منو سایت

رهبر انقلاب دارای صفات اخلاقی عالی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
رهبر انقلاب دارای صفات اخلاقی عالی است

امام خمینی (ره) فرمودند: رهبر انقلاب اسلامی که جدای از جایگاه حقوقی دارای صفات اخلاقی ممتاز هستند، برای همه کسانی که معظم له را از دور یا نزدیک می شناسند، احترام خاصی قائل هستند.

سیدحسن خمینی: رهبر انقلاب دارای صفات اخلاقی عالی است

به گزارش خبرگزاري فارس، حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني در خصوص آخرين حوادث كشور و پيروي از سخنان امروز رهبر معظم انقلاب بيانيه اي صادر كرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

نام خدا

قبل از این می خواستم درباره «اتفاقات تلخ این روزها» صحبت کنم، اما به دلیل هیاهوی فضای عمومی جامعه، آن را به حال بهتری رها کردم. اما امروز که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) از همه خواستند در مورد حوادث اخیر نظر بدهند، فکر کردم چند جمله در این باره بنویسم:

1- در اینکه بین «اعتراض» که حق مشروع هر شهروند است و «آرامش» که ریشه در توطئه های دشمنان مردم دارد، نباید شک کرد. اعتراض نشانه سرزندگی جامعه ای است که هیچ آسیبی نمی بیند، اما هرج و مرج و هنجارشکنی – آن هم وقتی رسانه ای خالی از دلسوزی برای ملت ایران دامن می زند – نتیجه چیزی نیست جز حکومت افراط گرایی یا بدون هرج و مرج فراموش نکنیم رسانه هایی که امروز بین ما اختلاف ایجاد کرده اند یا سابقه دشمنی با ما دارند و یا از جایی که همیشه ایران و ایرانی را ضعیف و ضعیف خوانده اند امرار معاش می کنند.

ما چاره ای نداریم جز اینکه با هم زندگی کنیم. ما همه یک ملت هستیم با هر سلیقه و نوع. با سلیقه های مختلف و با هدف واحد. سربلندی کشور ما با زندگی مسالمت آمیز با هم و ایستادن در برابر کسانی که می خواهند ما را تحقیر کنند به دست می آید. ما باید با هم صحبت کنیم؛ جناح ها با مردم و دولت با کسانی است که غیر از این فکر می کنند. و البته شک نکنیم که مبارزه با دین، و جنگ با آنچه در نزد مردم به عنوان «ارزش دینی» شناخته می شود، به اندازه جنگ علیه آزادی و سعادت ناممکن است.

2- گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست های اجتماعی است. واضح است که با اعتراضات یک جانبه مواجه نیستیم. و هر از گاهی یک گروه کوچک یا بزرگ با سلیقه متفاوت ممکن است به یک سیاست یا رفتار اعتراض کنند. در این جامعه، هم معترضان و هم حاکمان چاره ای جز گفت و گو با همه شروط آن ندارند که معقول ترین راه اصلاح است.

اگر از یک سو شعارهای بلند و خشم آلود به ثمر ننشست، نظام نیز باید با اقشار مختلف ملت گفت وگو کند و درد آنها را بشنود و در صورت لزوم از آنها عذرخواهی کند – زمانه که مدت ها رنگ باخته و فراموش شده است. انجام شده-یادگیری

طبیعی است که نتیجه این گفت و گو نه ادامه «عدم انعطاف در برخی روش ها و ارزش ها» خواهد بود و نه مطابق با الزامات سخت ساختارشکنی و از همین گفت و گو است که دوز مجاز انعطاف پذیری خواهد بود. استخراج شده و تعریف ساختارشکنی به دست خواهد آمد.

3- امروزه دردهای مختلفی بر جان مردم سنگینی می کند که مهم ترین آنها مسئله معیشتی و مشکلات اقتصادی است. حل هر مشکلی در حوزه های دیگر نیازمند اصلاح در مسائل اقتصادی است. دولتمردان بدانند که اگر نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند، همواره زمینه را برای شورش و قلدری بیگانگان فراهم کرده اند.

4- بیشتر اعتراضات و آزردگی مردم ناشی از بسته شدن راه های قانونی اعتراض و در صورت لزوم تغییر قانونی برخی قوانین و سیاست هاست. شکی نیست که باز شدن راه برای حضور همه سلایق در ارکان حکومت، راه دشمنان را می بندد. برای کاهش ظرفیت حضور آمریکا و رژیم غاصب و متحدان آنها، باید ظرفیت نظام را برای مشارکت همه منافع در قانونگذاری و اجرا تضمین کنیم.

5- شخصیت رهبر انقلاب اسلامی که علاوه بر جایگاه حقوقی، دارای ویژگی های اخلاقی ممتاز بوده و از پیشوایان زمان خود هستند، برای همه کسانی که معظم له را از دور یا از نزدیک می شناسند، از احترام خاصی برخوردار است. و برای بخش بزرگی از مردم آنقدر احترام قائل هستند که توهین به آنها مانع بزرگی بر سر راه هر نوع تفاهم و گفتگو است. علاوه بر این، برای همه کسانی که با سیاست آشنا هستند روشن است که سلامتی آنها عمیقاً با آرامش کشور و رفاه اوضاع مرتبط است.

6- جمهوری اسلامی ثمره خونهای پاکی است که به نام خدا و پیروی از امام بزرگوار و به امید سعادت مردم بر زمین ریخته شده است. حفظ آن و البته اصلاح و چشم پوشی از عیوب آن و در عین حال پاسداری از حقیقت ناب آن وظیفه همه کسانی است که خود را مدیون این واقعه بی نظیر می دانند.

در پایان بر خود لازم می دانم برای جان باختگان حوادث اخیر، برای مجروحان، برای سلامتی و بهروزی، امنیت، موفقیت و برای همه مردم روزهای بهتر و خوشی را از درگاه خداوند متعال مسألت نمایم و ابراز امیدواری نمایم. از اتفاقات شب گذشته در دانشگاه صنعتی شریف متاسفم و به مسئولان ذیربط توصیه می کنم که تا حد امکان به دانشگاه احترام بگذارند.

سید حسن خمینی