منو سایت

  • خانه
  • اخبار جهان
  • شهید سلیمانی ملی‌ترین و ملی‌ترین شخصیت ایران و جهان اسلام بوده و هست

شهید سلیمانی ملی‌ترین و ملی‌ترین شخصیت ایران و جهان اسلام بوده و هست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
شهید سلیمانی ملی‌ترین و ملی‌ترین شخصیت ایران و جهان اسلام بوده و هست

رهبر معظم انقلاب اسلامی «حقیقت» و «صداقت» را خلاصه، نماد و راهنمای مکتب سلیمانی خواندند و با اشاره به نقش حاج قاسم در بین جوانان منطقه، افزودند:

به گزارش اخبار روز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده و اعضای ستاد شهیدان حاج قاسم سلیمانی، «حقیقت» و «صداقت» را خلاصه، نماد و شاخص سلیمانی خواندند. مکتب و از حاج کاسم به عنوان الگو در بین جوانان منطقه نام برد. سلیمانی عزیز، ملی و ملی ترین شخصیت ایران و جهان اسلام بوده و هست.

رهبر معظم انقلاب شهادت سردار سلیمانی را یک حادثه ملی و یک حادثه بین المللی خواندند و افزودند: برگزاری بزرگداشت مردمی و بدیع حاج قاسم در سراسر ایران نشان از پیشرو بودن ملت در تکریم این شهید بزرگوار دارد.

وی با استناد به آیات متعددی از قرآن کریم گفت: صداقت و اخلاص، جوهره و مکتب تکوینی سلیمانی است که هم جانش را برکت داد و هم شهادتش را و کیفیت شهادتش را به فضل الهی قرار داد. پایان بر حجت همه بندگان خدا و دشمنان اسلام.»

حضرت آیت الله خامنه ای، التزام و وفاداری خالصانه سردار سلیمانی به عهدی که با خدا بسته بود و تعامل خالصانه حاج قاسم با امام و آرمان های اسلام و انقلاب را مایه برکت کار سردار سلیمانی خواندند و افزودند: به تعهدات خود وفادار بوده و بوده است. به ملت ایران و امت اسلامی با عنایت همه جانبه در تمام عمرش.

وی با انتقاد از کسانی که خواسته یا ناخواسته پیرو خط دشمن در ترویج مضاعف دروغین «امت و امت» هستند، گفت: حاج قاسم ثابت کرده است که می تواند ملی ترین و در عین حال ممتازترین باشد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به حضور دهها میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی افزودند: این بود و هست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حاج قاسم را مظهر تلاش و کار خستگی‌ناپذیر و شگفت‌انگیز برشمردند و افزودند: فرمانده دلاور ملت ایران در همه کارها و فعالیت‌های بی‌پایان خود، با آگاهی دقیق از شجاعت و عقلانیت و در عین حال عقلانیت قابل تحسین برخوردار بود. ” از دشمن و تجهیزات و ادوات او بدون هیچ ترسی با قدرت و درایت وارد میدان شد و کارهای شگفت انگیزی انجام داد.

وی شجاعت سردار سلیمانی را یکی از نتایج اخلاص حاج قاسم در وفای به عهد الهی دانست.

رهبر معظم انقلاب «اخلاص و کار برای خدا» را از دیگر ویژگی های شهید سلیمانی و نعمتی بی بدیل در کار وی دانستند و افزودند: دنیا اولین اجر و جزای اخلاص او در دنیا بود.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی الگو و قهرمان جوانان جهان اسلام و منطقه شد، گفت: امروز سلیمانی در منطقه ما نماد امید، اعتماد به نفس، شجاعت و رمز ایستادگی و پیروزی است. و به حق برخی می‌گویند: «شهید سلیمانی برای دشمنانش از سردار سلیمانی خطرناک‌تر است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دشمنان بر این باور بودند که با شهادت سلیمانی، ابومهدی و یارانش، کار تمام می شود، اما امروز به برکت این خون گرانقدر و سرکوب شده، آمریکا از افغانستان گریخته است. و حضور نظامی وجود ندارد که البته برادران عراقی باید هوشیارانه آن را دنبال کنند. در یمن، جبهه مقاومت در حال پیشروی است. در سوریه، دشمن مبتکر و بی امید به آینده است. امروز، بیش از دو سال پیش، او مرفه تر، شادتر و امیدوارتر است.

رهبر معظم انقلاب با ذکر نمونه ای از برخورد عمیق شهید سلیمانی با فرزندان شهدا خاطرنشان کردند: منطقه روحیه دشمن را از بین می برد.

وی حذف استکبار شهید سلیمانی در فضای مجازی را نشانه ترس آنان حتی از جانب شهید و ترس آنان از گسترش و گسترش الگوی گرانقدر دانست و گفت: همچنین هوشیار باشید به گونه ای عمل کنید که دشمن نتواند. در فضای مجازی به هیچ وجه و هر کجا که بخواهد برخورد کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شهید سلیمانی را واقعیتی ماندگار و جاودانه خواندند و افزودند: قاتلان او مانند ترامپ و امثال او از فراموش‌شدگان تاریخ خواهند بود و در سبد تاریخ گم خواهند شد، البته با پرداخت هزینه‌های دنیوی خود. جرم. “دادن.

مقام معظم رهبری با تجلیل از زحمات خانواده، همرزمان و دوستان شهید سلیمانی و به ویژه سردار کاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیگیری و پیشبرد خط مقدس مقاومت، گفتند: خداوند به اهل حرکت وعده می دهد. در راستای اراده و اهداف خود پیروز شد و این وعده نویدبخش شامل حال ملت ایران خواهد شد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سرکار خانم زینب سلیمانی فرزند شهید و رئیس بنیاد شهید سلیمانی گزارشی از فعالیت های این بنیاد و همچنین اقدامات انجام شده در ستاد مردمی ارائه کرد. دومین سالگرد شهدای مقاومت. .

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در سخنانی شهید سلیمانی را حقیقتی موضعی، جوشان و الهام بخش در مورد جوانان امت اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمن سعی کرد نور را خاموش کند. از این مقاومت، دشمن در تمامی جبهه‌های درگیری شکست خورد./ ایرنا