منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • خدائیان: بستن سوراخ های فساد از برنامه های مهم سازمان بازرسی کل کشور است

خدائیان: بستن سوراخ های فساد از برنامه های مهم سازمان بازرسی کل کشور است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
خدائیان: بستن سوراخ های فساد از برنامه های مهم سازمان بازرسی کل کشور است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان اقداماتی برای شناسایی گلوگاه های فساد و بستن روزنه های فساد را به عنوان برنامه و موضوع مهم در دستور کار دارد.

به گزارش اخبار روز، ذبیح الله خدائیان افزود: با توجه به تمرکز رئیس قوه قضائیه بر هماهنگی با دولت به این معنا که این قوه باید از دولت برای حل مشکل اشتغال و تولید حمایت کند، ستادی به نام مقاومت تشکیل شد. اقتصاد در بازرسی “صنایع و کارخانجات نیازمند کمک که با دخالت قوه قضائیه می توان از ورشکستگی و انحلال آنها جلوگیری کرد به کمک می آیند” شکل گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون کارهای خوبی در این بخش در کشور و استان بوشهر انجام شده است، ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور تمام تلاش خود را برای حمایت از تولید، اشتغال و ارتقای امنیت انجام می دهد و قطعاً از آن غافل نخواهد شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور نقش و جایگاه مهمی در اقتصاد جامعه دارد و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.

وی بیان کرد: بوشهر از نظر گاز، نفت، پتروشیمی، دریایی، فرآورده های دریایی و در ابعاد مختلف استان ویژه است بنابراین می تواند به تنهایی کشور را اداره کند به شرط اینکه از ظرفیت این استان به خوبی استفاده شود.

خدائیان افزود: استان بوشهر به عنوان قطب انرژی کشور نباید محروم و بیکار می بود. در این زمینه ارائه شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استان بوشهر نه تنها در حوزه انرژی بلکه در سایر بخش ها از جمله دریا از جمله غذاهای دریایی و فرآوری آنها می تواند سرمایه گذاری کند. در مدت زمان کوتاهی می توان تحول بزرگی در این استان ایجاد کرد.

وی با اشاره به بازدید رئیس قوه قضاییه از انبارهای املاک تهران که با دپوی کالا مواجه شده و بسیار متاسف شده است، گفت: سال هاست که در انبارها خارج شده و به نوعی فرسوده و هدر می رود.

هدیان یادآور شد: پس از حضور رئیس قوه قضائیه در انبارهای اموال و دستور رئیس جمهور کارهای خوبی در این دو بخش انجام شده است و امروز مطالعات مختلفی در این زمینه خواهیم داشت و قطعاً مسائلی که باید حل شود. . تحت تعقیب حکومتی قرار دارد و قوه قضائیه تحت تحقیق است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوچر با اشاره به جایگاه مهم سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی در نظام جمهوری اسلامی رسالت مهم و موثری دارد.

آیت الله گلمعلی صفایی بوشهری نظارت و بازرسی الکترونیکی را برای پیشگیری از تخلفات مهم دانست و افزود: در بحث پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب، نظام پیشگیری یک اقدام راهبردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توقف اقدام، خواستار توجه ویژه در این زمینه شد و از سازمان بازرسی کل کشور خواست تا از ابتدا موضوعات کلیدی را بررسی کند.

صفایی بوشهری در خصوص مسائل اقتصادی بر اهمیت شناسایی ریشه‌های آسیب‌های موجود به اقتصاد، تمرکز بر نظارت و بازرسی و ارائه راهکارهای موثر برای رفع این آسیب‌ها تاکید کرد.

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در سفر یک روزه خود به استان بوشهر با حضور در گلزار شهدا با تجدید وصیت نامه بر آرمان های شهدا تجدید وصیت کرد. تملیکی به بوشهر سفر می کند و در جلسه شورای قضایی و ناظران استان نیز شرکت می کند./ ایرنا