منو سایت

سفر آیت الله رییسی به روسیه تاریخی خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
سفر آیت الله رییسی به روسیه تاریخی خواهد بود

مدیر عامل انجمن دوستی ایران و روسیه گفت: سفر آیت الله سیدابراهیم رییسی رئیس جمهور ایران به روسیه با توجه به اهمیت آنچه در منطقه و جهان می گذرد بسیار راهبردی، حساس و تاریخی خواهد بود.

به گزارش اخبار دیلی، امیر محمودزاده در آستانه سفر رئیس جمهور ایران به روسیه، گفت: از دو ماه پیش که موضوع سفر آیت الله رییسی به روسیه مطرح شد، انجمن دوستی ایران و روسیه پیشنهاداتی را ارائه کرده است. در اختیار دولت قرار می گیرد.

وی گفت: این سفر بسیار مهم، استراتژیک، حساس و تاریخی است. این به دلیل اتفاقاتی که در منطقه می افتد اهمیت دارد.

محموده افزود: روابط ایران و روسیه یک چهارراه استراتژیک است. ایران و روسیه به یکدیگر نیاز دارند.

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه با اشاره به اهمیت کریدور شمال – جنوب گفت: اگر روسیه به فکر روابط با چین و هند است به ایران نیاز دارد. در این صورت ایران نتوانسته از ظرفیت بندر چابهار استفاده کند. به گفته رهبر معظم انقلاب، سواحل مکران بهشت ​​گمشده ای است و باید از آن به خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: روسیه سازمانی به نام سازمان کریدور دارد و در این مورد متولی خاصی نداریم. در عین حال هر کشوری که بخواهد از این چهار راه عبور کند باید با ایران تعامل و مذاکره کند. امکانات بسیار زیادی برای کشف وجود دارد.

محمودزاده افزود: علاوه بر شرایط همکاری اقتصادی، زمینه همکاری فرهنگی نیز فراهم است. سفر آیت الله رییسی به روسیه با هدف گسترش روابط فرهنگی دو کشور صورت می گیرد.

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه خاطرنشان کرد: روسیه نیز احیای یک سند قدیمی فرهنگی را از اهداف این سفر می داند. روس ها علاقه مند به تقویت روابط فرهنگی دو کشور هستند./ ایرنا