منو سایت

طرح تحول اقتصادی ملایر گام مهمی در جهت تحقق شعار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار جهان
طرح تحول اقتصادی ملایر گام مهمی در جهت تحقق شعار است

فرماندار ویژه ملایر اعلام کرد: طرح تحول اقتصادی ملایر گامی مهم در راستای تحقق شعار است.

من گزارش میدم روزنامه«سلمان اسماعیلی» فرماندار ویژه ملایر در دومین جلسه شورای اداری شهرستان ملایر اظهار داشت: بیانات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جدید وظیفه مهم و اساسی همه مدیران دستگاه های اجرایی است. بدن.

وی ادامه داد: اجرای طرح تحول اقتصادی ملایر مهمترین گام در تحول شهرستان برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال “کنترل تورم و رشد تولید” است.

فرماندار ملایر گفت: مهمترین وظیفه مدیران در طرح رشد تولید و تحول اقتصادی، جذب مردم به اقتصاد است و مردم باید محور اصلی باشند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برای تحقق شعار سال و رشد تولید، روسای دستگاه های اجرایی باید جلوی تنگ نظری را گرفته، مانع ایجاد نکنند، نگاه ملی داشته باشند و برای جلب اعتماد مردم تلاش کنند. تا جایی که ممکن است.

وی با اشاره به اینکه در راستای کار مردم، طرح تحول اقتصادی ملایر تام تعریف و فراخوان شده است، افزود: در طرح تحول اقتصادی در نظر داریم ظرفیت های اقتصادی شهرستان را شناسایی و ارتباط موثری بین فعالان اقتصادی و فعالان اقتصادی برقرار کنیم. همچنین حمایت کنید اجازه دهید مسیر جدیدی را پیش روی مردم از همه جنبه های اقتصاد ملی و بخش خصوصی بگذاریم.

فرماندار ملایر ادامه داد: در این طرح امکان مشارکت مردم از طریق یکی از سه روش مشارکت مالک یا توسعه‌دهنده، مشارکت مالک ایده و دانش، طرح‌های تولیدی و تحول‌آفرین و مشارکت مالکان سهامی کوچک یا بزرگ وجود دارد.

اسماعیلی یادآور شد: همانطور که مردم در همه عرصه ها نقش خود را به خوبی ایفا کردند و پای کار آمدند، مدیران نیز باید متعصبانه پای کار بیایند تا خواسته های رهبر فرزانه انقلاب و شعار سال محقق شود.

وی با بیان اینکه افزایش انضباط مالی در دستگاه های اجرایی شهرستان ضروری است، تصریح کرد: علاوه بر مسائل اقتصادی و معیشتی نباید از مسائل فرهنگی غافل شد، حجاب یکی از مشکلات اساسی امروز کشور است و دولت در این زمینه کوتاه نمی آید.

فرماندار ملائر خاطرنشان کرد: در حوزه شرکت های دانش بنیان نیز 10 واحد فناور در شهرستان ملایر در سال 1401 به 20 واحد فناور و سه شرکت دانش بنیان به سه شرکت دانش بنیان افزایش یافت.

اسماعیلی افزود: سال گذشته برای 114 شغل دانش بنیان در این شهرستان ایجاد و 210 هزار دلار نیز توسط شرکت های دانش بنیان صادر شد.

وی با اشاره به اینکه 6 هزار میلیارد تومان پروژه در حال ساخت در حوزه پروژه های عمرانی داریم، اذعان داشت: نهضت ملی مسکن یکی از بزرگترین پروژه های در دست اجرا در این شهرستان است.

فرماندار ملایر با بیان اینکه پروژه های هزاران میلیارد تومانی در حوزه اقتصادی در حال اجراست، گفت: بسیاری از واحدهای راکد به ویژه کیانوینسا و تبدیل آن به مرکز تابش ضلع غربی به چرخه تولید بازگشته است.

اسماعیلی سال گذشته را یکی از سخت ترین سال های 2 دهه اخیر در کشور اعلام کرد و گفت: دولت سیزدهم با وجود همه مشکلات پشت منافع مردم ایستاد و با اقتدار ترویج یارانه ها را اجرا کرد.

به گفته وی، از هسته اصلی این بحران و چالش های بزرگ، این مردم ایران بودند که ققنوس وار قیام کردند و در 22 بهمن نشان دادند که پای انقلاب ایستاده اند.

فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم مردمی و انقلابی برنامه های خود را کند نکرد و به دستاوردها و موفقیت های بزرگی در عرصه های مختلف دست یافت.

وی گفت: با احیای روابط خارجی و گشایش های اقتصادی سال 1402 سال پیروزی ملت ایران در 44 سال گذشته خواهد بود و ما باید در ملایر نقش آفرینی کنیم.