منو سایت

زنده نگه داشتن دین به زمان فرهنگ ایثار و شهادت بستگی دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
زنده نگه داشتن دین به زمان فرهنگ ایثار و شهادت بستگی دارد

نماینده ولی فقیه در انصارالحسین علیه السلام گفت: ماندگاری و جاودانگی دین در گرو روحیه جهادی است; اگر فرهنگ ایثار کم رنگ شود، دین نیز به تدریج در جامعه کم رنگ می شود.

من گزارش میدم روزنامه، حجت الاسلام نجاری نماینده فقیه در سپاه انصارالحسین(علیه السلام) در جلسه هماهنگی دومین کنگره 8000 شهید استان همدان با حضور مسئولان برخی از کمیسیون های 23 گانه اظهار داشت: حفظ فرهنگ شهدا و یاد و خاطره شهدا امری ضروری است، چه دینی، چه اجتماعی و چه ملی، همه موظف به انجام آن هستند. در جامعه محو شود

وی ادامه داد: در طول تاریخ ثابت شده است که وقتی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دیده می شود، لطف خداوند در جامعه بیشتر می شود و زمانی که عطر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کم شود، لطف خدا نیز در جامعه کم می شود. پس رابطه مستقیمی بین تقویت روحیه جهاد و ایثار و شهادت و نزول رحمت الهی وجود دارد.

حجت الاسلام نجاری تشخیص داد: ماندگاری و جاودانگی دین در گرو روحیه جهادی است; اگر فرهنگ ایثار کم رنگ شود، دین به تدریج در جامعه کم رنگ می شود و تداوم نظام و انقلاب اسلامی در گرو تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، لذا رهبر انقلاب بیش از همه به این موضوع توجه دارند. موضوع.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به برگزاری این کنگره ها دارند و حتی در شرایط سخت ویروس کرونا که اجازه ملاقات نداشتند، ستاد کنگره شهدا با رعایت رهنمودهای بهداشتی به جای ایشان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(علیه السلام) ادامه داد: از بدو ورود به استان همدان، کار کنگره را در اولویت کاری خود قرار دادم زیرا کار برکت است و کار را برای شهدا می دانم. دین و بدهی ملی من

خجت الاسلام نجاری افزود: در خصوص دومین کنگره 8000 شهید استان همدان باید محور کار روی سردار فرجی باشد که دارای تجربیات ارزنده ای است و تمامی معاونین در سپاه انصارالحسین(ع) نیز موظفند تمام توان خود را به کار گیرند. و ظرفیت برگزاری دومین کنگره ملی 8000 شهید.

وی اعلام کرد: هر هفته در ستاد اجرایی کنگره حضور خواهیم داشت و کار را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: باید کمیته روحانیت در ستاد کنگره فعال شود و از ظرفیت طلاب بسیجی استفاده شود و طلاب بدانند که کمیته روحانی فعال است و بخشی از کنگره به روحانی اختصاص یابد. شهدا