منو سایت

راه اندازی اولین پردیس فناوری کشاورزی کشور در همدان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
راه اندازی اولین پردیس فناوری کشاورزی کشور در همدان

استاندار همدان با اشاره به فعالیت دانش بنیان در حوزه کشاورزی گفت: به عنوان اولین استان پردیس فناوری حوزه کشاورزی را راه اندازی کرده ایم و می خواهیم از الگوی کشت استفاده کنیم.

علیرضا قاسمی فرزاد روز دوشنبه 23 آذرماه در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان همدان اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب تکلیف ویژه ای در حوزه دانش برای ما ایجاد شده است. شرکت های مستقر ما ظرفیت خوبی در زمینه تولید علمی داریم که بسیار ارزشمند است اما این علم و دانش باید به ثروت تبدیل شود و در این زمینه خلأ داریم.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: آنچه امروز باید به آن توجه کنیم این است که در دنیا رتبه یک منطقه و رتبه خوب داریم و در تبدیل علم و دانش به ثروت از 60 به 53 رسیده ایم که مطلوب نیست. برای ما و باید تلاش بیشتری کرد.

وی ادامه داد: دنیا در حوزه تحقیقات علمی با سرعت نور عمل می کند بنابراین نباید به جایگاهی که داریم بسنده کنیم و هر حوزه ای باید از تمام توان خود در کارکرد تخصصی خود استفاده کند.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگران این حوزه باید ناشناخته ها و ناشناخته ها را کشف کنند چرا که امروز با بیماری هایی مواجه هستیم که جامعه را فرا گرفته است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: سطح مراقبت های بهداشتی و کیفیت تغذیه افزایش یافته است، اما با افزایش سلامت و بهداشت عمومی، احتمال ابتلا به دیابت نیز افزایش می یابد، بنابراین باید محققان وارد این حوزه ها شوند.

گفت چرا باید یک کشور جعلی یا یک کشور استعمارگر در علم پزشکی پیشرو باشد؟ گفت: ما می توانیم جزو پیشوایان باشیم. با حمایت دولت، پارک علم و فناوری و خانه های خلاق فعالیت های گسترده ای شکل گرفته و کارگروه اقتصاد دانش بنیان را در سطح استان راه اندازی کرده ایم.

استاندار همدان با اشاره به فعالیت دانش بنیان در حوزه کشاورزی گفت: ما به عنوان اولین استان پردیس فناوری حوزه کشاورزی را راه اندازی کرده ایم و می خواهیم از الگوی کشت استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور به همدان 185 میلیارد تومان به پارک علم و فناوری اختصاص یافت و 25 میلیارد تومان از بودجه استانی به این حوزه اختصاص دادیم تا پژوهش به ثروت و رتبه تک رقمی تبدیل شود. می شود علم داشتن ثروت