منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • سیاست های بیانیه گام دوم انقلاب باید در بودجه شهرداری همدان لحاظ شود

سیاست های بیانیه گام دوم انقلاب باید در بودجه شهرداری همدان لحاظ شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
سیاست های بیانیه گام دوم انقلاب باید در بودجه شهرداری همدان لحاظ شود

رئیس کمیته بودجه شورای شهر همدان گفت: اولویت های لایحه بودجه سال آینده شهرداری همدان باید بر اساس سیاست های کلی نظام (تبلیغی از سوی مقام معظم رهبری)، بیانیه گام دوم باشد. انقلاب و اسناد فوق.

به گزارش اخبار روز، «اکبر کاوسیامید» روز یکشنبه در جلسه کمیته برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان اظهار داشت: شهرداری همدان لایحه بودجه سال آینده را با رعایت الزامات و اولویت های تعیین شده مطابق با اولویت ها ارائه می کند. با اجرای قانون اساسی حداکثر تا 9 آذرماه سال جاری را برای بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر همدان ارائه دهید.

وی افزود: توجه به محله مرکزی و برقراری عدالت شهری در توزیع منابع و ارائه خدمات به ویژه در مناطق کم برخوردار، تهیه پیوندهای فرهنگی و کالبدی اسلامی- ایرانی، طرح های اجتماعی و زیست محیطی و ارتقای سطح شهر. مشارکت اجتماعی از دیگر مواردی است که در بودجه سال آینده به آن اشاره شده است.

کاوسی امید خواستار کاهش وابستگی بودجه به فروش املاک و صدور پروانه ساختمانی با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و رکود ساخت و سازها و جایگزینی آنها با استفاده از ظرفیت قانون برای درآمد پایدار شهرداری ها شد. .

وی ادامه داد: در بودجه باید به انعطاف و اصلاح ساختار نیروی انسانی شهرداری و کاهش اشتغال غیرضروری و عدم جذب نیروهای غیرمتخصص و بدون برنامه و جایگزینی نیروهای متخصص از طریق آزمون استخدامی سازمان توجه شود. شهرداری های کشور

رئیس کمیته بودجه شورای شهر همدان تاکید کرد: توجه ویژه به بیانات گام دوم انقلاب، پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، معارف قرآنی. و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی در فضاهای عمومی و شهرسازی با رویکرد مسجد محور و استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در رأس سیاست‌های بودجه‌ای در مدیریت شهری قرار دارد.

کاوسیامید توسعه زیرساخت‌های شهر هوشمند و تکمیل فرآیندهای الکترونیکی شهرداری را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه جدی به توسعه حمل‌ونقل عمومی، استفاده از فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان برای ارتقای کمی و کیفی خدمات و پروژه‌ها برای صرفه جویی در هزینه ها و توجه ویژه به حفظ بافت، تاریخ شهر همدان و بناهای ارزشمند آن مورد تاکید قرار گرفته است.

وی گسترش اماکن مذهبی و اماکن متبرکه با معرفی میراث معنوی، استفاده از نمادهای ملی و شعائر دینی، ساماندهی تصاویر و مبلمان شهری الهام بخش بر اساس هویت ایرانی و اسلامی بر اساس سه مولفه دارالمومنین را برشمرد. دارالمجاهدین و پایتخت تاریخ و تمدن ایران به تاکید در لایحه بودجه سال آینده بر مدیریت شهری اشاره کرد.

بودجه امسال شهرداری همدان بیش از 2 هزار میلیارد تومان تصویب شد.