جذب ۷۲ درصد از اعتبارات برای پرداخت تسهیلات مسکن

یکی از اعضای هیات مدیره بانک مسکن گفت: یکی از اهداف بانک مسکن در سال جاری جذب 72 درصدی منابع برای پرداخت تسهیلات مسکن است و مدیران باید از ظرفیت پیرامونی شعب و مدیران استانی برای تحقق این امر استفاده کنند. این هدف

به گزارش اخبار روز، علی کمالی روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیر جدید بانک مسکن همدان افزود: 100 هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزایش یافت.

وی ادامه داد: بانک مسکن برای اولین بار در سال گذشته 70 هزار میلیارد تومان کسری داشت که ناشی از بدهی های مازاد بر سرمایه بانک بود.

یکی از اعضای هیات مدیره بانک مسکن افزود: بانک مسکن در قالب وام از سامانه بین بانکی با نرخ سود 24 درصد تسهیلات دریافت کرد و با نرخ سود 18 درصدی به مردم پرداخت می کند زیرا ماموریت دارد. بانک برای خدمت به مردم است.»

کمالی ادامه داد: امسال به دلیل تعهدات جدید این بانک برای تحقق طرح نهضت ملی مسکن، سال سختی برای بانک مسکن است، اما خوشحالیم که این کار را انجام می دهیم زیرا تلاش می کنیم مسکن مردم را تامین کنیم.

وی تاکید کرد: در پرداخت مسکن نباید تاخیر ایجاد شود و وام ها باید به صورت منظم پرداخت شود و در اولویت نهضت ملی مسکن قرار گیرد.

عضوهیئت مدیره بانک مسکن افزود: سهم همدان در منابع استان قابل قبول است و یکی از سه استان مطرح کشور محسوب می شود.

کمالی افزود: برای رسیدن به اهداف بانک مسکن گام اول باید یک حرکت منسجم و تیمی باشد و در گام دوم همه روسای 1179 شعبه بانک مسکن در کشور برنامه ریزی مناسب همراه با تحول آفرینی داشته باشند. حرکت می کند.

مسکن مهمترین بخش اقتصاد است

مدیر شعب جدید بانک مسکن همدان نیز گفت: در راستای تحقق شعار سال مسکن مهمترین رکن اقتصاد است که می تواند در تحقق این پیام موثر باشد.

حسن خطیب زاده افزود: هدف دولت و بانک مسکن از دیرباز تامین مسکن مردم بوده است و این بخش در تقویت و فعال سازی 180 حرفه تاثیر مستقیم و غیرمستقیم دارد.

وی با بیان اینکه 40 درصد خانه های کشور در رهن بانک مسکن است، گفت: این بانک همانطور که در اجرای طرح مسکن مهر تا حدودی عملکرد قابل قبولی داشت، در تلاش است تا انضباط مالی را در اجرای طرح ملی اعمال کند. طرح نهضت مسکن که 90 درصد آن توسط بانک تامین می شود و متعهد به درخشش است.

در این مراسم از خدمات مجید امیری مدیر سابق بانک مسکن شعبه همدان با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.