منو سایت

راه اندازی 30 واحد تولیدی در استان همدان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
راه اندازی 30 واحد تولیدی در استان همدان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان اعلام کرد: در یک سال گذشته مجوز فعالیت 30 واحد تولیدی تازه تاسیس در استان همدان صادر شده که در نتیجه صدور مجوز در این استان رشد 26 درصدی داشته است.

من گزارش میدم روزنامهاحمد شانیان در نشست خبری به مناسبت دهه صنعت و تجارت در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه در یک سال گذشته 8 واحد در همدان مجوز دانش بنیان دریافت کردند، گفت: در سه سال گذشته برنامه پس از رشد 50 درصدی محصولات دانش بنیان در استان همدان. به همین دلیل امسال به اولویت بندی تسهیلات دولتی برای واحدهای فناوری و دانش بنیان نگاه کردیم.

به گفته وی با توجه به کمبود صنایع بزرگ در استان همدان به دنبال ایده و برنامه ریزی برای آوردن صنایع بزرگ و اساسی به همدان هستیم بر این اساس بر اساس طرح آمایش فضایی استان همدان به سه منطقه تقسیم شده است. که هماهنگی جهت جذب سرمایه گذار برای سایت های صنعتی بر اساس این طرح انجام می شود.

شانیان تصریح کرد: بیش از 20 توجیه اولیه برای ورود سرمایه گذاران تهیه و با برنامه ریزی دقیق در اختیار شرکت های سرمایه گذار قرار گرفته است.

مدیر کل صامت در خصوص احیای واحدهای صنعتی در همدان گفت: بیش از 100 واحد تولیدی و صنعتی در استان همدان احیا شده و برخی واحدهای تازه تاسیس وارد خط تولید شده اند.

شانیان تصریح کرد: صدور گواهی کشف کانسار لیتیوم همدان یکی از دستاوردهای ارزشمندی بود که مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفت و کاهش شدید قیمت لیتیوم در بازارهای جهانی را توجیه کرد.

مدیرعامل صامت در پاسخ به خبر اظهارنظر یکی از مسئولان مبنی بر عدم صحت ذخایر خالص لیتیوم در همدان اذعان داشت: ذخایر خالص معدن لیتیوم همدان 8.5 میلیون تن سنگ معدن با عیار 81.5 پی پی ام است و وجود ندارد. گنگ.

شانیان دلیل عدم تامین مواد اولیه پتروشیمی هگمتان را اختلاف هیات مدیره عنوان کرد و افزود: این اختلاف در مورد نوع تولید پی وی سی بود که در نهایت تصمیم به تولید PVC گرید بهداشتی گرفت.

وی یادآور شد: در اوایل انقلاب نزدیک به 50 واحد تولیدی داشتیم و به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز بیش از 1200 واحد تولیدی و صنعتی در استان فعال است و به زودی عملیات اجرایی کارخانه شیشه خودرو ملایر آغاز می شود. شروع.