منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • جلیلی: دشمن گزینه هایی را برای ملت ایران روی میز گذاشته است

جلیلی: دشمن گزینه هایی را برای ملت ایران روی میز گذاشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در شرایطی جشن می گیریم که دشمنان از همه فرصت هایی که داشتند و از زمان گذشته روی میز گذاشته بودند استفاده کردند. آغاز انقلاب

به گزارش اخبار روز، سعید جلیلی ظهر امروز در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران در جمع مردم همدان اظهار داشت: اگر امروز ببینیم می گویند گزینه نظامی جزو اولین گزینه هایی بود که استفاده شد نه روزی یکی دو روز، نه ماه و دو ماه بدترین جنگ را در 8 سال اخیر به ملت ما تحمیل کردند، همدان چندین بار بمباران شد و مردمی که امروز برای ملت ایران اشک تمساح می ریزند، این کار را نکردند. قطعنامه یا حتی یک بیانیه ساده محکومیت بدهید.

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به فشار اقتصادی که نه یک فشار معمولی است و نه تحریمی معمولی، بلکه راهبرد فشار حداکثری است که علاوه بر این پیام نیز اجرا شد. ، گفت: جوانان ما به یاد دارند که در چهار سال گذشته بارها اعلام کرده اند راهبرد ما فشار حداکثری است، یعنی نه تنها آمریکا با ایران معامله نمی کند و روابط اقتصادی آن را تحریم می کند، بلکه رسما هم گفته اند که هر کشوری در هر نقطه ای از جهان بخواهد از ایران نفت بخرد و با آن رابطه داشته باشد ما هم تحریم می کنیم تا امروز این کار را کرده اند و تا زمانی که فروش نفت ایران به صفر برسد ادامه دارد، این چیزی است که دشمنان ما دارند. در تمام این سال ها دنبال کرده اند.

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت گفت: علت استیصال دشمنان این است که بعد از چهل و چهار سال نتوانستند جلوی تداوم انقلاب را بگیرند. این آرمان و باور ملت ایران بود که در جمهوری اسلامی ظهور کرد.»

جلیلی درباره فتنه‌های اخیر گفت: وقتی دشمن با زور ناامید می‌شود به فریب می‌رود و وقتی از فریب ناامید می‌شود به حرکت‌های کور روی می‌آورد.

وی با اشاره به سخنان رئیس تیم مذاکره کننده آمریکایی مبنی بر اینکه امروز مذاکرات را در کف خیابان ادامه می دهیم، ادامه داد: امروز چیزی جز سطل های سوخته در کف خیابان باقی نمانده است. .

ما در یک لحظه تاریخی هستیم

نماینده رهبر انقلاب اسلامی فرزانی در شورای عالی امنیت گفت: یکی دیگر از مسئولان می گوید اگر این فرصت را از دست بدهیم (اغتشاشات اخیر) می لرزم و می ترسم و دیگری می گوید ما آخرین فرصت خود را امتحان می کنیم. .

جلیلی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که فرمودند: در نقطه عطف تاریخی قرار داریم، گفت: دشمن 44 سال تمام تلاش خود را به کار گرفت اما به نتیجه نرسید، از همه این اهرم ها و ابزارها علیه ایرانی استفاده کرد. ملت به دلیل عدم اتکا به آرمان ها و ایمان مردم ایران پاسخی دریافت نکرد امروز در برهه ای هستیم که دشمن با تمام تلاش و نیرویی که به کار گرفته است تشخیص می دهد که راهبرد حداکثری فشار شکست خورده است و گزینه های او دیگر کار نمی کنند

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بار دیگر به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امروز در نقطه ای از پیشرفت هستیم، در نقطه ای هستیم که می توانیم شتاب بگیریم و این موانع اثر خود را از دست داده و دیگر کارساز نیست. نقطه ای که می تواند شما را به جلو ببرد، نقطه ای است که می توانید با موفقیت بر این موانع غلبه کنید.

توازن قوا در حال تغییر است

جلیلی اذعان داشت: من در لحظه ای هستم که صلابت ملت ایران توسط دشمن محک زده شده است، دشمنی که روزی می گفت نباید به ایران اسلحه داد هر چند سیم خاردار است، امروز ابراز می کند و نگران است که اسلحه از ایران خارج نمی شود، می گوید اگر سلاح های ایران به اروپا برود توازن قوا را تغییر می دهد.

وی با بیان اینکه امروز آنچه در بحران های تاریخی یک ملت را تقویت می کند انسجام، قدرت نرم، وحدت، ایمان و آرمان هاست یعنی هوشمندی در بحران ها مهم است، ادامه داد: در تاریخ ایران و اسلام بحران های زیادی داشته ایم. اگر هوشمندانه از آنها استفاده می کردیم 10 یا حتی صدها سال جلوتر بودیم و اگر از آنها استفاده نمی کردیم متاسفانه بسیاری از این فرصت ها به دست تاریخ افتاد و باعث عقب افتادن ملت ایران شد. ملت ما می تواند با شتاب به حرکت خود ادامه دهد، می تواند به مقاومت و پیشرفتی که داشته است سرعت بخشد.

وی ادامه داد: امروز ملت ما در شرایطی است که دیگر جنگ جهانی اول و دوم نیست، دچار اختلافات داخلی یا مشکلات حکومت ضعیف است، اما امروز در شرایط تغییر جهان از طریق جمهوری اسلامی، ما یکی از مولفه های مهم قدرت جهانی هستیم، البته این مهم است. ما بیان نمی کنیم، آنها خودشان را بیان می کنند

نماینده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت اعلام کرد: امروز دشمنان نگران و بسیج شده اند چون گزینه دیگری ندارند، هر گزینه ای که داشتند طبق گفته خودشان روی میز گذاشتند و دیدند. ناکارآمدی آن در برابر ملت ایران و متوجه شدند که ملتی پدید آمده این است که از زن و کرامت زن حرف می زند و در حفظ حقوق زن جدی است و نمی گذارد زنان را به ابتذال بکشاند.

جلیلی اذعان داشت: کسانی که ملت ما را شیمیایی کردند نمی توانند شعار زندگی بدهند، کسانی که جدی ترین فشارها را به ملت ایران وارد کردند نمی توانند شعار آزادی بدهند.

وی با بیان اینکه امروز ملت ما با تمام توان خود الگو و تمدن جدیدی را به جهانیان ارائه کرده است، تصریح کرد: اینها همان ملت هایی هستند که در دفاع از مقدسات و دفاع از حرم اگر همین نگاه و حماسه را در اقتصاد، صنعت ایجاد کردند. كشاورزي و آباداني اگر ملت ايران تشكيل شود آباداني خواهد بود.

نماینده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت تاکید کرد: اگر عدالت می‌خواهیم، ​​اگر پیشرفت می‌خواهیم فقط مسئولان و عده کمی برای آن قیام نکنند، همه مردم باید در این مسیر حرکت کنند، مطالبه کنند، کمک کنند. نقاط قوت برای حرکت رو به جلو و کمک به اصلاح نقاط ضعف.