شهرستان بهار از نظر تقسیمات سیاسی مستقل خواهد ماند

شهرستان بهار از نظر تقسیمات سیاسی مستقل خواهد ماند

فرماندار بهار گفت: علاوه بر استقلال زیرمجموعه های سیاسی بهار به دنبال تفکیک حوزه های انتخابیه نیز هستیم.

من گزارش میدم روزنامهجلسه بررسی موانع اقدام ملی مسکن و مسائل و پاسخ ها با مدیرکل راه و شهرسازی استان به ریاست فرماندار بهار و سایر مدیران و متولیان ذیربط و شورای اسلامی شهر بهار برگزار شد.

فرماندار بهار در این جلسه گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن نویدبخش مسکن بخش زیادی از جامعه است و در شهرستان بهار به دلیل کمبود زمین دولتی و کیفیت زمین های کشاورزی اطراف در ایمن سازی اراضی شهرستان مشکلاتی وجود داشت که با تدابیری نیز اعتقاد بر این است که با اضافه شدن 50 هکتار به محدوده شهری اتفاقات خوبی در عرصه نهضت ملی در سطح شهر رخ خواهد داد.

روح الله نباتی به دغدغه های مردم بهار اشاره کرد و گفت: مردم بهار خواهان استقلال این شهرستان هستند و از الحاق مرکز استان راضی نیستند و دغدغه ها و مطالبات اصلی مردم بهار را با تمام توان ما

مدیرکل راه و شهرسازی استان: الحاق شهرستان بهار به شهرستان دیگر امکان پذیر نیست

در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: مردم بهار بدانند که شهرستان بهار شهری مستقل بوده و خواهد بود و تحت کنترل هیچ شهرستانی نخواهد بود.

ایوب اسداللهی اظهار داشت: شهر بهاراز به لحاظ استقلال سیاسی نمی تواند از زیر همدان یا شهر دیگری بگذرد. بهار شهری مستقل است و خواهد بود.»

وی در ادامه در رابطه با طرح نهضت ملی مسکن شهرستان بهار اظهار داشت: شهرستان بهار در تامین زمین تاخیر دارد و نیاز به زمین با سرعت کافی و با دستور استاندار و ورود فرمانداری به طرح ملی توافقات زمین برای جابجایی مسکن تامین نشده است. شهر سرعت بالاتری دارد و امیدواریم به زودی این توافقات نهایی شده و زمین های لازم به محدوده شهر الحاق شود و عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

اسداللهی با اشاره به پروژه 192 واحدی در شهر بهار گفت: فونداسیون پروژه توسط بنیاد مسکن در حال جمع آوری است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود و افرادی که پول خود را در این زمینه واریز کرده اند مشمول این طرح می شوند. سازماندهی شده اند

نباتی افزود: بحث کلانشهر شدن همدان ربطی به شهر بهار ندارد و به استقلال شهرستان بهار لطمه ای وارد نمی کند و این شهر از نظر تقسیم بندی سیاسی مستقل می ماند.