منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • شرایط پرداخت وام مسکن برای صاحبان فرزند سوم به بالا اعلام شد

شرایط پرداخت وام مسکن برای صاحبان فرزند سوم به بالا اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
شرایط پرداخت وام مسکن برای صاحبان فرزند سوم به بالا اعلام شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان شرایط پرداخت وام مسکن صاحبان فرزند سوم و … را اعلام کرد.

من گزارش میدم روزنامهحسن پیمانی با اعلام این خبر افزود: این بخشنامه برای سرپرستان خانوارهایی که خود و افراد تحت تکفل آنها مالک زمین مسکونی یا واحد مسکونی نیستند از تاریخ 1393/01/13 و از تاریخ 22/11/1357 قابل استفاده است. تسهیلات دولتی یا تسهیلات مؤسسات عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن اعم از زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه ای برای خرید یا ساخت واحدهای مسکونی.

نماینده وزیر اقتصاد در استان گفت: وام خرید یا ساخت مسکن با بازپرداخت تا سقف 20 سال برای خانواده های فاقد مسکن دارای فرزند سوم یا بیشتر از ابتدای سال 98 به بعد دو میلیارد ریال از محل منابع سپرده است وام های پس انداز و جاری نظام بانکی سالانه با حداکثر کارمزد چهار درصد بازپرداخت می شود.

وی گفت: بانک ها موظفند متقاضیان دریافت تسهیلات موضوع بند الف تبصره 16 قانون بودجه سنواتی را اعتبارسنجی و در صورت کمبود اعتبار با احراز حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا درجه یک آنها نسبت به ارائه ضامن اقدام کنند. اقوام یا سایر دارایی های او یا فقط گرفتن سفته و ضامن برای پرداخت تسهیلات.

پیمانی درباره مدارک مورد نیاز برای بهره مندی از تسهیلات اظهار کرد: بانک ها برای پرداخت تسهیلات مذکور باید حداقل مدارک و مدارک زیر را از متقاضیان دریافت کنند.

با توجه به او، تسهیلات سپرده گذاریلزوم ارائه قرارداد اجاره با کد رهگیری در آنفروشگاه های خرده فروشیلزوم ارائه اظهارنامه با کد رهگیری در آن و ارائه خدمت همزمان با انتقال سند رسمی ملک به نام دریافت کننده خدمت وتاسیسات ساختمانی داشتن پروانه ساختمانی معتبر و سند مالکیت الزامی است.

وی گفت: در نهایت درخواست دریافت تسهیلات باید از طریق سرپرست خانوار یا نماینده قانونی وی به بانک عامل ارائه شود. متقاضیان می توانند با مراجعه به شعب بانک های موجود، درخواست خود را ارائه و مدارک مربوطه را ارائه دهند.