منو سایت

صادرات ۸۳ میلیون دلاری به استان همدان در سال گذشته

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
صادرات ۸۳ میلیون دلاری به استان همدان در سال گذشته

استاندار همدان اعلام کرد: میزان صادرات استان همدان در سال گذشته 83 میلیون دلار بوده است

من گزارش میدم روزنامهعلیرضا قاسمی فرزاد در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه همدان اظهار داشت: تلاش می کنیم تا سه سال آینده تولیدات کشاورزی را از 4.8 میلیون تن به 5.5 میلیون تن برسانیم.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی از دیگر برنامه های مهم توسعه در استان همدان است، ادامه داد: تلاش بر این است که کاشت محصولات پرآب کاهش یابد و محصولات کم آب جایگزین آنها شود، بنابراین امسال کاشت هندوانه در روستایی که نخواهیم داشت

استاندار همدان خاطرنشان کرد: سال گذشته 500 هزار تن گندم برداشت کردیم که 320 هزار تن آن به دولت فروخته شد و امسال امیدواریم 600 هزار تن گندم برداشت کنیم.

قاسمی فرزاد در خصوص تولید آرد و نان در استان همدان گفت: نظارت مستمر انجام می شود و برای ارتقای کیفیت نان 2 هزار تن گندم از سایر استان ها وارد کردیم.

به گفته وی، در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان تاکنون 246 مصوبه داشته ایم که همگی رفع موانع تولید بوده و در نهایت 152 واحد صنعتی احیا و 3157 پروانه تولید به ارزش صادر شده است. 21 هزار میلیارد تومان صادر شد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: تعداد شرکت های دانش بنیان به 70 شرکت و تعداد شرکت های فناور به 300 شرکت افزایش یافته است که از افتخارات استان همدان است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: از ابتدای سال جدید برنامه توسعه سه سال آینده را تدوین کرده ایم که با توجه به بهره وری، رشد 7.5 درصدی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه پروژه پتروشیمی فامینین با اعتباری بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد، افزود: سه پروژه ثبت جهانی، بیمارستان هزار تختخوابی که با شناسایی زمین عملیاتی آغاز شد و مجتمع بازیافت هواپیما. که در منطقه بی نظیر است و می تواند رشد خوبی برای استان داشته باشد، این یکی از دیگر پروژه های در دست اجرا برای استان همدان است.