منو سایت

رقابت برای نوشتن اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی در جهان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رقابت برای نوشتن اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی در جهان

گزارش مختصر از CIDER – قانون هوش مصنوعی پیشنهادی اتحادیه اروپا که برای معرفی اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی در جهان طراحی شده است، یک چارچوب قانونی گسترده با هدف تقویت حاکمیت هوش مصنوعی (AI) در طیف وسیعی از بخش‌ها است و رقبا را وادار می‌کند تا نسخه‌های خود را در نظر بگیرند.

کارشناسان می گویند اولین کسی که قوانین مربوط به هوش مصنوعی را می نویسد، احتمالاً مزیت های رقابتی – به ویژه در زمینه امنیت – ایجاد می کند و به توسعه استانداردهای جهانی و همسویی بازارها با ارزش ها و اولویت های مشترک کمک می کند.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا، این هفته، پیش از رای گیری انتقادی در شهر استراسبورگ فرانسه، مقر رسمی اتحادیه اروپا، گفت: در حالی که با سرعت نوآوری هوش مصنوعی در کنار رقابت چینی روبرو هستیم، “زمانی برای از دست دادن وجود ندارد”. مجلس.

وستاگر افزود: «آنچه به نظر من مهم است سرعت است.

اما این کمیسیون که برای اولین بار در سال 2021 از پیشنهادهای نظارتی رونمایی کرد، در اتخاذ چنین اقداماتی کند بوده است که برای تحکیم استانداردهای اخلاقی، ایمنی و قابلیت اطمینان و شفافیت اساسی سیستم‌های هوش مصنوعی در حال ظهور بسیار مهم است. و همانطور که مسابقه نظارتی در حال گسترش است، هیچ دو رویکردی یکسان نیستند.

اروپا بر قوانین تخصصی‌تر مبتنی بر «دستکاری هدفمند»، «تشخیص احساسات» و «پلیس پیش‌بینی‌کننده» تمرکز دارد، در حالی که رویکرد ایالات متحده بیشتر بر روی «توزیع شدید در بین آژانس‌های فدرال» تمرکز دارد، که «بسیار سازگار با هوش مصنوعی بدون مقامات قانونی جدید» است. بر اساس گزارش اخیر موسسه بروکینگز.

ژنرال مایکل گروئن، مدیر سابق مرکز مشترک هوش مصنوعی ایالات متحده، گفت: «این یک اندازه برای همه نیست. خلاصه رمز در مورد رویکرد آمریکا همه چیز یک مدل سازمان نظارتی دقیق نخواهد بود. در اینجا فرصت های خوبی برای همکاری بین صنعت و دولت وجود دارد [and] استانداردهایی را تعیین کنید که برای هر دوی شما خوب است.»


به دنبال راهی برای جلوتر از هفته در فضای مجازی و فناوری هستید؟ ثبت نام برای گروه ابتکارات سایبری یک خبرنامه هفتگی برای باخبر شدن از بزرگترین عناوین سایبری و فناوری و آماده شدن برای هفته پیش رو. ثبت نام امروز.


در حالی که مقامات می گویند امیدوارند این دو سیستم با هم کار کنند، روش “لمس سبک” که نماد تدبیر ایالات متحده است، تفاوت قابل توجهی را نشان می دهد.

برایان اسکات، معاون دستیار مدیر ملی سایبری در سیاست و برنامه های سایبری، در کنفرانسی در سانفرانسیسکو گفت: «لمس سبک امکان پذیر است، اما سبک تر از حد لازم نیست. بنابراین این یک بخش کلیدی است. همانطور که ما این مقررات را توسعه می‌دهیم، باید با مشورت با کسانی که تنظیم می‌شوند به … آگاهانه از ریسک، مبتنی بر نتیجه، متمرکز بر نتیجه و واقعاً … نگاه کنیم.

اتخاذ یک چارچوب مبتنی بر قوانین، چه بر اساس قانون متمرکز باشد و چه توسط آژانس، به عنوان یک مرحله مهم بعدی از فناوری در نظر گرفته می‌شود که بیل گیتس پیش‌بینی می‌کند در نهایت تأثیرگذارتر از رایانه شخصی خواهد بود.

و پکن که اولین تلاش‌های خود را برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی در سال 2017 انجام داد، توجه داشته است. حزب کمونیست چین در تلاش برای رهبری زودهنگام به عنوان یک رهبر جهانی هوش مصنوعی، طرحی را تا سال 2030 برای توسعه چین به عنوان یک “مرکز جهانی بزرگ برای نوآوری هوش مصنوعی” ارائه کرده است که آن را در خط مقدم قرار می دهد. از کشورهای نوآور و قدرت اقتصادی.» از آن زمان، بخش هوش مصنوعی چین به سرعت به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است و تقریباً یک سوم از مجلات و استنادات مجلات هوش مصنوعی را تا سال 2021 ایجاد کرده است.


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترکین+اعضا به مجموعه مختصر منبع باز روزانه دسترسی انحصاری دارند و شما را از رویدادهای جهانی که بر امنیت ملی تأثیر می گذارند مطلع می کند. ارزشش را دارد که مشترک+عضو باشید.


در همین حال، تلاش‌های چین برای رسیدن به فناوری‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI – چت ربات محبوب هوش مصنوعی که بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد – شتاب بیشتری می‌گیرد. در آوریل Alibaba Cloud – یکی از زیرمجموعه های شرکت فناوری چند ملیتی چینی Alibaba Group – راه اندازی چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی خود به نام Tongyi Qianwen را اعلام کرد، در حالی که Baidu مستقر در پکن رقیب مشابهی را ارائه داد. در عین حال، گمان می‌رود که سازنده چینی مخابرات هوآوی و سایرین به دنبال محصولات پیشرفته هوش مصنوعی با نیمه‌رساناهای کم یا کمتر قدرتمند هستند. اقدامی که برای پایان دادن به تحریم های ایالات متحده بر مواد و ماشین آلات مورد نیاز برای توسعه پیشرفته هوش مصنوعی طراحی شده است.

از آنجایی که چین به دنبال رسیدگی به مسائل مربوط به زنجیره تامین و نوآوری است، به نظر می رسد مقررات گام بعدی منطقی باشد. این هفته، مقامات چینی پس از انتشار پیش نویس قوانین طراحی شده برای نظارت بر فناوری های هوش مصنوعی در ماه گذشته، آماده تکمیل دور دوم مقررات هوش مصنوعی هستند. اما توسعه استانداردهای جهانی یک شاهکار پیچیده است که شامل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و مسئولیت‌پذیری و همچنین جنبه‌های مدیریت رسانه‌های اجتماعی، مدیریت شبکه سلولی و سایر فناوری‌ها می‌شود.

ماه گذشته، دولت بایدن گفت که به دنبال درخواست‌های گروه‌های اخلاقی از جمله مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال، که از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده برای توقف OpenAI درخواست کرده بود، به دنبال اظهار نظر عمومی در مورد رویه‌های پاسخگویی هوش مصنوعی در ایالات متحده است. از ادامه انتشار تجاری GPT-4، با ادعای این که “مغرضانه، فریبنده و خطری برای حریم خصوصی و امنیت عمومی” است.

آلن دیویدسون، مدیر NTIA در بیانیه‌ای گفت: «سیستم‌های هوش مصنوعی مسئول می‌توانند مزایای زیادی به همراه داشته باشند، اما تنها در صورتی که به پیامدها و آسیب‌های احتمالی آن‌ها توجه کنیم». برای اینکه این سیستم ها به پتانسیل کامل خود برسند، شرکت ها و مصرف کنندگان باید بتوانند به آنها اعتماد کنند.


یک بودن ارزش داردمشترک+عضوبا دسترسی انحصاری به جلسات توجیهی مجازی با کارشناسان برجسته امنیت ملی و اطلاعات و مقامات ارشد.


با این حال، به طور کلی، به گفته سوزان ام. گوردون، معاون سابق مدیر اطلاعات ملی، آگاهی روزافزون در میان کارشناسان امنیتی نشان می‌دهد که «این جن را نمی‌توان در بطری برگرداند».

ایده های کاهش سرعت، متوقف کردن آن، جلوگیری از آن، این اتفاق نمی افتد.

با این حال، او افزود، با توجه به سابقه آمریکا در یافتن راهی برای حکومت، نگرانی‌ها مبنی بر اینکه «دنیای آزاد به دلیل این فناوری به پایان خواهد رسید» نیز باید کنار گذاشته شود. از نظر هوش مصنوعی، این زمان بسیار خوبی برای گفتگو از منظر امنیت ملی است … با کسانی که در حال توسعه هستند. [this technology] با سرعتی باورنکردنی.»

کن هیوز سردبیر سایبری Cipher Brief در این گزارش مشارکت داشت.

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانید خلاصه رمز زیرا امنیت ملی کار همه است

به روز رسانی 9/5 در 9:00 صبح

The post مسابقه نوشتن اولین کتاب قوانین هوش مصنوعی در جهان اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.