منو سایت

سوالات درز اطلاعات در اطراف تلفن همراه متمرکز می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
سوالات درز اطلاعات در اطراف تلفن همراه متمرکز می شوند

دیواری از کمدهای کوچک پر از کلیدها و قفل‌های مخفی درست در داخل پنتاگون قرار دارد – یکی از بسیاری از مواردی که تلفن‌های همراه معمولاً در هنگام ورود به آن جا گذاشته می‌شوند. کارمندان موظفند قبل از ورود به مناطق امن تر، تلفن های خود را زمین بگذارند.

دلایل این امر ممکن است واضح به نظر برسد. اما در این هفته، در حالی که مقامات پنتاگون به دنبال ریشه‌یابی نشت امنیتی بزرگ و اطمینان دادن به متحدان نگران آمریکا بودند، آنها همچنین شروع به بررسی رویه‌های امنیتی موجود کردند که ظاهراً منجر به عکس‌برداری و انتشار چندین اسلاید اطلاعاتی در رسانه‌های اجتماعی شد.

ژنرال رابرت پی اشلی (بازنشسته)، که به عنوان مدیر دفاع خدمت می کرد، توضیح داد: “اگر به یک مرکز تحقیقاتی یا هر نوع دیگری که دارای اطلاعات طبقه بندی شده است بروید، تلفن شما همراه شما نخواهد بود.” آژانس اطلاعاتی (DNI)، بالاترین مقام اطلاعات نظامی در کشور.

SCIF مخفف a است دستگاه اطلاعات با محفظه های حساس، مکانی امن که در آن افراد مجاز به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی پیدا می کنند. DNI استانداردهای فنی دقیقی را برای چنین مکان‌هایی، از جمله طرح‌های ساختاری، محدودیت‌های فرستنده‌ها، و حتی خوانندگان بیومتریک، با هدف محافظت در برابر تلاش‌های نظارتی با استفاده از شبکه‌های شکاف هوایی که به صورت فیزیکی رایانه‌ها را از اتصالات اینترنتی خارجی جدا می‌کند، حفظ می‌کند.

بنابراین، دستگاه هایی که سیگنال خارجی را گرفته و به آن متصل می شوند، بسیار مشکل ساز هستند. در واقع، هرگونه وسیله الکترونیکی که بتوان از آن برای ضبط تصاویر یا ضبط صدا استفاده کرد، صراحتاً ممنوع است.

“انتقال می دهد. ژنرال اشلی به The Cipher Brief گفت: این یک میکروفون فعال دارد. “همه چیز برای [a phone] به من می گوید که به SCIF نمی رود.

چنین امکاناتی در طول تاریخ برای بررسی برخی از حساس ترین اطلاعات امنیتی کشور استفاده شده است. و با توجه به علائم آشکار روی اسناد فاش شده، ممکن است تعداد قابل توجهی از این پرونده ها به عنوان بخشی از یک کتاب توجیهی توسط واحد اطلاعاتی ستاد مشترک ارتش موسوم به J2 – که در داخل SCIF فعالیت می کند، تهیه شده باشد.

“این محصولات فقط در SCIهای فوق سری یافت می شوند [Sensitive Compartmented Information] جاوید علی، یک مقام ارشد سابق ضد تروریسم ایالات متحده و کارشناس Cipher Brief، که این سیستم ها را به عنوان بخشی از بحث درباره تلاش ها برای محدود کردن مجرمان احتمالی توضیح داد، خاطرنشان کرد. با این حال، او افزود که این جلسات توجیهی مشترک کارکنان توسط “ده ها، اگر نه صدها نفر” ایجاد می شود. به علاوه، هنگامی که رسماً تأیید و توزیع شد، «ما در مورد هزاران، اگر نه ده‌ها هزار نفر صحبت می‌کنیم که ممکن است روزانه این‌ها را دریافت کنند.» با این حال، علی خاطرنشان کرد، «آنها باید در نقطه‌ای از داخل رخ داده باشند. چارچوب SCIF.

وی سپس این سوال را مطرح کرد که “چه کسانی در آن روز خاص به این اسلایدهای توجیهی دسترسی داشتند؟”

“این یک سوزن کلاسیک در انبار کاه است.”


این دیگر فقط برای رئیس جمهور نیست. آیا شما گزارش روزانه امنیت ملی خود را دریافت می کنید؟ مشترک + اعضا دسترسی انحصاری به مجموعه متن باز مختصر روزانهشما را از رویدادهای جهانی که امنیت ملی را تحت تأثیر قرار می دهد مطلع می کند.

یک بودن ارزش دارد مشترک+عضو.


در همین حال، میلانسی دی. هریس، معاون وزیر دفاع در امور اطلاعات و امنیت، وظیفه رهبری فرآیند بررسی داخلی پنتاگون را بر عهده گرفته است که شامل اعضای قوه مقننه، امور عمومی، سیاست، حقوقی و ستاد کل است.

ژنرال اشلی گفت که حال و هوا اکنون “دوبرابر شده است.” «همه رهبران همه جا در مورد آن صحبت می کنند [intelligence community]”

جزئیات بیشتری نیز در مورد خود اسناد ظاهر می‌شود، از جمله مواردی که گفته می‌شود چین‌هایی را نشان می‌دهند که ممکن است قبل از عکاسی توسط مجرم اتو کشیده شده باشد.

بت سنر، معاون سابق مدیر اطلاعات ملی، گفت: «مچاله شده و تا شده برای من به این معنی است که آن را از چیزی درآورده اند، آن را از چیزی بیرون آورده اند یا آن را چاپ کرده اند. “برای قرار دادن آنها در اینترنت، باید آنها را به صورت فیزیکی عکاسی یا اسکن کنید.”

او خاطرنشان کرد، روش می تواند این باشد که “آن را تا کنید، در ژاکت خود بگذارید، [and] مثلاً برای عکاسی از اسناد به دستشویی بروید.

وی افزود: «غیرعادی نیست که کسی یکی از این دفاتر را با یک کتاب توجیهی پر از اطلاعات طبقه بندی شده ترک کند و به دفتر دیگری برود. “عجیب است که با آن از ساختمان خارج شویم. اما بسیاری از مردم این کار را می کنند. «مردم چک نمی کنند. گاهی اوقات چک های نقطه ای وجود دارد. اما به ندرت. سیستم به فرهنگ بستگی دارد.

تقریباً 24000 کارمند نظامی و غیرنظامی و حدود 3000 پرسنل غیردفاعی در پنتاگون به کار گرفته شده اند.

“در پایان روز، این در مورد اعتماد است. شما وارد مراحل زیادی شده اید. ژنرال اشلی توضیح داد که هیچ یک از آنها مطلق نخواهد بود. می‌توانید دستگاه‌های الکترونیکی را در امکاناتی قرار دهید که تلفنی را که تلاش می‌کند به برج تلفن همراه برسد، تشخیص دهد… اما در نهایت، وقتی افرادی را در این مشاغل استخدام می‌کنید، بر اساس درجه بالایی از اعتماد است تا زمانی که ثابت شود که فرق دارد.’

او افزود: «ما در طول سال‌ها افرادی را دیده‌ایم که سطح دسترسی بسیار بالایی دارند که در معرض خطر قرار گرفته‌اند و از آنها جاسوسی کرده‌اند. “اینها ناهنجاری ها هستند.”

با این حال، در بررسی فعلی، کارشناسان می‌گویند که انتظار می‌رود سیستم‌های قدیمی نزدیک‌تری وجود داشته باشد. معاون سابق مدیر سانر به طور خاص در مورد یک مورد، در مورد اتکای جامعه اطلاعاتی به کاغذ فیزیکی نوشته است. او استدلال می‌کند که سیستم‌های الکترونیکی طبقه‌بندی‌شده، مسیرهای داده‌های پزشکی قانونی و اقدامات امنیتی بهتری مانند گذرواژه‌ها و برنامه‌های پاک کردن زمان‌دار ایجاد می‌کنند که اساساً ساعت‌ها را برای حذف داده‌ها از تبلت‌ها یا دستگاه‌های دیگر تنظیم می‌کنند.


در حرکت؟ گوش بدهپادکست گزارش منبع بازبرای جمع بندی شما از بزرگترین داستان های امنیت ملی oآن روز است هر جا که در پادکست ها مشترک می شوید گوش کنید.


در همین حال، تمرکز بر تلفن به طور همزمان از سال 2018، زمانی که وزارت دفاع یادداشتی صادر کرد و خواستار اجرای سخت‌گیرانه‌تر اقداماتی شد که تلفن‌ها را در خارج از مناطق امن رها می‌کرد، دوباره شروع به گفتگو کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات وزارت دفاع آمریکا «لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، تلفن‌های همراه، ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌ها» را در این یادداشت فهرست کرده‌اند و بر اهمیت انطباق پس از افشاگری‌ها تأکید می‌کنند که دستگاه‌های به ظاهر بی‌ضرر مانند ردیاب‌های تناسب اندام می‌توانند برای ردیابی مکان سربازان و سایر اطلاعات بسیار حساس مورد استفاده قرار گیرند.

در مجموع، یک سخنگوی ارشد پنتاگون روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که افشای این اسناد و نحوه به دست آوردن اسناد “خطر بسیار جدی برای امنیت ملی” است.

با این حال، به گفته کارشناسان امنیتی، این احتمال وجود داردنهاکشن کلاسیک داخلی

نیک فیش ویک، یکی از اعضای ارشد سابق وزارت خارجه بریتانیا که به عنوان مدیر کل عملیات بین‌المللی خدمت می‌کرد، توضیح داد: «اگر این یک سرویس اطلاعاتی متخاصم بود… شما می‌خواهید تا زمانی که ممکن است افراد خودی خود را حفظ کنید. “خودی شما ناگهان شروع به گذاشتن چیزها در اینترنت نمی کند تا طرف توهین شده بداند مشکلی وجود دارد.”

این امکان وجود دارد که روس‌ها فکر کنند که با توجه به مزایای عظیم این موضوع، ما با قرار دادن آن در معرض خطر هستیم.» اما این برای من چندان محتمل به نظر نمی رسد.

روز سه شنبه، وزارت دفاع بریتانیاگزارش شده استکه “سطح جدی نادرستی” نیز در افشاگری‌ها فاش شد، چیزی که کارشناسان اغلب نشانه کمپین‌های اطلاعات نادرست خارجی، از جمله آن‌هایی که با مسکو انجام شده یا هماهنگ شده‌اند، می‌دانند.

دانیل هافمن، افسر ارشد سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که سه بار رئیس ایستگاه بود، می‌گوید: «روشی که روس‌ها این کار را انجام می‌دهند این است که یکسری حقایق واقعی را در نظر می‌گیرند و سپس تبلیغات خود را می‌پاشند.» و افسر اجرایی ارشد خدمات مخفی.
او خاطرنشان کرد که یکی از این نمونه ها در اوج جنگ سرد رخ داد، زمانی که یک سری عملیات شوروی بر بی اعتمادی عمومی به نهادهای آمریکایی و همچنین شایعات مربوط به برنامه های مخفیانه جنگ بیولوژیکی بازی می کرد – چیزی که توماس بوگارت، مورخ در مرکز ارتش ایالات متحده بود. for Military Story به عنوان «یکی از موفق‌ترین کمپین‌های اطلاعات نادرست شوروی» توصیف می‌شود که ویروس ایدز را به دروغ به تحقیقات نظامی انجام شده در آزمایشگاه فورت دیتریک مرتبط می‌کند.

عملیات‌های مشابهی توسط دشمنان خارجی در طول همه‌گیری اخیر کووید-19 آغاز شد.

هافمن خاطرنشان کرد: «روس‌ها در گذشته کارهایی را به این روش انجام داده‌اند. آیا آنها در این مورد چنین کردند؟ نمی دانم.”

با این حال، این پرونده نیز به طور قابل توجهی با دیگر نشت‌های داخلی پرمخاطب اخیر متفاوت است.

برخلاف مواردی که چلسی منینگ، تحلیلگر اطلاعاتی سابق ارتش یا ادوارد اسنودن، پیمانکار سیستم های NSA، اسنادی به ارزش ترابایت از شبکه های طبقه بندی شده را روی دستگاه های قابل حمل جمع آوری کرد، به نظر می رسد این تصاویر کپی هایی از اسلایدهای کاغذی از جلسات توجیهی هستند که در رسانه های اجتماعی شروع به انتشار کردند. توییتر، تلگرام و دیسکورد، یک پلتفرم بازی محبوب.

تا کنون، محدوده نیز به طور قابل توجهی باریک تر به نظر می رسد.

سانر گفت: «با اسنودن، ما همه منابع و روش‌ها را به NSA از دست دادیم. این تنها یک گروه بسیار کوچک از اسناد است. و این یک شناسایی کامل است… نه رهگیری. این یک بخش تحلیلی است که شامل اطلاعاتی از انواع منابع است.

پیامدهای آن بسیار تاکتیکی تر و محدودتر است. این بدان معنا نیست که نمی تواند به نوعی عمیق باشد، اما سیستمیک نیست. اینطور نیست که ما به عقب برگردیم و الگوریتم خود را به نحوی اصلاح کنیم.” او توضیح داد.

سانر سپس مکث کرد و “احتمالا” را اضافه کرد.


توسط دیوید آریوستو، معاون سردبیر Cipher Brief

بینش‌ها، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های امنیت ملی متخصص محور را در اینجا بخوانیدخلاصه رمز

The post سوالات درز در اطراف تلفن همراه شروع شد اولین بار در The Cipher Brief ظاهر شد.