منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • دستور رئیس جمهور برای تسریع در پرداخت کمک به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی

دستور رئیس جمهور برای تسریع در پرداخت کمک به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
دستور رئیس جمهور برای تسریع در پرداخت کمک به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی

رئیس جمهور به وزارتخانه های راه، شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت حقوقی دستور داد تا کارگروهی برای نظارت بر مشکلات این خانواده ها تشکیل دهند.

به گزارش خبر روز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی مرد واقعی میدان بود و در عمل ارادت خود را به ولایت و رهبری نشان داد.

رئیس جمهور با اشاره به لزوم توجه و دلجویی از خانواده شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی، دستور تضمین حقوق قانونی این خانواده ها به ویژه تسریع در پرداخت مزایای آنها را صادر کرد.

آیت الله رییسی همچنین تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونت حقوقی کارگروهی برای نظارت بر حل مشکلات خانواده ها در این حادثه تشکیل دهند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید استانداردهای کالاهای کشاورزی صادراتی به کشورهای مختلف را فعالانه در رسانه ها تبیین کند و با دعوت از کارشناسان با مردم به صورت علمی و دقیق صحبت کند.

ماموریت دستگاه ها برای رسیدگی به نگرانی های جرایم سایبری

آیت الله رئیسی با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب، علما، مراجع تقلید و مردم از وضعیت آسیب های اجتماعی، گفت: کاهش آسیب ها و همچنین رفع دغدغه جرایم سایبری بر عهده همه دستگاه های ذیربط است.

وی در این راستا بر تکمیل و اجرای شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم تا سال آینده تاکید کرد.

تاکید رئیس جمهور بر لزوم توجه جدی به مصرف انرژی در کشور

رئیس جمهور همچنین بر تامین انرژی پایدار برای فصل زمستان تاکید کرد و گفت: امسال شاهد روشنی برای گاز و برق در کشور با رعایت الگوی مصرف نخواهیم بود. البته تحقق این امر منوط به همکاری مردم و بخش های تولیدی خواهد بود.

آیت الله رئیسی همچنین بر لزوم تبیین الگوی صحیح مصرف آب، برق و گاز در کشور تاکید کرد و از صداوسیما خواست تا با ایجاد اپلیکیشن، پیامدها و مضرات اتلاف در حوزه انرژی و الگوی مصرف در کشور را تبیین کند.

در این جلسه تمامی وزارتخانه ها به ویژه وزارت امور خارجه موظف شدند کمیسیون های مشترک بین ایران و سایر کشورها را برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها فعال کنند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: سیاست امروز جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط اقتصادی و تجاری با سایر کشورها است./ایرنا