منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از دلایل «مسمومیت دانش آموزان» خبر داد.

رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از دلایل «مسمومیت دانش آموزان» خبر داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از دلایل «مسمومیت دانش آموزان» خبر داد.

رئیس کمیسیون حقیقت یاب مسمومیت دانش آموزان مدارس از نهایی شدن گزارش این کمیسیون و ارسال آن برای قرائت عمومی به رئیس شورای اسلامی خبر داد.

من گزارش میدم روزنامه سیدحمیدرضا کاظمی عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع بندی کار کمیسیون حقیقت یاب در خصوص مسمومیت دانش آموزان گفت: در راستای بررسی این حادثه در مدارس، نهادهای ذیربط از جمله آموزش و پرورش، “از نیروهای امنیتی، پزشکی و انتظامی دعوت شد تا اطلاعات خود را به مجلس ارائه دهند. پس از جمع آوری گزارش های شفاهی و کتبی، جمع بندی نهایی تهیه و گزارش برای قرائت در عوام به رئیس مجلس ارسال شد.”

وی گفت: با جمع آوری اطلاعات از دستگاه های ذیربط مشخص شد که عده ای با عمد و نیت سوء و با کمک بمب های متعفنی که در بازار موجود است و برخی با هدف تعطیلی مدارس و برخی نیز اقدام به این کار کرده اند. مردم روی اقدامات کودکانه در زمینه مسمومیت دانش آموزان کار می کنند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس یادآور شد: علاوه بر این مشخص شد افراد پشت صحنه بخشی از مسمومیت دانش آموزان بوده اند که پس از شناسایی توسط دستگاه های امنیتی دستگیر شدند.

لازم به ذکر است محمد باکر کلیباف رئیس شورای اسلامی در اسفندماه سال گذشته در نامه ای به روسای 4 کمیته بهداشت و درمان، امور داخلی و شوراها، آموزش و پژوهش، امنیت ملی و سیاست خارجی کشور مجلس دستور تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مسمومیت دانش آموزان را صادر کرد.

بر اساس این دستور، کمیته حقیقت یاب متشکل از یحیی ابراهیمی و زهرا شیخی از کمیته بهداشت و درمان، روح اله متفکرآزاد و محمد وحیدی از کمیته آموزش و تحقیقات، سید حمیدرضا کاظمی و محمدحسن آصفری از کمیته کشور و شوراها، و حسن همتی و جواد کریمی قدوسی اسفندماه سال گذشته توسط کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی تشکیل شدند.