منو سایت

حدود تعویق و معرفی در بهار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
حدود تعویق و معرفی در بهار

برکناری و معرفی فرماندار شهرستان بهار پس از مدت ها تنش در شرایطی صورت گرفت که مردم و اصحاب رسانه به دلیل شبهه دست داشتن این نماینده در این حادثه خشنود از این حرکت نشدند.

به گزارش اخبار روز، جلسه شورای اداری بهار امروز با دستور استعفا و معارفه فرماندار این شهرستان در حالی برگزار شد که مردم این کشور از این امر خرسند نبودند، به ویژه اینکه فشار یک نماینده را مد نظر داشتند. و دخالت در انتصابات دلیل این جابجایی باشد، موضوعی که البته به نظر می رسد چندان مورد توجه استاندار نبوده و علیرغم درخواست رسانه ها، تاکید نماینده وکیل در استان بر هرگونه دخالت نمایندگان مردم در عزل و نصب و تمایل مردم به ادامه کار استانداری، اما نباید این اتفاق بیفتد!
در این مراسم معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه ما به مردم خدمت می کنیم، گفت: اطاعت درس قرآن است که در ماجرای خضر و موسی که پیامبر موسی را موعظه کردند مشهود است. و گفت: لجاجت نکن باید حقایق را بپذیریم و در جایی که باید پرداخت.
حسن رازانیا با بیان اینکه استاندار بدون کوچکترین سابقه اجرایی آقای نباتی را به عنوان استاندار انتخاب کرد و با همه فراز و نشیب ها به مدت 10 ماه از عملکرد وی دفاع کرد و گفت: متاسفانه برخی رسانه ها به دلیل بی اطلاعی از برخی مشکلات کم لطفی و مغرضانه بودند. .
وی با بیان اینکه استاندار در جابجایی و تغییر استاندار بسیار افسرده بود، گفت: جابجایی مدیر به یک مشکل نیست، باید ده ها دلیل داشته باشد، 10 ماه است که استاندار برای این کار با وزارتخانه دعوا کرده است. برادر عزیز.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه سخنان استاندار این بود که آقای نباتی باید با ائمه جمعه و نمایندگان و گروه های مردمی تعامل داشته باشد و پیگیر نباشد، در پاسخ به ورود نباتی برای پاسخگویی به آن اظهارات، گفت: این مصداق است. نافرمانی او که وارد می شود و وقتی بزرگ یا حاکم مجلس صحبت می کند گوش نمی دهد.
وی با بیان اینکه شبهه ورود آقای نباتی به انتخابات جدی است، ما به ته دل رسیدیم و آن را صحت یافتیم.
رضانیا با بیان اینکه دو سه ماه پیش وزیر این مشکل را اعلام کرد، افزود: استاندار سه جا را به آقای نباتی تجلیل و تقدیم کرد، در داخل استاندار به عنوان مدیر کل و خارج از استاندار به عنوان مدیر فناوری اطلاعات، این ظلم این است راه رسیدن به استاندار در حال محاکمه است.
وی ادامه داد: آقای نباتی شما بهتر است گوش کنید و اطاعت کنید نه اینکه این فضای عجیب رسانه ای را راه بیندازید و مطالبی را منتشر کنید که مردم را تحت تاثیر قرار دهد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: اگر مدعی سربازی نظام و انقلاب هستیم باید هر جا که نظام تصمیم می گیرد مطیع باشیم و خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه این دولت وقتی می بیند مردم در رنج هستند و استاندار بهترین تصمیم را برای مردم گرفته است هیچ تعارفی ندارد و سکوت نمی کند.
رضانیا گفت: آقای نباتی هندوانه نبرد، نقاط قوت و ضعفی داشت، نماینده هم ادعاهایی داشت که به من اجازه نمی دهد به تعهدات قانونی خود عمل کنم.
نباتی در این جلسه در حال پاسخگویی به معاون استاندار بود که رضانیا اجازه صحبت به وی را نداد و گفت: شما در زمان خود صحبت لازم را داشتید و دیگر نمی توانید صحبت کنید، آنچه را که می خواهید در خارج از حوزه رسانه انجام دهید. یک ملاقات.”
نباتی پس از این بحث در جمع خبرنگاران گفت: در خصوص شبهه انتخاباتی که در جلسه مطرح شد، بسیاری از نمایندگان فعلی قبل از نمایندگی در جاهای مختلف سمت داشتند، می گویند شبهه انتخابات وجود دارد، این شبهه وجود دارد. برای خیلی ها قانون به صراحت می گوید که اگر بخواهد می تواند 6 ماه قبل از انتخابات استعفا دهد، اما من هیچ جا نگفته ام و چندین بار اعلام کرده ام که می خواهم ادامه بدهم.
وی با بیان اینکه از 20 مشکل شهرستان بهار 12 مشکل را حل کرده ایم، بقیه را حل کنیم، گفت: می گویند شک در ذهنشان است، اگر اینطور باشد در خیلی ها شک است.
نباتی ادامه داد: در مورد چاه های آب خود مردم می دانند چقدر کار شده است، شانه خالی نشد، مردم می دانند و رسانه ها هم منتشر کردند. اما آنها اعلام کردند که من از این بار خلاص شدم.
و ادامه داد: برای اینکه می گویند من مانع از انجام کار نماینده مردم شدم، باید مدرک ارائه کنند، آیا من صلاحیت دخالت برای رهبری و عزل وزرا را دارم؟ یک بار هم با من موافقت نکردند که وزیر یا معاون بیاورم.
نباتی درباره تعهد وزیر کشور به استانداران برای حضور در انتخابات گفت: تا زمان ارائه و ارائه قبلی نه شنیده ام و نه ندیده ام، چه شفاهی و چه کتبی چنین چیزی وجود نداشته است.
وی در خصوص موضوع لجاجت در رسوبات و معارفه گفت: جلسات زیادی با بزرگان شهر، امام جمعه و هیئت تامین برگزار کردیم که در انتصابات شهرستان دخالتی نشود، آیا این اصرار به حقوق مردم است. مردم به اینات گفتند؟ من اینجا هستم تا از حقوق مردم دفاع کنم، نه میز کارم.
نباتی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات رضانیا در جلسه قبل در خصوص دخالت نماینده و تکذیب و مغایرت وی با این جلسه، گفت: ای کاش این سوال را از خود آقای رضانیا می پرسیدید و ایشان در آن صورت پاسخ می دادند. او باید در این موارد باشد
وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است که به تلفن نماینده پاسخ نمی دهید؟ گفت: امکان ندارد، ممکن است جایی اتفاق افتاده باشد، اما هر وقت پیام دادند، تماس گرفتند، جواب دادیم، اما ده ها بار آنها را به جلسه دعوت کردیم و نیامدند.
نباتی در پاسخ به اینکه چرا مسئولیت هایی که به شما پیشنهاد شد را نپذیرفتید؟ وی گفت: من نیامده ام که مدیر شوم و پستی بگیرم که آنها را خوشنود کنم و پست هایی که به من پیشنهاد دادند بسیار پایین تر از استانداری و سمت قبلی ام در سازمان بازرسی بود و این را نمی توان ترفیع نامید./ فارس