منو سایت

روز قدس، طنین ابطال عهد ابراهیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
روز قدس، طنین ابطال عهد ابراهیم

رمضان شریف با اعلام اینکه 23 ماه مبارک رمضان (25 آوریل) روز جهانی قدس است، تاکید کرد: در این روز امت اسلامی با حمایت از آرمان قدس شریف و مقاومت قهرمان فلسطین، خواهان لغو آن خواهند شد. از عهد ننگین ابراهیمی در سراسر جهان.

به گزارش خبر روز، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کرمان و بر مزار فرمانده دل‌های شهید قدس سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی سیدال شهدایی از مقاومت اسلامی در گروه خبرنگاران با اشاره به دستاوردها و پیامدهای ابتکار معجزه آسای حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمله از ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کرد. فرصتی برای اعلام حمایت ملت های مسلمان و جامعه بشری از مردم مظلوم فلسطین و نفرت از رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آن، امری مقدس دانست و گفت: خدای بزرگ را شاکریم که آرمان مقدس امام پس از رحلت خود با پرچمداری و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) روز به روز قدرتمندتر و توانمندتر می شود و تلاش امت اسلامی برای تحقق آن بیشتر می شود. و مشهودتر هر روز می آید

وی سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را نماد بارز و برجسته این راه می داند و به نقش شهید سلیمانی در تقویت ظرفیت امت اسلامی برای تحقق هدف آزادسازی قدس شریف و رهایی مردم فلسطین از یوغ اشاره می کند. رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی و خنثی سازی فتنه بزرگ داعش و تروریسم تکفیری گفت: حاج قاسم همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند چهره بین المللی مقاومت و در مسیر آزادی قبله اول مسلمین است. و در دفاع از مظلوم در راه و مکتبی پیشگام است که حتی پس از شهادت و قتل ناجوانمردانه راهش در جبهه مقاومت ادامه دارد و به حق شهید قدس نامیده می شود.

شریف با اشاره به اهمیت فوق العاده مراسم و راهپیمایی روز جهانی و لزوم بسیج همه جانبه ظرفیت ها و توانمندی های جوامع و ملت های اسلامی برای برگزاری باشکوه و پرقدرت، گفت: با توجه به وضعیت تقویمی ماه مبارک رمضان. و امکان اعلام عید سعید فطر و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پس از رایزنی با مراجع و نهادهای مسئول این حوزه در داخل و خارج از کشور، مقرر شد روز جمعه 23 ماه مبارک رمضان (فروردین) 25 سال 1402 به عنوان روز جهانی قدس اعلام می شود تا امت اسلامی در سراسر جهان با هم متحد شوند و پرشور و در صفوف فشرده در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند.

وی با اشاره به تشکیل جلسات ستاد انتفاضه و قدس به منظور برنامه ریزی، هماهنگی و هم افزایی نهادها و ظرفیت های فعال در حوزه قدس و فلسطین، خاطرنشان کرد: اشغال فلسطین یک توطئه بین المللی برای تسلط بر جهان اسلام و غارت مردم است. منابع و ثروت مسلمانان به ویژه در منطقه غرب آسیا و از 75 سال گذشته ابعاد و زوایای جدیدی از آن برای افکار عمومی جهان آشکارتر شده است.

شریف در ادامه با تاکید بر اینکه رژیم جعلی و موقت صهیونیستی شکننده تر از هر زمان دیگری در مسیر زوال و نابودی قرار گرفته است، گفت: سرعت توسعه در سرزمین های اشغالی نشان دهنده این واقعیت است که فلسطین روزهای سرنوشت سازی را پشت سر می گذارد و آنچه در این کشور رخ داده است. وقایع ماه های گذشته مورد اخیر به ویژه در کرانه باختری رود اردن، ضمن نشان دادن توسعه تهدید علیه رژیم نوپای خود و تروریست صهیونیستی، از ورود نسل جدید فلسطین به میدان انتفاضه و مبارزه با رژیم صهیونیستی می گوید. اشغالگران

رئیس ستاد انتفاضه و قدس از فلسطین به عنوان عامل وحدت و ستون خیمه جهان اسلام یاد کرد و خاطرنشان کرد: نسل جدید فلسطین دریافته است که باید سلاح خود را فقط به سمت دشمن صهیونیستی نشانه بگیرد. این نسل به خوبی فهمیده است که آزادی فلسطین با تکیه بر توانایی های ذاتی بالا ممکن است و محقق می شود.

وی موضوع فلسطین را اولویت اصلی و بلامنازع امت اسلامی دانست و با اشاره به اتفاقات اخیر و دیدار رژیم صهیونیستی با اتفاقات قابل توجه و شگفت آور گفت: بیش از سه ماه رژیم غاصب در خیابان ها با پدیده اعتراض به اصلاحات قضایی و مخالفت آنها با تلاش های نتانیاهو در این زمینه رو به افزایش است که به آن می توان پدیده اعتصابات بی سابقه در بخش های مختلف را اضافه کرد.

شریف با بیان اینکه رژیم اشغالگر و جعلی بیش از هر زمان دیگری سرنگون شده است، خاطرنشان کرد: این که حامیان رژیم صهیونیستی به ویژه مقامات آمریکایی از احتمال وقوع جنگ داخلی در اسرائیل صحبت می کنند، معنادارتر می شود زیرا آنها تلاش می کردند از طریق اجرای طرح موسوم به صلح ابراهیم و برقراری ارتباط بین رژیم و کشورهای مسلمان، بهبود و تقویت امنیت صهیونیست ها را تضمین می کند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود: امروز حتی مقامات رژیم صهیونیستی کابینه نتانیاهو را برای امنیت اسرائیل خطرناک توصیف کردند به گونه ای که عدم اجماع و چندپارگی حامیان و متحدان نخست وزیر او را مجبور به توقف و توقف این طرح کرد. اصلاح نظام قضایی

وی عبور معترضان از موانع امنیتی و ورود به ساختمان رضایت و برخورد نیروهای امنیتی رژیم فرزندش با آنها را حاوی پیام های سنگین و دردناکی دانست و تاکید کرد: بدون شک پیامد تحولات و حوادث کنونی برای کابینه نتانیاهو خطرناک است.

شریف استعفای تعدادی از اعضای کابینه جلاد و نخست وزیر جعلی صهیونیستی را نشان از انشعاب بی سابقه در رژیم دانست و افزود: جنگ قدرت امروز در رژیم غاصب به حدی رسیده است که هر حزبی تشکیل خواهد شد. یک دولت و سایر احزاب هیچ تلاشی نمی‌کنند و از کشیدن آن دست برنمی‌دارند و این نشان دهنده ماهیت و ماهیت پلید این رژیم رانت‌خوار و کودک‌کش است.

وی با تاکید بر اینکه به فضل الهی تارهای خانه عنکبوت در حال پاره شدن است، اعلام کرد: آتشی که این روزها زبانش به ساختمان رضایت نامه رسیده به راحتی خاموش نمی شود و نوید فروپاشی قریب الوقوع دولت جلاد نتانیاهو را می دهد.

رئیس ستاد انتخابات و ستاد قدس دستگیری گسترده فلسطینی ها در این روزها و یورش اشغالگران به مسجدالاقصی و حمله به زائران نمازگزار در ماه مبارک رمضان را از جمله اقدامات صهیونیست ها برشمرد. سرپوش گذاشتن بر وقایع این روزهای شهرهای صهیونیستی و تصریح کرد: به یاری خداوند متعال در روز جهانی قدس امسال زلزله مهیب دیگری بر پیکر رژیم صهیونیستی خواهد افتاد و نخست وزیر دیکتاتور و تروریست صهیونیستی نزدیک خواهد شد. ساعت صفر و حذف از صحنه سیاسی.

وی ظهور گروه مقاومت آرین الاسود و ظهور نسلی شجاع، مؤمن و شکست ناپذیر در میدان انتفاضه را که با سینه های حفاظت شده در برابر اشغالگری صهیونیستی ایستادگی می کند، تهدیدی راهبردی برای صهیونیست ها عنوان کرد و افزود: حمایت از رژیم صهیونیستی اعضای امت اسلامی برای آرمان فلسطین و اعلام نفرت و انزجار مجدد از غاصبان قدس شریف در روز جهانی قدس بی شک موجب تداوم مقاومت ملت مظلوم فلسطین و تولید خواهد شد. قدرت دوگانه و اعلام لغو پیمان منحوس و فریبکارانه صلح ابراهیمی و محکومیت عادی سازی روابط با رژیم جعلی و اشغالگر، صهیونیسم از پیامدهای آن خواهد بود.

شریف در پایان روز جهانی قدس سال 1402 را یکی از سرنوشت سازترین و تاریخی ترین صحنه ها برای حمایت از آرمان قدس و نشان دادن وحدت و وفاق حق طلبان و جوامع و ملت های آزاده جهان به ویژه ملت های مسلمان فلسطین و گفت: شعار محوری روز جهانی قدس امسال با مشورت نخبگان و فعالان قدس و فلسطین انتخاب و طی روزهای آینده از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.