان بوده است. بیش از نیاز استان و احتمالاً 180 تا 200 تن خروجی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان به 80 تا 90 تن نیاز دارد، تصریح کرد: با توجه به افزایش تولید، لاشه مرغ و مرغ زنده به استان های دیگر صادر می شود و بخشی از مرغ مازاد بر اساس قرارداد و بر اساس قرارداد توسط امور دام نگهداری می شود. قیمت گذاری این کار در کمیته ملی و استانی انجام شد، او خرید می کند.

فضلی با اشاره به اینکه مرغ آریایی در حال حاضر به صورت ویژه خریداری می شود افزود: آنچه مسلم است این است که بازار قیمت را تعیین می کند، مرغدار مواد اولیه را با قیمت آزاد خریداری می کند و تولید با قیمتی که بازار تعیین می کند انجام می شود. . در دوره قبل که مرغدار قیمت مصوب را رعایت نمی کرد به دلیل کم بودن مرغ و تقاضای بیشتر، قیمت بالا رفت.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: 25 واحد مرغداری پرونده کیفری داشتند که در جلسه ای با حضور استاندار و مراجع مدیریتی و نظارتی برای آنها تخفیف گرفتیم تا مشوقی برای آنها شود. تولید کننده

وی با بیان اینکه در حال حاضر 31 واحد تولید مرغ تخمگذار در استان فعالیت می کنند که گله های آنها در سن تولید هستند، یادآور شد: بر اساس آمار معاونت بهبود دامپروری استان همدان حدود 50 تا 54 قطعه است. روزانه تن تخم مرغ تولید می شود که نیاز استان کمی بیشتر است و از استان های قم، اراک و سایر استان ها وارد می شود.

به گزارش اخبار روز و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، فضلی با تاکید بر اینکه قیمت تخم مرغ در مرغداری 40 هزار و 500 تومان و برای مصرف کننده 45 هزار تومان است، گفت: قیمت یک عدد تا 38 هزار تومان است. گردن مرغ و کیلویی ۵۷ تا ۵۸ هزار تومان برای مصرف کننده که کمتر از قیمت تعیین شده است.