منو سایت

رشد 26 درصدی رشد صدور پروانه بهره برداری صنعتی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رشد 26 درصدی رشد صدور پروانه بهره برداری صنعتی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از افزایش 26 درصدی صدور پروانه بهره برداری صنعتی در این استان خبر داد.

من گزارش میدم روزنامه، احمد شانیان در جلسه شورای اداری استان که در شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار داشت: فضای اقتصادی و صنعتی استان بی سابقه و کم نظیر است و این دستاورد مرهون حمایت های بی دریغ استاندار همدان و رهنمودهای آیت الله شعبانی است. نماینده وکیل محترم شرعی در استان به طور مستمر پیگیر نمایندگان شورای اسلامی هستیم.

وی به رشد 26 درصدی صنعت استان همدان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: آمار و گزارش های وزارتخانه گواه این جهش صنعتی است.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان افزود: طبق آمار گمرک در این مدت شاهد رشد صادرات بوده ایم به گونه ای که نسبت به مدت مشابه در سال 1401 رشد 200 درصدی داشته ایم. در صادرات صنعتی و معدنی.

شانیان خاطرنشان کرد: علاوه بر 100 واحد صنعتی و معدنی استان که در دولت سیزدهم تعطیل شدند، احیا و به چرخه تولید بازگردانده شدند.

وی همچنین به افزایش چهار برابری وصول حقوق دولتی در سال 1401 اشاره کرد و افزود: در سال 1400 مبلغ 84 میلیارد تومان از این محل جمع آوری شد که به 130 میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان سرمایه گذاری ایمیدرو در استان همدان را در دوران انقلاب بی سابقه دانست و گفت: در اسدآباد و نهاوند این مهم محقق شد و برای معادن اشوند و پلی متال گواهی اکتشاف صادر شد.

شانیان با بیان اینکه تویسرکان قطب مواد مخدر کشور محسوب می شود، تاکید کرد: رشد صنعت در این شهرستان چشمگیر است و سایر مناطق استان نیز در چندین حوزه قابلیت توسعه صنعتی را دارند.

وی ادامه داد: رشد 840 درصدی در پرداخت تسهیلات روستایی و حمایت از خوشه های صنعتی و تبدیل استان به ستون فولادی از نقطه نشت فاضلاب از دیگر موفقیت های استان همدان در حوزه تولید است که مدیرکل صامت. بیشتر ذکر شد.

مدیرکل سمت گفت: توسعه صنعتی و بهبود وضعیت اقتصادی استان نیازمند تعامل و مساعدت مستمر نمایندگان مردم استان در شورای اسلامی است.