منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • رئیس اطلاعات نظامی اوکراین چگونگی پایان جنگ را پیش بینی می کند

رئیس اطلاعات نظامی اوکراین چگونگی پایان جنگ را پیش بینی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رئیس اطلاعات نظامی اوکراین چگونگی پایان جنگ را پیش بینی می کند

کیف، اوکراین – در حالی که اوکراین یک ضد حمله برنامه ریزی شده در بهار را اعلام می کند، سرلشکر کایرلو بودانوف، رئیس اداره اطلاعات اصلی این کشور، پیش بینی می کند که نبردهای پیش رو “تعیین کننده” خواهد بود.

این اولین پیش بینی ژنرال نیست که به طور حرفه ای در ردیف اطلاعات نظامی رشد کرده است. او یکی از معدود اعضای حلقه نزدیک رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی است که – درست بیش از یک سال پیش – باور نداشت که روسیه صرفاً نیروهایی را که در امتداد مرز اوکراین جمع می شوند، آموزش می دهد، همانطور که مسکو به دروغ ادعا کرد. بودانوف یکی از معدود کسانی بود که به رئیس جمهور زلنسکی هشدار داد که روسیه در حال آماده شدن برای تهاجم است.

او می‌گوید: «من فقط بر حقایق تکیه کردم.» او از مقر بسیار مستحکمی صحبت می‌کرد که اکنون هم دفتر و هم خانه در نزدیکی پایتخت اوکراین می‌نامد. تمام اطلاعاتی که ما در اختیار داشتیم، همه داده‌های موجود، حاکی از یک نفوذ بود.»

یک سال بعد، در حالی که رسانه ها در مورد حمله جدید روسیه که می تواند به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین پیروزی بسیار مورد نیاز را به مناسبت سالگرد تهاجم، حدس می زد، بودانوف ایده “تهاجم افسانه ای روسیه” را رد کرد.

او در اواسط فوریه، قبل از شروع برخی از شدیدترین درگیری‌ها در اواخر فوریه، به The Cipher Brief گفت: «به اصطلاح حمله روسیه در حال انجام است. “این در قلمرو، بیشتر در حال حاضر، منطقه دونتسک اتفاق می افتد، و در اصل چیز جدیدی در آن وجود ندارد. همینطور که الان هست ادامه خواهد داشت. اما این به طور چشمگیری با آنچه رسانه ها می گویند متفاوت است. مردم منتظر تاریخ افسانه‌ای هستند که در آن هزار تانک به جلو و 400 هواپیما در ساعت 4 صبح غلت می‌زنند. این اتفاق نخواهد افتاد.

اگر به نظر می رسد بودانوف این جنگ را از طریق فیلتری بی معنی می بیند، احتمالاً به این دلیل است که او می بیند. مقر او که در اعماق یک مجموعه جزیره ای مستحکم پنهان شده است، توسط نگهبانان مسلح، بلوک های سیمانی و حصار سیم خاردار احاطه شده است.در لابی بیرون دفترش، نگهبانان مسلح با نگاه های مشکوک به بازدیدکنندگانی که وارد محوطه پذیرایی کم نور می شوند، استقبال می کنند. این ممکن است تا حدی به دلیل سوء قصدهای متعدد گزارش شده علیه او باشد، چیزی که ژنرال آن را رد می کند.

او می گوید: «من تعدادی از آنها را گذرانده ام، بنابراین اصلاً من را شگفت زده نمی کند. وقتی افراد به این روش سر کار می روند، باید بدانند که اساساً بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آینده آنهاست.

در روز بازدید از The Cipher Brief، دستیار بودانوف پشت یک میز چوبی بزرگ نزدیک در اصلی دفتر نشسته بود. دو مرد با کت و شلوار و کراوات به طرز ناخوشایندی ناخوشایند به نظر می رسیدند و وزن خود را از یک پا به پای دیگر منتقل می کردند و تقریباً در سایه ایستاده بودند. تنها نور اتاق از یک صفحه تلویزیون بزرگ می آمد که در حال پخش یک فیلم شرک با صدای خاموش بود. از مترجم خود پرسیدیم: «مردان کت و شلوار چه کسانی هستند؟ او در جواب زمزمه کرد: «احتمالاً می‌خواهم اینجا چیزی به او بفروشم».

اوکراین مطمئناً در بازار فناوری نظامی است که می تواند با اطمینان از شکست روسیه، این جنگ را به پایان سریعتر برساند. تاکنون کمک های کشورهای غربی با سرعت کمتری نسبت به آنچه در میدان جنگ اتفاق می افتد، بوده است. بر کسی پوشیده نیست که پرزیدنت زلنسکی از جذابیت خود در صحنه جهانی در هر مجمعی که قابل تصور است برای تقاضای تجهیزات بیشتر، از جمله تانک ها و جت های جنگنده F-16 استفاده می کند. بودانوف می گوید که کیف به سیستم های توپخانه نیز نیاز دارد، زیرا در حال حاضر کمبود بشکه های توپخانه وجود دارد. او به ما می گوید که هلیکوپترهای جنگی نیز مفید خواهند بود.

او می گوید: «با توجه به اینکه ما برای بازپس گیری مناطقی که به طور موقت اشغال شده اند، آماده می شویم، به قابلیت های تهاجمی بیشتری نیاز داریم. پدافند هوایی به ما این امکان را می دهد که برای عملیات هایی مانند این پوشش ارائه دهیم.»

مقامات کی‌یف همچنین از سامانه‌های موشکی تاکتیکی ارتش (ATACMS) درخواست کرده‌اند که بتواند به اعماق کریمه برود، جایی که پهپادهای ایرانی به طور معمول برای حمایت از تهاجم روسیه به فضا پرتاب می‌شوند (پهپادهایی که در یکی از شب‌ها در حال چرخش پایتخت بودند، توضیح مختصری درباره رمز آنجا بود).

بودانوف می‌گوید: «در حالی که آماده می‌شویم تا کنترل مناطق موقتاً کنترل‌نشده را به دست آوریم، به هر چیزی که ممکن است برای انجام یک عملیات تهاجمی نیاز داریم». ما به تجهیزات دفاع هوایی برای پوشش نیروهایمان در حین پیشروی و پوشش تأسیسات مهم در سایر نقاط اوکراین نیاز داریم».

بودانوف همچنین می‌گوید که اتحاد با سازمان‌های اطلاعاتی غربی در این جنگ بسیار مؤثر بوده است، اگرچه او می‌گوید که نیروهایش گاهی به دلیل سرعت پیشروی اوضاع در جبهه نیاز به دسترسی سریع‌تر به تصاویر ماهواره‌ای دارند.

او می گوید: «همکاری با جامعه اطلاعاتی نظامی و با ایالات متحده آمریکا از بالاترین اولویت برای ما است. این ممکن است کمی غافلگیر کننده باشد، اما ما فقط اطلاعات را بدست نمی آوریم. آنها همچنین داده ها را از ما دریافت می کنند. این در واقع یک اتحاد واقعی است.»


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانه که شما را در جریان رویدادهای جهانی موثر بر امنیت ملی نگه می دارد. یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


بودانوف می‌گوید که اشتراک‌گذاری اطلاعات و همکاری‌ها از زمان آغاز جنگ، به‌ویژه در زمینه‌های هشدار سریع، افزایش یافته است و به او و رهبران ارشدش تصویری بسیار جامع‌تر از آنچه در هوا و فضا بر فراز اوکراین و بخش‌هایی از روسیه روی می‌دهد ارائه می‌دهد. .

او می گوید: «این برای ما بسیار مهم است، زیرا اجازه دهید بگوییم که از زمانی که موشک آماده می شود و پرتاب می شود تا زمانی که واقعاً به هدف می رسد، زمان کوتاهی وجود دارد. گاهی اوقات ما آن را می بینیم، گاهی اوقات نمی بینیم، و شرکای ما به ما کمک می کنند تا آن تصویر را تکمیل کنیم تا زمان آماده شدن و انجام اقدامات لازم را داشته باشیم.

بودانوف از دفترش، جایی که پنجره ها با کیسه های شن پوشیده شده بود، با The Cipher Brief صحبت کرد. آنها به اندازه ای بالا می رسند که بیشتر نور را مسدود کنند، که به نظر می رسد محیطی راحت برای ژنرال باشد.

همانطور که او در مورد آنچه کشورش برای پیروزی در این جنگ نیاز داشت صحبت می کرد، دو قورباغه که در آکواریوم گوشه ای تاریک نگهداری می شدند، بیهوده تلاش کردند تا از دیوارهای لغزنده بالا بروند. وقتی جنگ شروع می شود، بودانوف و همسرش تصمیم می گیرند به محوطه زمان جنگ نقل مکان کنند و قورباغه ها را با خود ببرند، زیرا، همانطور که او توضیح می دهد، نمی تواند آنها را پشت سر بگذارد.

در طرف دیگر میز بزرگ او یک صفحه نمایش بزرگ دیگر روی دیوار آویزان است – این صفحه پر از نقشه ها و تصاویر ماهواره ای است. و در گوشه ای دیگر قفسی با دو پرنده غوغا می کند.

او توضیح می دهد: «این یک آشکارساز سم زنده است. «این پرندگان بسیار حساس هستند. اگر آنها حتی کوچکترین غلظت یک ماده سمی را تشخیص دهند، بلافاصله می میرند.

بودانوف در 37 سالگی یکی از جوان ترین و شاید التقاطی ترین رهبران کشور است. به نظر می رسد او به انجام کارها به روش قدیمی افتخار می کند. به عنوان مثال، بیشتر هوشی که از روی میز او می گذرد، روی یک تکه کاغذ می آید.

او می گوید: «ما این کار را برای جلوگیری از نشت انجام می دهیم. “همه چیز فقط روی کاغذ می آید. گزارش های کاغذی را فقط می توان دریافت کرد، مثلاً اگر آنها را به صورت فیزیکی دریافت کنید، بنابراین رهگیری از این طریق تقریبا غیرممکن است.

برخی از گزارش‌های اطلاعاتی که ژنرال طی سال گذشته بر روی آنها تمرکز کرده است، در مورد ترکیب نیروهای رزمی روسیه بوده است که بیشتر اطلاعات از سربازان روسی اسیر شده در میدان نبرد است. بودانوف گفت که سربازان روسی اخیراً اسیر شده توسط برخی از تفنگداران دریایی روسیه مورد استقبال قرار گرفتند.هفتم تیپ نیروی دریایی. بر اساس گزارش‌ها، این تیپ در جریان حمله سه هفته‌ای اخیر در واگلدار، یک شهر معدنی در امتداد مرز اوکراین و روسیه که توسط درگیری‌های شدید ویران شده، متحمل خسارات ویرانگری شده است. گزارش‌های رسانه‌ها واحد روسی را که در آنجا از دست داده به عنوان یک «تیپ نخبه» توصیف می‌کنند، اما بودانوف می‌گوید که این با اطلاعات او سازگاری ندارد.

او می‌گوید: «اکثریت قریب به اتفاق افرادی که در جریان این خصومت‌ها به اسارت درآمده‌اند، فقط تفنگداران دریایی موقت هستند. نود درصد آنها خدمه ای هستند که مستقیماً از کشتی گرفته شده اند. اینها مهندسان، مکانیک ها و خدمه کشتی های جنگی معمولی هستند. اما از آنجایی که فدراسیون روسیه مشکلات بسیار جدی در زمینه نیروی انسانی و آموزش دارد، آنها به سادگی افراد ندارند. بنابراین فقط آنها را به تیپ 155 منتقل کردند و به آنها گفتند که از آن روز به بعد شما تفنگداران دریایی هستید و فردای آن روز به طور نسبی وارد جنگ شدند.


مشترکین+اعضا به مسیر گروه واگنر به Infamy منحصراً در The Cipher Brief دسترسی دارند.


اگرچه گمان می‌رود روسیه نیروهای بیشتری را برای جایگزینی نیروهایی که در مکان‌هایی مانند ولدهار از دست داده است، می‌فرستد، بودانوف معتقد نیست مسکو ذخایری از جنگنده‌های آموزش‌دیده دارد که بتواند از آنها استفاده کند، و او را به پیش‌بینی دیگری سوق داد.

او می‌گوید: «مطمئنم که در کوتاه‌مدت تمام خواهد شد. “من با این عقیده موافق نیستم که این درگیری به یک دلیل ساده طولانی خواهد بود – روسیه متوجه شده است که نمی تواند آن را برای مدت طولانی ادامه دهد. آنها با تمام اقدامات خود سعی می کنند نشان دهند که برای یک درگیری طولانی مدت آماده هستند، اما در واقعیت دقیقا برعکس است.

بودانوف پیش بینی کرد که ماه های آینده شاهد نبردهای سرنوشت سازی خواهیم بود که به طور قابل توجهی بر پایان این جنگ تأثیر می گذارد. و پیش‌بینی او از پایان به کریمه بازمی‌گردد، منطقه اوکراین که در سال 2014 توسط روسیه تصرف شد، بدون اینکه هزینه واقعی توسط بقیه جهان تحمیل شود.

او به The Cipher Brief گفت: «همه چیز از آنجا شروع شد و در آنجا با بازگشت کریمه به پایان خواهد رسید. زیرا در هر مورد دیگر، ما فقط درگیری را به آینده موکول می کنیم و فکر نمی کنم کسی این اجازه را بدهد. برای رسیدن به این هدف از چه اشکال و روش هایی استفاده خواهیم کرد؟ پاسخ این است که هر گزینه ای که به ما اجازه دهد کنترل را پس بگیریم برای ما قابل قبول است. یعنی قدرت و دیپلماسی. برای من جنگ فقط از کریمه شروع نشد. از اینجا برای کل کشور ما و همچنین برای فدراسیون روسیه شروع شد. و به همین جا ختم خواهد شد.»

سوزان کلی، مدیر عامل و ناشر Cipher Brief را در لینکدین دنبال کنید توییتر برای 30 تصویر در 30 روز: عکس های پشت صحنه از گزارش The Cipher Brief در اوکراین

دیدگاه‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های متخصصان امنیت ملی را در The Cipher Brief بخوانید

The post رئیس اطلاعات نظامی اوکراین پیش بینی کرد که جنگ چگونه پایان می یابد appeared first on The Cipher Brief.