منو سایت

رئیس سیا: تسلط پوتین بر قدرت نشان دهنده “ضعف های مهم” است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رئیس سیا: تسلط پوتین بر قدرت نشان دهنده "ضعف های مهم" است

گزارش مختصر CIPHER – بیل برنز، رئیس سازمان سیا، که در یک کنفرانس امنیتی در آسپن، کلرادو صحبت می کرد، گفت: قرارداد اجتماعی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در طول دهه ها برای تقویت قدرت خود مهندسی کرده است، اکنون ممکن است نشانه هایی از شکست را نشان دهد.

برنز روز پنجشنبه در جمع حاضران در این مجمع گفت، پس از نزدیک به ربع قرن قدرت، وقایع اخیر “برخی از ضعف های قابل توجه در سیستمی را که پوتین ساخته است، آشکار کرده است”، در واقع با بیانیه قبلی جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، که گفته بود شورش سرکوب شده ماه گذشته توسط یوگنی پریگوژین، رهبر گروه واگنر، “شکاف های دولت پوتین” را آشکار کرده است.

او خاطرنشان کرد: بخشی از آنچه که این الگوی آشکار در روسیه را به «فرصتی یک بار در یک نسل» تبدیل می‌کند، فرسایش موضع «با دقت پرورش داده شده» پوتین در رضایت ضمنی هم با جمعیت روسیه و هم با نخبگان قدرتمندتر آن است. پارامترهای این توافق چیزی شبیه به این است: «از سیاست دوری کنید. این شغل من است. آنچه در ازای آن ارائه خواهم کرد افزایش سطح زندگی است و به طور کلی وارد زندگی شخصی شما نمی شوم. «شما در سیاست از من الگو می گیرید. چیزی که من [Putin] در عوض، محافظت در برابر تهدیدهای خارجی، محافظت از یکدیگر، و همچنین اینکه همه می توانند از غار تغذیه کنند، که همه می توانند غنائم را به اشتراک بگذارند، تضمین می کند.


به دنبال راهی برای جلوتر از هفته در فضای مجازی و فناوری هستید؟ ثبت نام برایگروه ابتکارات سایبرییک خبرنامه هفتگی برای باخبر شدن از بزرگترین عناوین سایبری و فناوری و آماده شدن برای هفته پیش رو. ثبت نامامروز.


با گذشت زمان، تحلیلگران بر این باورند که ممکن است با تکیه بر هاله کنترل تقریباً کامل پوتین، تداوم رشد اقتصادی روسیه و بهبود استانداردهای زندگی این کشور، تفاهم مشترکی بین طرفین حاصل شده باشد.

در دوره اول پوتین به عنوان رئیس جمهور، دستمزدها بیش از 10 درصد در سال افزایش یافت در حالی که نرخ فقر کاهش یافت. تا سال 2012، کل تولید نفت روسیه بزرگترین تولید در جهان بود، با خطوط لوله جدید که به تنوع صادرات انرژی روسیه از طریق پاسخگویی به تقاضای رو به رشد در آسیا کمک کرد.

اما در سال 2014، در بحبوحه کاهش قیمت نفت و تحریم‌های غرب ناشی از حمله کرملین به کریمه، اقتصاد روسیه دچار رکود شد. تولید ناخالص داخلی به طور متوسط ​​سالانه 1.5٪ کاهش یافت، در حالی که سطح مصرف فردی 7.1٪ سقوط کرد.

هشت سال بعد، پس از تهاجم گسترده روسیه به اوکراین و تلاش نافرجام برای تصرف کی‌یف، پایتخت، تحریم‌ها فشار بیشتری بر اقتصاد روسیه وارد کرد، زیرا سؤالاتی در مورد تسلط پوتین بر قدرت مطرح شد.

برنز گفت، راهپیمایی پریگوژین در ماه گذشته در مسکو “مستقیم ترین حمله را به دولت روسیه و 23 سال قدرت ولادیمیر پوتین انجام داد.”

او توضیح داد: «برای بسیاری از روس‌هایی که تماشا می‌کردند… سؤال این بود که «آیا امپراتور لباس ندارد؟» “یا حداقل چرا لباس پوشیدن او اینقدر طول می کشد؟”


Cipher Brief میزبان جلسات توجیهی در سطح کارشناسی در مورد مسائل امنیت ملی استمشترک + اعضاکه به ایجاد زمینه پیرامون مسائل امنیت ملی امروزی و معنای آنها برای تجارت کمک می کند. وضعیت خود را به ارتقا دهیدمشترک +امروز.


برنز افزود، در مورد نخبگان روسی، تأثیرات ممکن است به همان اندازه عمیق بوده باشد. این پرسش‌های عمیق‌تری را مطرح کرد… درباره قضاوت پوتین، در مورد جدایی نسبی او از رویدادها و… درباره بلاتکلیفی‌اش.» برنز همچنین سرویس‌های امنیتی روسیه و تصمیم‌گیرندگان نظامی را «همراه با جریان» وقایع توصیف کرد.

وی افزود، در تلاش برای کسب سود، سیا از آن زمان به بعد تلاش های اطلاعاتی خود را برای جذب نیرو افزایش داده است، از جمله تولید ویدئویی که آژانس برای استخدام مخبران روسی تهیه کرده است.

“این کار دیوانه کننده خواهد بود.”

برنز هشدار داد که پوتین همچنان مردی است که «فکر می‌کند انتقام، غذایی است که بهتر است سرد سرو شود».

او افزود: “اگر من جای یوگنی پریگوژین بودم، طعم دهنده غذا را اخراج نمی کردم.”

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانیدخلاصه رمززیرا امنیت ملی کار همه است

The post مدیر سیا: توقف قدرت پوتین «نقاط ضعف قابل توجهی» را آشکار می کند اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.